KS v,vP 8l v\v«II®-. rei! 1 Dizzie.ni Een tweede biografie Verdwijning zet modelgezin op zijn kop 14 DIZZIE A De mooiste boeken ontdek je samen! x N V s A BLOG 10 x kans op nieuw boek Nicci Gerrard Goudswaard elke week op Dizzie ÜS MAIL' THEO HAKKERT Anders dan Enge land heeft Neder land geen traditie wat betreft de bio grafie. Een van de oorzaken daarvoor is dat wij niet aan persoonsverheerlij king doen of in het algemeen minder tot bewondering in staat zijn, al is een kritische bio grafie altijd interessanter dan een volgzame. Zelfs in de kleinste kiosken op Engelse vliegvelden is een kast ingeruimd voor biografieën, van zeehelden tot popsterren, van politici tot gouvernantes en schrijvers. In Nederland is eind vorige eeuw met finan ciële impulsen een begin ge maakt met een biografieëntra- ditie. Er zijn biografieën van de drie koningen Willem, van Drees, Gorter, Vondel, Juliana, Reve en W.F. Hermans. De lijst wordt indrukwekkend, maar moet nog langer. Zo is het natuurlijk te gek dat Cees Fasseur er tijdens het schrijven van zijn Wilhelmi- Wij maken de denkfout dat iedere biografie meteen de definitieve is na-biografie achter moest ko men dat er geen was van de premier in oorlogstijd, Piet Ger- brandy. Hij besloot toen zelf de omissie goed te maken; vorige week verscheen Eigen meester, niemands knecht. Niet alleen moeten er meer bio grafieën komen, het is ook tijd voor de tweede ronde. Een tweede biografie over iemand. Zoals er twee zijn van Vestdijk en Hermans. Beide officiële werden voorafgegaan door om streden, niet-erkende werken van kenners die terecht niet wilden wachten. Aan Hugo Claus wordt ge werkt; vorige week droeg Piet Piryns de klus over aan Mare Schaevers. Aan Mulisch ook, door één biograaf. Waarom niet meteen twee? Wij maken de denkfout dat iedere biogra fie meteen de definitieve is en dat er geen andere kijk moge lijk is. Acht jaar geleden kondigde Arie Storm aan met een biogra fie te komen van Frans Kellen- donk. Dat duurt Jaap Goedege- buure te lang, hij gaat zeifin ja nuari aan de slag. Eigenlijk is dat acht jaar te laat. Storm liet bovendien weten nooit een 'klassieke' biografie in gedach ten te hebben gehad; hij gaat een roman over Kellendonk schrijven. Goedegebuure had al klaar kunnen zijn. Het is de grote schrik van ouders: je kind gaat 's avonds uit, maar komt niet meer thuis. Ontvoerd? Weggelopen? En zo ja, waarom dan? Het overkomt Jenny en Ted, een welgesteld artsenpaar in een bete re wijk in Bristol. Beiden werken hard, maar dat gaat beslist niet ten koste van hun drie kinderen, zo weten zij stellig. Natuurlijk zijn er weieens wat strubbelin gen, maar dat hoort gewoon bij pubers. De kinderen doen het im mers goed op school, hebben veel vrienden, zijn sportief en muzi kaal. Dochter Naomi speelt zelfs de hoofdrol in een musical. De klap komt dan ook extra hard aan als zij na de première ver dwijnt en snel duidelijk wordt dat dit wel eens min of meer vrij willig kan zijn gebeurd. Terwijl de zoektocht naar dochter Naomi op volle toeren draait, valt het voor de buitenwereld zo ge lukkige gezin langzaam uiteen. De tweelingzoons hebben zo hun eigen problemen die zij lang voor hun ouders verborgen hebben ge houden. Zij weten bovendien dat hun zus een geheim met zich meedraagt waarvan de ouders niet op de hoogte zijn. Zelfs de re latie tussen vader en moeder ver toont barsten. Jane Shemilt slaagt erin een alle daags thema uit te bouwen tot een intrigerende thriller. Een goed geschreven debuut dat zo dichtbij komt en extra beklem mend is, omdat het iedereen zou kunnen overkomen. Dizzie is hét online boekenplatform van deze krant, vol nieuws, recensies, interviews en informatie over boeken en schrijvers. Lees recensies van ande re boekenfans, ontdek de mooiste boeken en koop ze-direct online.- Ca naar Dizzie.nl Nico iERRARD WINACTIE Dizzie.nl geeft 10 exemplaren weg van het boek Huis van herinneringen van Nicci Gerrard. Dat gaat over het geheim van een onmogelijke liefde die het leven van een hele fa milie bepaalt. Kijk op de website. HaumH méü v,a Vanaf deze week elke donderdag een blog op Dizzie.nl van Boudewijn Goudswaard. Onlangs verscheen US air mail, een brievencollectie van de Zeeuwse journalist uit een verdeeld Amerika in de periode 1965-1974. De ziekte kwam THRILLER door Alice Plekkenpol Jane Shemilt - De dochter Vertaling Davida van Dijke 320 blz. The House of Crime, 19,95 euro. >A\\' W-W- \W w.\ V>"-.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 14