Traas dankt generale titel aan de regelmaat Crosser Adriaanse sluit seizoen in stijl af TOPAANBIEDING! NUWEG SPORT 35 Kerkhove maakt goede doorstart Buikoperatie Kenny Verhoene uitgesteld 4 twee keer je banden wisselen. Ik koos ervoor om mijn tweede setje nieuwe banden er al bij de pre-fi- nale onder te doen. Daarmee wist ik zo goed als zeker dat ik de fina le zou halen. Maar mijn concur renten gebruikten hun laatste set je pas in de finale. Zij hadden daarmee een groot voordeel in die laatste race. Maar ze hadden er in de pre-finale ook zomaar uit kunnen liggen met die oude ban den. Zij namen dus wel een risi co." De autosport is nog niet in beeld. Maar net als heel veel karters droom ik er wel van Op het circuit in Nederweert wil de Adriaanse als kers op de taart nog een keer winnen. Dat lukte met een zege in beide manches. Zijn naaste concurrent in de titel strijd, Martijn van der Veen uit Epe, werd telkens op twintig se conden gereden. In Amersfoort werd de vierde wedstrijd voor het NK enduro af gewerkt. Kees Zuidhof uit Hoede- kenskerke legde in de klasse In ters 40+ beslag op de twaalfde plaats. In de stand zakte hij van een gedeelde derde naar de vierde plaats. Peter Maranus uit Aagtekerke staat bij de Nationalen 40+ ook al op een vierde plaats. In Amers foort werd hij vijfde. Door een kapotte motor haalde Casper Ovaa bij de Inters E2 de fi nish niet. Hij staat nu dertiende. In 2011 werd vrijwel de gehele 'ko lonie' verkocht. Ook de beste dof fer van Nederland, die op hun hok zat, ging weg. Hij mocht in China voor nageslacht gaan zorgen. Slechts wat 'late jonkies' en zes 'overnachters' bleven op het hok. In 2012 werd een voorzichtige hers tart gemaakt. Met wat jonge dui ven op de natoer. Ondertussen werden ook wat duiven aange schaft. In 2013 stond de combina tie er weer. De Bevelandse combi natie was Generaal van Zeeland en werd op het podium geflan keerd door Danny de Voogd en Gijs Baan. Dit jaar zullen op 15 no vember in de Jeugdhoeve in 's-Heerenhoek, waar ook nu weer de Zeeuwse Manifestatie plaats vindt, de gebroeders Scheele en Herman Calon naast Louis Traas en Margot Rooze plaatsnemen. Het seizoen 2014 verliep dus weer uitstekend voor de twee. Traas: BANGKOK - Tennisster Lesley Kerk hove is gisteren haar tweede toer nooi op rij in Bangkok met een eenvoudige overwinning begon nen. De 22-jarige Zierikzeese ver sloeg de Oekraïense Veronika Kapshay met 6-2 6-4. Ze kreeg geen enkele keer een breekpunt tegen. Lesley Kerkhove, die deze week als zesde geplaatst is, treft in de tweede ronde de Turkse Ipek Soylu. Vorige week speelde de Schouwse ook al een challenger in de Thaise hoofdstad. Toen strandde ze in de kwartfinales. HOEK - Kenny Verhoene zit zater dag in Sint Philipsland gewoon op de bank tijdens het bekerduel met Noad'67. De hersteloperatie die de trainer van topklasser Hoek in Gent moet ondergaan aan zijn buik is opnieuw uitge steld. Verhoene zal een week later thuis tegen Scheveningen ook aan wezig zijn. „Ik ben afhankelijk van de plan ning van het ziekenhuis", aldus Verhoene, die deze week onder het mes zou gaan. Daarna zou hij vijf a zes dagen in het ziekenhuis moeten blijven en vervolgens zo'n tien dagen rust moeten hou den. „We begonnen weer uitstekend met de vitesse en midfond voor oude duiven. Ze kwamen weer zo als ze moesten komen, hoewel het wat rommelig begon. We hadden 53 vliegduiven zitten, een oneven aantal dus. We hadden te veel dui- vinnen. Maar dat is goed geko men, zodat we totaal