Herfstvakantie staat bol Marktpartij voor Slot Ostende lijkt nabij Man bekent aanranding vrouwen op NS-stations 24 BEVELANDEN en THOLEN RECREATIE Omnium in Goes merkt halfjaar na opening dat attractie tropisch bos zich nog duidelijker moet profileren. Horecawinnaar NIEUWE KEUKEN OF RENOVATIE? door Luc Oggel GOES - Het spreekwoord 'al doen de leert men' is zeker van toepas sing op Omnium, het voormalig Sportpunt Zeeland in Goes. De ingrijpende metamorfose en de komst van een nieuwe attrac tie in de vorm van een overdekt tropisch bos moest het recreatie- bedrijf toekomstbestendig ma ken. Nu, een halfjaar na de (her-)opening, is her en der wat bijsturing nodig, zegt directeur Dies van de Velde. „Je gaat iets nieuws beginnen, waar je geen er varing mee hebt", doelt hij op het tropisch bos, een gigantische kas- achtige ruimte met daarin 350 tro pische bomen en planten. „Het is dan afwachten hoe mensen reage ren." Het bos oogt nu al veel minder 'kaal' dan een halfjaar geleden, maar tot aan het plafond, wat de bedoeling is, komt de begroeiing nog lang niet. „Dat is iets waar we ons een beetje op hebben verke ken, we hadden gedacht dat het al lemaal sneller zou gaan", zegt Van de Velde. Uit de reacties blijkt dat het achterliggende idee van de attractie nog niet bij ieder een duidelijk is. „We zijn geen speelbos, geen jungle en geen vlindertuin, maar we merken dat het lastig is om onder de aan dacht te brengen wat het dan wel is", zegt medewerkster marketing en communicatie Arianne Jansen. „Ik krijg wel eens de vraag 'waar om een tropisch bos in Goes?' Maar er zit zoveel meer achter. Wat betekent de tropische wereld in je dagelijkse leven? Het educa tieve, de verhalen achter de plan ten, daar zijn we uniek in en we onderscheiden er ons mee." Om dat meer te benadrukken, wordt nu gewerkt aan een jaarpro grammering. Jansen: „Elke maand staat er iets anders in bloei, het is hier nooit hetzelfde. Je kunt dat tastbaar maken door bijvoorbeeld een koffïeproeverij te houden rondom de kofïieplant, of work shops met tropisch fruit. Je moet het vertalen naar je eigen keuken. Kaneel en peper gebruiken we al lemaal, maar hoe komt dat nu uit eindelijk in dat potje? Hoe wordt een cacaoplant een chocolade reep? Veel kinderen weten dat OMNIUM niet". Daarnaast kijkt Omnium hoe het tropisch bos meer kan worden 'verweven' met de rest van het complex. Jansen: „Een ko- peling met de horeca, bijvoor beeld. Als de bananen aan de plan ten hangen, willen we bana- nensmoothies aanbieden. Of bij de squashbanen; daar zou je weer een link kunnen leggen met de rubberplant, waar de balletjes van zijn gemaakt." Daarbij krijgt Omnium hulp van Robin Lock, de landschapsarchi tect die bij de ontwikkeling van het tropisch bos was betrokken en voorlopig nog twee dagen aan Omnium blijft verbonden, ook om zijn kennis over te dragen op de medewerkers. „Hij heeft de ex pertise met betrekking tot de planten en weet ook hoe we moe ten doorontwikkelen. We zitten, net als het bos zelf, in een groei proces", zegt Jansen. Rondleidin gen met groepen zitten in elk ge val in de lift, zegt zij. Van de Vel de: „Maar we blijven ook activitei ten van anderen faciliteren. Zo hebben we heel de maand novem ber een schaatsbaan van echt ijs op ons terrein." „Voor elk wat wils", vult Jansen aan. „Al kom je hier alleen om een kop koffie te drinken." pi* In het ambitieuze project om de historische locatie in de binnen stad (toeristisch) te herontwikke- len, leek weinig schot te zitten. De zoektocht naar een exploitant leverde twee jaar geleden tien reacties op, maar daarna bleef het stil. Dat valt voornamelijk te wij ten aan