Debusschere rijdt gokbaas in het verlies Munsterman deels eigenaar Gutierrez In prijs verlaagd siipreizen.ni met0§s-7070600 (stip) 66 Het is toch veel leuker koers kijken als je op een coureur hebt gespeeld SPORT 33 Antwerpen Kerstshoppinq cruise Het is ook de kunst om op het ein de van de dag niet compleet nat te gaan. Wie bij De Meyer een gokje waagt, krijgt zijn quotering op een klein oranje briefje. Het geld verdwijnt in een houtje doosje. Mevrouw De Meyer waakt onder tussen over het kasboek, waarin ze - met inkt - alle weddenschap pen noteert. De Meyer is van een uitstervend ras. De Belgische wetgever maakt het hem en zijn pakweg tien colle ga's steeds moeilijker om hun vak ('hobby') rond de Vlaamse wieler wedstrijden uit te oefenen. „En dat terwijl wij bij de koers horen. Zonder ons kwam er half zo veel volk", zegt hij op stellige toon. De krasse gokbaas is er van overtuigd dat enkele euro's inzetten op een renner voor de toeschouwers bij de wedstrijd hoort als bier en friet. „Het is toch veel leuker koers kijken als je op een coureur hebt gespeeld." Veel wordt er niet ingezet. Hooguit twintig euro. In Putte-Kapellen zijn Jens Debus- schere, Tom van Asbroeck en Ra mon Sinkeldam de grote favorie ten. „Dit is geen lastige koers voor ons", verzekert De Meyer als hij weer vijf euro in zijn kistje stopt. Alles zit in zijn grijze hoofd. Het vormpeil van de renners, het wed strijdverloop, hoeveel is ingezet op een renner, en wat hij in het ergste geval moet uitbetalen. Zo als een darter rekent, zo staat ook Lucien De Meyer de hele wed strijd achter zijn zwarte krijtbord. Er komt geen computer aan te pas. De Meyer wijst naar een buur man. Een modernist. Omdat hij met stift en whiteboard werkt. „Ik doe het al 47 jaar met een krijt bord", klinkt het trots. Hoe lang nog, is echter de vraag. De folklo re van de 'boekmakers' dreigt ten onder te gaan in de stringente wetgeving rond de uitdijende we reld van de wedkantoren en inter- netgokkers. „We worden soms al weggestuurd", zo schetst De Meyer de onduidelijkheid over de regelgeving in België. „In Neder land mag ik sowieso niet staan." Op de grens van Nederland is Put te-Kapellen een koers die een mas sa volk trekt. De meesten komen voor het vertier van koers, kermis en bier. „Kom we gaan even kij ken. Hebben de koers toch nog ene keer gezien", probeert een man zijn maat vanuit het café mee naar buiten te lokken. Lucien De Meyer heeft geen tijd voor bier. Hij blijft waakzaam. Naarmate de finish nadert, willen steeds meer mensen topfavoriet Debusschere spelen. Noodgedwongen moet De Meyer de koers van de Belgische kam pioen verlagen naar anderhalf. In de laatste ronde ruimt hij zijn bord op en wacht alleen nog af. Als Debusschere na een millime terspurt wordt uitgeroepen tot winnaar, grijpt hij al zijn bankbil jetten uit het kistje. „Slechter kon het niet", zegt hij over de afloop. Als de topfavoriet wint, betaalt Lu cien de rekening. „Met verlies te rug naar huis", verduidelijkt hij en tovert een lach op zijn gezicht. Niet alleen de mensen die hij uit betaalt hebben immers een mooie dag gehad in Putte-Kapellen. „Wij hebben dat gevoel helemaal niet. De belangen lopen parallel. De investeerdersgroep heeft be lang bij het verkopen van de voet baller en FC Twente heeft belang bij de verkoop van die speler", liet Munsterman weten. FC Twente kocht Gutierrez in 2012 voor een bedrag van 2,8 miljoen euro, waarbij 30 procent van de transferrechten in bezit bleef van zijn vroegere club Universidad Ca- tolica. Acht investeerders, onder wie Munsterman en drie van zijn commissarissen, legden ieder vier ton op tafel. FC Twente meldde destijds dat de transfer mogelijk werd gemaakt door externe financiers. Voor deze transactie is een constructie via Cyprus opgezet, zo bleek uit de tv-reportage. „De mensen van bui ten Twente die hier aan hebben meegedaan stelden het niet op prijs dat hun namen naar buiten zouden komen", zei commissaris Aldo van der Laan in Nieuwsuur. Neymar scoort vier keer voor Brazilië Neymar heeft Brazilië dinsdag een ruime zege op Japan be zorgd. De aanvaller van Barcelo na maakte alle