Bestuur RCS licht selectie in over stap naar zaterdag EJ/ffJZ üEULnMfM 34 SPORT KARTEN Jonge karter uit Biezelinge wordt derde tijdens WK. Zijn resultaat zal niet onopgemerkt blijven. 355,- Sm Aan het einde van het afgelopen seizoen hield het bestuur van de Souburgse club een enquete on der de leden. Daarin werd de vraag gesteld of men kon leven met een overstap naar de zaterdag voor RCS en 2. „De meeste le den reageerden positief', vertelde bestuurslid Ron van Rosevelt gis teravond. „Natuurlijk waren er wel mensen die zeiden dat we op zondag moeten blijven voetbal- FM Sranang moet remise toestaan De zaalvoetballers van topklas- ser FM Sranang uit Goes leken in de thuiswedstrijd tegen Troy/Car IDEAL Rent lange tijd op weg te zijn naar hun tweede zege, maar moesten uit eindelijk genoegen nemen met een 4-4-gelijkspel. De bezoe kers kwamen in de laatste mi nuten van 4-2 terug tot 4-4. Ugur Kahveci, Mo Azzagari en Atilla Cavus (2x) scoorden. Roadies boeken eerste seizoenszege De poolbiljarters van Roadhou- se Roadies hebben in Breda de eerste seizoensoverwinning be haald. Sharkey's werd met 2-4 verslagen. Johan van beek won zijn beide partijen gemakke lijk. Mark van Wijngaarden won de eerste wedstrijd in de decider, maar haalde de twee de met 0-6 over de streep. Ste fan Hofman verloor zijn beide duels. Dubbelslag voor 't Begin Domburg Het kartteam van 't Begin Dom burg heeft maandagavond de tweede wedstrijd in de ere klasse van het Zeeuws indoor- kartkampioenschap gewon nen. De ploeg bleef, ondanks een tijdstraf van twintig secon den, in Middelburg DKC 1 en TST Racing voor. 't Begin Domburg nam meteen ook de leiding in de titelstrijd over. Hoondert/de Waard slikt grote nederlaag De wedstrijd in de tweede divi sie driebanden tussen Hoon dert/de Waard en Rokx Trans port eindigde in een dikke ne derlaag: 0-8. Frans de Koek, Willem Domini- cus, Bram de Waard en Piet Koek konden in Kwadendam- me wel lang meekomen met hun tegenstanders, maar bo gen uiteindelijk toch het hoofd. len, omdat we dat al 85 jaar doen. Maar als bestuur hebben we naar de meerderheid geluisterd. We hebben daarom besloten om naar de zaterdag te gaan. We vonden het belangrijk om de spelersgroep daar zo snel mogelijk over te infor meren." Op woensdag 22 oktober komt de overstap nog wel aan bod in de al gemene ledenvergadering van RCS. Van Rosevelt verwacht dan nog wel discussie over het onder werp, maar gaat er vanuit dat het plan gewoon uitgevoerd kan wor den. In Zeeland stapten de laatste ja ren al meer clubs over van de zon dag naar de zaterdag. Onder meer De Noormannen, Hansweertse Boys en Jong Ambon gingen RCS voor. BIEZELINGE - Menno Paauwe weet niet of er afgelopen weekeinde scouts uit de autosport bij het wereldkampioenschap karten in Italië rondliepen. „Daar heb ik echt geen idee van", zei de zeven tienjarige inwoner van Biezelinge gisteren, een dag na thuiskomst. „Maar als ze er niet waren, krij gen ze de uitslagen heus onder ogen. Ze zien dus wel hoe ik het gedaan heb." Paauwe werd op het circuit van Sarno (nabij Napels) derde in de klasse KZ2. Het was zijn beste resultaat ooit. Vanaf de eerste trai ning op donderdag tot aan de fi nale op zondag reed hij met de voorsten mee. „Vorig jaar haalde ik de finale niet. Ik zat toen dus niet bij de beste 34 rijders", zei de jonge Bevelander, die daarmee zijn progressie in de afgelopen twaalf maanden illustreerde. „Ik heb het afgelopen jaar heel veel ge leerd." In de klasse KZ2 wordt er geracet in de snelste karts die er zijn. Ho ger kun je als karter niet reiken. Paauwe: „Je hebt ook de KZi, met dezelfde karts. In de KZi zitten de oudere rijders, die ervoor hebben gekozen van het karten hun werk te maken. In de KZ2 zitten de ta lenten. Vooral naar die jongens wordt er door de mensen in de au tosport gekeken." Paauwe houdt zich overigens nog niet al te zeer met zijn toekomst bezig. Hij ziet wel wat er op hem af gaat komen. Voorlopig zit hij goed bij het Italiaanse fabrieks- team Birel Art Motorsport. „Mijn eerste doel is om de beste karter van de wereld te worden. De au tosport is nog niet in beeld. Maar net als heel veel karters droom ik er wel van." Hvj In Italië ging het in de kwalifica ties van vrijdag nog niet optimaal. Paauwe zette daarin de zestiende tijd neer. „Ik kwam toen nog te kort op de concurrentie." Maar een dag later deed hij bijna alles goed. „We moesten vijf wedstrij den rijden, voorafgaand aan de pre-finale. Ik werd driemaal eer ste, eenmaal vijfde en eenmaal derde. Ik werd derde overall en had dus een goede uitgangsposi tie voor de pre-finale. En die won ik vervolgens, waardoor ik me bij de finale als eerste mocht opstel len." Maar daarmee was Paauwe nog niet meteen de favoriet voor de wereldtitel, wist hij ook. Dat had te maken met de banden onder zijn kart. „Ik heb, denk ik, op safe gespeeld, je mag tijdens het WK 6 dagen Kerstreis Romantische stad Praag 6 dagen Kerstreis Rügen in Noord-Duitsland WINNAAR ZOOVER AWARD 2014 6 dagen Kerstreis Dresden en omgeving 6 dagen Kerstreis Wereldstad Berlijn 8 dagen Kerstreis Wenen Wienerwald - Donaudal door Roeland van Vliet OOST-SOUBURG - Het bestuur van voetbalvereniging RCS heeft gister avond de selectie ingelicht over het besluit om over te stappen van het zondag- naar het zaterdagvoet bal. Dit zou medio 2015 moeten gaan gebeuren. GOES BREDA MIDDELBURG KWADENDAMME Paauwe beperkt door Roeland van Vliet J», coröWMfi 1 Menno Paauwe uit Biezelinge, hier op archiefbeeld, is één van de grootste talenten in het karten. Zondag werd hij op het WK in Italië derde in de klasse KZ2. Vertrekdatum: 22 december Vertrekdatum: 22 december Vertrekdatum: 22 december Vertrekdatum: 22 december Vertrekdatum: 22 december Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 56