weduwschap hebben gespeeld." „Op de dagfond ging het niet naar wens", vervolgt hij. „Door omstan digheden vielen een paar van on ze kleppers weg, waardoor we wat jaarlingen moesten inzetten. Daar verspeelden we punten mee, ter wijl de dagfond naast de midfond toch onze specialiteit is. Die ver speelde puntjes werden door onze kleine kolonie overnachters echter meer dan goed gemaakt, zodat we met vertrouwen aan de concour sen voor de jonge duiven begon nen. Ook die voldeden aan de ver- H Door omstandigheden vielen een paar van onze kleppers weg wachtingen en dus mogen we de generale staf minimaal nog een jaar houden." Zes keer werd in het Samenspel 4 de winst gepakt. Een provinciale overwinning of snelste van Zee land was er dit jaar niet bij. De combinatie Traas dankt de titel juist aan de regelmaat. Toppers wa ren de concoursen vanuit Lorris, Souppes en Bergerac voor oude duiven en Lorris voor de jonge dui ven. Ook bij de rampvlucht vanuit Auxerre, waarbij veel duiven door de weersomstandigheden de weg naar huis niet meer konden vin den, viel de schade in Nieuwdorp mee. Traas: „We hadden er voor dat concours 25 ingekorfd. Er kwa men er negentien terug, waaron der onze toppers. Er zijn collega's die minder geluk hebben gehad." Naast het generaalschap zitten ook de vier Zeeuwse oude asdui- ven op het hok van Louis en Mar got. Nummer vijf is een duif van Henk Mookhoek&Zn uit Bres- kens, maar de nummer zes zit weer bij de combinatie Traas. Generaal: 1Comb. Traas (Nieuw dorp), 2. Gebr. Scheele (Terneuzen), 3. H. Calon (Hoofdplaat), 4. H. Mook hoek&Zn (Breskens), 5. G. Baan (Mid delburg), 6. D. de Voogd (Yerseke), 7. C. Schroevers (Arnemuiden), 8. A. Thijs &Zn (Heikant), 9. T. de Jonge (Oost burg), 10. Comb. E&M. Kint (Klooster- zande). Duifkamp oud: 1,2,3,4. Comb. Traas, 5. H. Mookhoek&Zn. 3 DAGEN INCLUSIEF ONTBIJT santpoort MEER INFORMATIE BOEKEN exctiuieft... WOENSDAG 15 OKTOBER 2014 het risico door Fred Rabout Menno Paauwe door Herman Heuvink NEDERWEERT - Motorcrosser Thomas Adriaanse uit Lewedorp heeft het seizoen bij de Vintage Motocross Club Nederland in de klasse PRE 90 op waardige wijze af gesloten. Vorig weekend was de Be velander al kampioen geworden, maar dat was geen reden om de laatste wedstrijd aan zich voorbij te laten gaan. NIEUWDORP - De combinatie Traas uit Nieuwdorp pakte dit jaar voor de vierde keer de generale titel van de Zeeuwse duivensport. Eer der gebeurde dat in 2008, 2010 en 2013. In de loop der jaren verander de de samenstelling van de combi natie. Eerst beoefenden vader Louis en zoon Ronald de sport sa men. Nu doet Louis dat met zijn echtgenoot Margot Rooze. Louis Traas Per boeking een GRATIS armband van EXOAL t.w.v. 59 In de adembenemende natuur van het Nationaal Park Zuid- Kennemerland en op steenworp afstand van Amsterdam, Haarlem, Bloemendaal aan Zee en Zandvoort, ligt het schitterende Landgoed Duin Kruidberg in Santpoort- Noord. Tegenwoordig huisvest Landgoed Duin Kruidberg 75 luxe hotelkamers, trendy Brasserie Loungebar DenK, Michelinsterrestaurant De Vrienden van Jacob en vijf klassieke stijlkamers. Voorwaarden: 3 dagen/2 nachten inclusief ontbijtbuffet 75 p.p. in een tweepersoons- kamer. Per boeking ontvangt u een armband van Exoal t.w.v. 59. Geldig tot en met 31 december 2014 o.b.v. beschikbaarheid. Boekingskosten 15 per boeking. Kijk op www.nuwegexclusief.nl Voor vragen zijn wij per e-mail bereikbaar via info@nuwegexclusief.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 57