treffers in het met 4-0 gewonnen oefenduel in Singapore. Neymar is de eerste speler die vier keer scoort in een wed strijd voor Brazilië sinds Roma- rio in 2000. Wereldtitel voor bokser Harutjunjan Bokser Rafïk Harutjunjan heeft zijn eerste wereldtitel bij de profs binnen. De veelvoudig Ne derlandse kampioen verzeker de zich in de nacht van maan dag op dinsdag in Carré van de kampioensgordel van de kleine bond WBF in het welterge- wicht. Hij versloeg de Oekraïe- ner Ilia Primak op punten. Gilbert behoudt zijn leiderspositie in China De Belgische wielrenner Philip pe Gilbert heeft het slotak koord van de WorldTour aan zijn erelijst toegevoegd. De ren ner van BMC schreef gisteren de Ronde van Peking op zijn naam. Zijn leidende positie kwam in de vijfde en laatste rit niet meer in gevaar. Nick van der Lijke uit Middel burg eindigde als 101e. NEC kampt met financiële problemen De Nijmeegse voetbalclub NEC verkeert in financiële problemen. De eerstedivisieclub komt geld te kort en heeft een huurachterstand voor stadion De Goffert, bevestig de directeur Bart van Ingen giste ren. „Die huurachterstand dateert van dit seizoen en een deel van vo rig seizoen. We zijn daarover in ge sprek met de gemeente." Kromowidjojo maakt rentree in Aken Ranomi Kromowidjojo komt ko mend weekeinde weer in actie. De olympisch kampioene op de 50 en 100 meter vrij maakt haar opwachting bij het internationale zwemfestival in het 25-meterbad in Aken. Ze liet in augustus, het EK langebaan in Berlijn schieten. De wedstrijd in Aken zwemt ze als voorbereiding op het WK kor- tebaan in december in Doha. Nibali ziet drie grote rondes niet zitten De Italiaan Vincenzo Nibali ziet het niet zitten om de Ron de van Frankrijk, de Giro en de Ronde van Spanje in een sei zoen te rijden. De renner van Astana zei dit gisteren in de krant Gazzetta dello Sport. „Al die wedstrijden blijven in je be nen en je hoofd zitten. Ze blij ven de hele tijd bij je." Rodellegende Zöggeler (40) stopt Rodelaar Armin Zöggeler (40) heeft besloten zijn carrière te beëindigen. De Italiaan heeft zes wereldtitels op zijn naam staan en 57 wereldbekerzeges. Bovendien veroverde hij in de periode 1994-2014 bij alle zes Olympische Winterspelen een medaille, waaronder twee gou den (2002 en 2006). ADO: samenwerking met Juventus De Italiaanse topclub Juventus onderzoekt met ADO Den Haag of het kan gaan samen werken met de formatie uit Den Haag. Algemeen directeur Maarten Fontein heeft dit giste ren laten weten. „Zij zoeken een stabiele omgeving voor een aantal talenten en zien in ons een club waar spelers ver der zouden kunnen rijpen." nu v.a. vertrek 30/11, 7/12,14/12. extra voordelig zie stipreizen.nl/cwlis 4h TP f I boek online of bel WOENSDAG 15 OKTOBER 2014 door Ad Pertijs PUTTE-KAPELLEN - Een uur voor de start van de Sluitingsprijs Putte-Ka- pellen zit de zwarte pantalon van Lucien De Meyer al onder de witte krijtvlekken. Voor de oudste book maker (spreek uit 'boekmaker') van Vlaanderen is de wielerkoers vooral het spel met de koersen. Voortdurend past de 82-jarige Oost-Vlaming met zijn onafscheide lijke krijtje de quotering van de ren ners aan op het oude zwarte bord, dat hij heeft opgesteld vlak bij de fi nishlijn. Het is de kunst van het ver leiden. Lucien De Meyer HILVERSUM - Voorzitter Joop Mun sterman van FC Twente blijkt me de-eigenaar te zijn van de Chileen se Twente-middenvelder Felipe Gu tierrez. Dat blijkt uit onderzoek van het tv-programma Nieuwsuur. Volgens Munsterman is er van be langenverstrengeling geen sprake. SINGAPORE AMSTERDAM PEKING NIJMEGEN Ranomi Kromowidjojo EINDHOVEN ROME MILAAN DEN HAAG Excusief 3-daagse cruise per MS Allegro y inclusief ontbijt en diner y' vertrek vanuit centraal gelegen Tiel naar het sfeervolle Antwerpen zie stipreizen.nl/crrka Sterk in verlaagd! okt. t/m okt. 2015 l t/m 23 dagen 4-sterren resort bij Jan Thiel Baai verblijf in een van de ruime bungalows, appartementen of villa's Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. kamer exd. Calamiteitenfonds/reserveringskosien en eventuele (verplichte) lokale kosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 33