de economische situatie, zegt wethouder Jo-Annes de Bat. „Maar een stuk historie van Goes blootleggen is nog steeds wat we willen. In dit geval geldt: groot denken, maar klein doen. We zet ten dus kleine stappen." Goes heeft al geruime tijd de am bitie om de restanten van het oude slot Ostende aan de Singel straat zichtbaar te maken, de vrij gekomen kavel van de voormalige bioscoop te herontwikkelen en een doorsteek te maken van de Singelstraat naar de Wijngaard straat. Met een private partner zal een concreet plan worden ge maakt. Goes wil zelf in elk geval geen gebouwen exploiteren, maar wel de openbare ruimte. ZIERIKZEE - Robbert Roggeband, eigenaar van café De Gekroonde Suikerbiet in Zierikzee, is giste ren door Koninklijke Horeca Ne derland uitgeroepen tot meest markante horecaondernemer van Zeeland. Maandag en dinsdag: Goede morgen Omnium Wakker worden in de tropen, want voordat het Tropisch bos open gaat voor het grote publiek kun je mee met een exclusieve rondleiding. Kinderen t/m 4 jaar gratis, kinderen 5 t/m 12 jaar 2,50, volwassenen 9,25 (of ïx toe gangskaart Omnium 2,50). Tijd: 08.30-10.00 uur. Dinsdag: FmnKids Een sport-, spel- en dansdag voor alle kids t/m 12 jaar. De sporthal len van Omnium worden omgeto verd tot kinderparadijs. Dans school Body Action heeft iets bij zonders geregeld: dansworkshops door Spikey Lee (bekend van o.a. So You Think You Can Dance). Woensdag: Tropisch feest Hissen 11.00 en 15.00 uur is er elk uur een survival in het Tropisch bos. Tussen 15.00 en 19.00 uur is het Tropical Discoparty met DJ Jordi in het zwembad. De politie was al enige tijd op zoek naar de man. Zes vrouwen deden tussen augustus en begin oktober aangifte omdat ze op de NS-stations Kruiningen-Yerseke, Krabbendijke of Rilland-Bath wer den lastiggevallen op het perron of bij de fietsenstalling. Volgens een politiewoordvoerder bleef het niet bij een terloopse aanraking, maar greep de man zijn slachtoffers vast en betastte hij de vrouwen bij de geslachtsde len. De politie sluit niet uit dat de man meer vrouwen heeft aange rand en dat hij ook al voor augus tus actief was op de stations. De slachtoffers konden de politie een duidelijk signalement geven van de man. Over hoe de recher che hem op het spoor is geko men, wil de politie niets kwijt. De man is vrijdag aangehouden. De rechter-commissaris heeft maandag besloten dat hij in elk ge val de komende veertien dagen in voorarrest moet blijven. 'We zij n uniek, maar moeten dat uitdragen' Het verhaal achter de kaneelplant. foto Johan van der Heijden Omnium betekent zoveel als 'on eindig veelzijdig*. De gemeente Goes is enig aandeel houder van Omnium en staat ga rant voor de twaalf miljoen euro die de verbouwing en uitbreiding kostte. door Luc Oggel GOES - De gemeente Goes hoopt binnenkort met een marktpartij aan de slag te kunnen met de plan nen voor Slot Ostende. De aanbe stedingsprocedure loopt bijna af. Die was noodzakelijk om over twintig jaar nog te kunnen be staan: doelstelling is dat het bezoe kersaantal van 800.000 per jaar mi nimaal gelijk blijft. De energievoorziening van het complex is goeddeels duurzaam. Kom naar SSK Keukenstudio GOES - In de herfstvakantie, volgen de week, is er elke dag van alles te doen bij Omnium. door Joeri Wisse Kloosterweg 6 Kapelle industrieterrein 'De Smokkelhoek' KEUKENSTUDIO Tel. 0113 - 33 00 04 www.ssk-keukeristudio.nl KRUININGEN - Een 36-jarige man uit de gemeente Reimerswaal heeft te genover de zedenrecherche be kend dat hij ten minste zes vrou wen heeft aangerand op treinsta tions in de gemeente Reimerswaal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 60