DEREN ZEEUWS- Lef 'Ziek kind wil ook mooi haar' P .u Vrouw is dief gillend te slim af almanak 22 en 23 I T 28 en 29 Meer dan vijftig ontslagen werknemers zijn weer aan het werk. Werkservicepunt spreekt van een 'bemoedigend resultaat'. Oogsttijd, dus rekening houden met slik op de weg t&k ÜL Kinderen ontwerpen oorlogsmonument HULST - Van de 263 werknemers van Neckermann.com die door het faillissement van de internet winkel eind juni hun baan verlo ren, hebben er in elk geval 53 el ders weer werk gevonden. Ronald de Back, directeur van het Werk servicepunt Zeeuws-Vlaanderen in Terneuzen, spreekt heel voor zichtig van 'een bemoedigend re sultaat'. Het Werkservicepunt is direct na het faillissement ingeschakeld om mensen die dat willen, te begelei den bij het vinden van ander werk. De gemeenten Hulst en Ter- neuzen dragen daar elk 15.000 eu ro aan bij, de provincie geeft nog eens maximaal 10.000 euro subsi die. Bij eerdere grote faillissemen ten in Zeeland, van aluminium smelter Zalco en fosforproducent Thermphos in Vlissingen-Oost, is ook zo'n gezamenlijke inspan ning gepleegd. De deelname aan het begelei dingsproject van het Werkservice punt is niet verplicht. Van de 263 ontslagen werknemers van Nec- kermann.com kozen er 166 voor van het begin af aan mee te doen aan het project. Van hen zijn er in middels 53 opnieuw aan de slag. De Back: „Op degenen die niet meedoen, hebben wij geen zicht, maar een aantal van hen zal zeker ook weer werken." Over 51 voormalige Neckermann- medewerkers die via het Werkser vicepunt aan ander werk zijn ge komen, weet De Back iets meer. Van hen zijn er 41 jonger dan vijf tig jaar en tien ouder dan vijftig jaar. De gemiddelde leeftijd bij Neckermann.com was veertig a vijfenveertig jaar. De Back vindt het opvallend dat er vrij veel oud werknemers in Vlaanderen em plooi hebben gevonden: twaalf van de 51. „Wij besteden daar ook extra aandacht aan, aan het wer ken in België. De arbeidsmarkt is daar diverser. Het is wel een flin ke stap, werken over de grens, want wat betreft sociale zeker heid en belastingen zijn er helaas nog altijd grote verschillen." Het begeleidingsproject van het Werkservicepunt duurt tot 1 ja nuari. De Back is redelijk optimis tisch over de kansen van mensen die nog geen werk hebben. „Ze hebben over het algemeen een goed stuk werkervaring. En de werkloosheid mag dan in augus tus in Zeeuws-Vlaanderen licht gestegen zijn, vacatures zijn er al tijd wel." De Back vreest overigens dat het Neckermann.com-project voorlo pig niet het laatste zal zijn. Hij doelt op (gedwongen) ontslagen bij zorginstelling ZorgSaam, die miljoenen moet bezuinigen. Een verzoek voor een begeleidingspro ject is overigens nog niet gedaan door ZorgSaam. DE SCHAAR ER IN terneuzen - Een vrouw heeft maandagmiddag rond half zes in Terneuzen haar eerder gestolen spullen 'teruggekregen' door gil lend achter de dief aan te fietsen. De beroving vond plaats op het fietspad langs de Churchilllaan. De vrouw liet zich niet kennen en fietste de man (mager, spijker broek, donkergrijze jas met licht grijze cirkelvormige opdruk) ach terna. Kennelijk schrok hij zo van het gegil van de vrouw, dat hij de gestolen tas liet vallen. De dader, die ook een muts en een zwarte pet met groene klep droeg, ont glipte richting de wijk Othene. Onverschrokken staarde hij de wil de zwaan aan. De zwaan sloeg wild met zijn vleugels. Hij gaf geen krimpde 14-jarige Beagle Max. Het gebeurde tijdens zijn tweedagelijkse vertrouwde rondje. Halverwege de route ligt een waterpartij waar nooit iets gebeurt. Tot die bewuste avond, toen opeens de wilde zwaan opdook. Een opgewonden standje dat geen prijs stelde op bezoek. Het beest liet dat met 'woord en gebaar' duidelijk weten zoals zwanen dat kunnen doen. Mooi van een afstand je, maar ook vals op momenten. Max was echter niet onder de in druk. Oh ja, het hondje is wel blind en doof. Wij houden het gewoon op pure lef. - "~v Z - WOENSDAG 15 oktober 2014 21 -.t 'Neckermanners' aan de slag door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Ook zieke kinderen hebben recht 'op mooi lang haaf, vindt de achtjarige Tessa Schmitt uit Terneu zen. Toen moeder Patricia voorstelde om haar lange haar af te knippen en naar Stichting Haarwensen te sturen, ging Tessa dan ook gelijk akkoord. De kapster vond het deze zomer nog te vroeg, omdat ze Tip? redactie@pzc.nl Tessa niet helemaal kaal wilde knippen. Maar gisteren was het zo ver. De schaar van de kapster ging genadeloos in de dik vier jaar vertroetelde en gekoesterde bos haar. Bang voor vervelende reacties op school is Tessa niet. „Ik hoop dat ze een mooie pruik van mijn haar maken voor een kindje met kanker." foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 65