ZEELAND Rund Kikker bij de tandarts PvZ-afdelingen steunen Robesin almanak Officier van justitie en advocaat kritisch over hulpverleners naar aanleiding van mishandeling Vlissings meisje (3). 2 en 33 VOORLEZEN MIDDELBURG - Jeugdzorg heeft hier forse steken laten vallen, zo zei officier van justitie Jo Valente gisteren tijdens een rechtszaak te gen Petrus X. (30) uit Vlissingen. Onomwonden: „Jeugdzorg heeft zitten slapen, schandalig." Ook advocate Rivka Davidse uitte forse kritiek op de hulpverlening. Volgens haar kwamen hulpverle ners wekelijks over de vloer bij X. En ze moeten volgens haar gezien hebben dat het niet goed ging met zijn stiefdochtertje van drie jaar oud. Davidse: „De hulpvraag van hem en zijn vriendin werd ge negeerd." De buren van X. hadden in elk ge val al vele maanden lang noodsig nalen afgegeven richting hulpver leners omdat het meisje werd mis handeld. En wel zo erg dat zij het zeer goed konden horen. Maar on danks die vele meldingen werd pas actie ondernomen nadat de verdachte op 18 februari van dit jaar zijn stiefdochtertje bij de keel had gepakt. Tijdens de rechtszaak gisteren in Middelburg bleek dat de buren ook geluidsopnamen hadden ge maakt van de vele mishandelin gen. Daarop, zo zei Valente, was duidelijk te horen hoe het meisje wanhopig huilde en dat hij dreig de met 'afrossen' en dat ook daad werkelijk zou hebben gedaan. Valente liet tijdens de rechtszaak foto's zien van het meisje met for se blauwe plekken op de keel, de hals, schouders en bovenarmen. Ook was op een van de foto's een bijna afgescheurd oor te zien. De verdachte stelde dat hij af en toe een corrigerende tik gaf en dat hij ook daadwerkelijk was ge schrokken van dat grijpen bij de keel. En van dat oor, daar wist hij niets van, zo verklaarde hij tegen over de rechters. Volgens de officier was er, juri disch gesproken, sprake van po ging tot doodslag toen hij haar bij de keel greep. Maar hij gaf aan dat er op de aanklacht ook poging tot moord had kunnen staan. David se vond dat hooguit mishande ling ten laste kon worden gelegd. Valente eiste een celstraf van vijf tien maanden waarvan drie voor waardelijk. En daarbij, zo zei hij, hield hij er rekening mee dat de man niet volledig toerekeningsvat baar was. De man zelf gaf toe dat hij soms onder invloed van drank en harddrugs was als hij zijn stief dochtertje 'corrigeerde'. Hij zei ook dat hij in zijn eigen jeugd heel ernstig was mishandeld. Hij leerde de moeder van het meisje kennen toen ze in Vlissin gen in het Blijf-van-mijn-lijf-huis zat. Ze kregen een relatie waarna ze met haar dochtertje bij hem in trok. De rechtbank doet uitspraak op 30 oktober. edjes uit oude doos Grote namen komen graag naar voetbalschool Noad'67 MIDDELBURG - De afdelingen Ter- neuzen en Vlissingen (i.o.) van de Partij van Zeeland staan vierkant achter hun beoogd lijsttrekker Jo- han Robesin. Afdelingsvoorzitters Ellen de Neef en Netty van Es laten weten het 'onverteerbaar te vinden dat het boegbeeld van de partij' door het bestuur van de kandidaten lijst voor de Statenverkiezingen is geschrapt. Ook hekelen ze de wij ze waarop partijvoorzitter Mare de Rijk de kwestie naar buiten heeft gebracht. Robesin werd in de ledenvergadering van mei aan gewezen als beoogd lijstrekker. Wie in Amsterdam besluit om de HSL-trein naar Rotterdam te ne men en daar over te stappen op de trein naar Zeeland hoopt daarmee een halfuur tijdwinst te boeken. Het loopt heel vaak mis, waardoor je in de Maasstad het nakijken hebt. Zo ook onlangs toen vakantievier- ders op de beruchte trein stapten. Vanaf Amsterdam werd er met een slakkengangetje gereden. Geen nood: die achterstand zou vast wor den ingehaald op de HSL-baan tus sen Hoofddorp en Rotterdam. Niet dus. Oorzaak: „Er zit een zwaan in de spoortunnel", zo klonk het. Weer eens wat anders dan een rund op de rails. Dag tijdwinst! 'Jeugdzorg heeft zitten slapen' door Emile Calon VRIJDAG 17 oktober 2014 Tip? redactie@pzc.nl WESTKAPELLE - Deze keer was er geen enkele reden om zenuwachtig te zijn voor een bezoek aan de tandarts. Kin deren van basisschool De Lichtboei in Westkapelle hoef den gisteren namelijk niet hun mond open te houden maar alleen hun oren. Ter gelegenheid van het vijftienja rig bestaan van de Archipelscholen op Walcheren - en om dat het Kinderboekenweek is - las tandartsvrouw Heieen van der Heijden voor uit een boek van Kikker. Ook op an dere locaties in Westkapelle werden kinderen voorgele zen. Het thema van de boekenweek is feest Dat werd 's middags in praktijk gebracht met onder meer Heel de Lichtboei bakt en een spelletjescircuit foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 25