Kleine auto volgend jaar fors duurder Fly-drive Costa del Sol J In Zeeland werken tientallen vrouwen in de prostitutie. Het Rijk stelt geld beschikbaar om ze eruit te halen. pagina 26 en 27: 'Mama, wat doe jij 's nachts?' Commentaar Ook Middelburg slaat The Passion af 10 en 11 DE STELLING UW MENING 271 reacties Een enkele bui 18c VRIJDAG 17 oktober 2014 Goede Tijden, Slechte Tijden viert vijfduizendste aflevering 45-plussers uitgerangeerd? Dat is het gevolg van de stijgende belasting (bpm), die vooral hard aankomt bij de kopers van deze ca tegorie auto's. Rai en Bovag zijn niet te spreken over deze forse ver hoging, die voortspruit uit het Herfstakkoord dat het kabinet in 2013 sloot met de bevriende oppo sitiepartijen D66, SGP en Christenunie. Door de bpm-vrij- stelling voor een groot aantal au to's af te schaffen en de grenzen voor de uitstoot van CO2 te verla gen, vangt de schatkist 200 mil joen euro extra op jaarbasis. De prijzen van alle modellen in de door ANWB en Natuur Mi lieu opgestelde top-10 van zuinig ste auto's stijgen volgend jaar met 625 tot 1357 euro. De prijs van een populaire auto als de Citroen Cl, die nu 9490 euro kost, stijgt met 1081 euro. Voor modellen in deze klasse moet vanaf 2015 bpm wor den betaald; tot dusver waren ze van deze belasting vrijgesteld. De prijsverhoging staat nog los van eventuele prijsaanpassingen door de importeur. Vanaf 2015 zijn al leen volledig elektrisch aangedre ven auto's nog vrijgesteld van bpm. Voor alle andere auto's, ook elektrische auto's met een hulp motor, moet voortaan een 'start-bpm' van 175 euro betaald worden. Het muziekspektakel, dat live op tv wordt uitgezonden en miljoe nen kijkers trekt, wordt jaarlijks in een andere stad gehouden. Re cent klopten de initiatiefnemers ook aan bij Middelburg, bevestigt burgemeester Harald Bergmann. „We stonden er op zich heel posi tief tegenover, maar er moest een bedrag worden bijgelegd. Uitein delijk hebben we besloten niet mee te doen, gezien het feit dat we moeten bezuinigen en zelfs extra bezuinigen." Bergmann sluit niet uit dat, mits de finan ciële situatie is verbeterd, later een nieuwe poging wordt gedaan, bijvoorbeeld als onderdeel van de viering van het 800-jarig bestaan van Middelburg in 2017. Vlissingen bedankte afgelopen zo mer voor de eer, eveneens vanwe ge de hoge kosten. Kras.nl/28006 of bel 0900-9697i5cPm meer te koop Hoerenlopen moet verboden worden Reageer op pzc.nl PvZ kan niet zonder Robesin EENS 39% ONEENS g1% door Chris van Alem AMSTERDAM - Kleine, zuinige au to's worden volgend jaar fors duur der. Gemiddeld bedraagt de prijs verhoging 10 procent. Voor een au to die nu nog 10.000 euro kost, moet vanaf 1 januari 11.000 euro worden betaald. VLISSINGEN - Na Vlissingen heeft ook Middelburg bedankt voor The Passion. De gemeente had op zich wel oren naar het kruisigingsspek takel, maar wil er op dit moment geen geld op toeleggen. 256e jaargang nr. 245 Los nummer €1,95 Abonneeprijs€1,07 Editie: Walcheren Voordelig naar Spanje met hotel direct aan het strand! Incl. vliegreis, 4-sterren hotel, ontbijt, diner én huurauto Ontdek de sfeervolle steden Granada, Sevilla en Jerez. Allerlaatste plaatsen in oktober, tot 80 korting p.p. Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1