Advocaat ziet drone in stadion 32 SPORT JONG ORANJE EK-kwalificatie Ploeg van coach Adrie Koster verliest opnieuw van Jong Portugal (nu met 5-4) en loopt ticket voor EK mis. NIJMEGEN - Nog geen 24 uur na de ontluisterende nederlaag van het Nederlands elftal op IJsland slikte ook Jong Oranje de volgende te genvaller. De ploeg van Adrie Kos ter scoorde op vreemde bodem liefst vier keer, maar het was niet voldoende om zich te plaatsen voor het jeugd-EK in Tsjechië, long Portugal won na een knots gek duel met 5-4. Verdedigen bleek voor veel Nederlandse talen ten net zo moeilijk als voor veel gearriveerde spelers bij het grote Oranje. Je zou kunnen denken dat Portu gal handig profiteerde van de ul tra-aanvallende speelwijze waar voor Koster had gekozen. Dat was echter niet het geval. Jong Oranje kreeg meer kansen dan de thuis ploeg, had meer schoten op doel (zeven om acht), maar ging voor al door een falende defensie ten onder. De Portugezen hadden de grootste moeite met het 3-3-4-sys- teem, maar kregen de ene na de andere goal in de schoot gewor pen. We willen vroeg scoren, klonk het voorafin het Jong Oran je-kamp in koor. Dat vroege doel punt viel echter bij de Portuge zen, omdat Nathan Aké de bal miste en Karim Rekik tegenstan der Ruben Vezo veel te veel ruim te gaf (1-0). Jong Oranje kwam wel steeds te rug en slaagde er lange tijd in om het na de 2-0-nederlaag in Alk maar nog spannend te houden. De lange Wout Weghorst, qua spel vergelijkbaar met Bas Dost, kopte raak (1-1) en raakte even la ter de lat. De thuisploeg kon ech ter weer eenvoudig raak schieten na een vrije trap, omdat Aké weer niet oplette. Na drie kansen voor de ook al niet zo scherpe Elvis Ma- nu, maakte Terence Kongolo er op slag van rust 2-2 van. Jong Oranje bleef daardoor hoop houden op een wonder. Twee goals had de ploeg van Koster nog nodig, maar dan moest er tegelijkertijd wel als echte kerels verdedigd worden. Dat gebeurde niet. Aanvoerder Re kik mocht zich de 3-2 van Ricardo Pereira aanrekenen, door naar de verkeerde kant in te stappen. Rekik (19) is één van de spelers die vanwege zijn leeftijd ook nog aan de kwalificatiereeks voor het EK van 2017 mee mag doen. Die selectie herbergt veel spelers die in 2011 met Oranje onder zeven tien Europees kampioen werden. Een fraaie selectie dus, maar veel van die jongens hopen dat ze op korte termijn de overstap naar het Nederlands elftal kunnen maken. En dat ze zich niet te vaak meer bij Jong Oranje moeten melden. Rekik is één van de spelers met die ambitie. In de vorm die hij in Pa^os de Fer- reira liet zien hoeft hij nog niet aan Oranje te denken. Er waren de afgelopen twee duels wel meer spelers die ver onder de maat ble ven. Waar Koster donderdag voor een behoudende tactiek koos, had de coach voor de return geen keus. Jong Oranje ontwikkelde met vier aanvallers veel druk en dat bleek de manier om Portugal te bestrijden. De twee backs die donderdag voor aanvallende im pulsen zorgden, kwamen nu de middenlijn niet over. Portugal counterde echter opnieuw sterk en was bij dodespelmomenten ook weer gevaarlijk. Chelsea-jongeling Aké maakte er na ruim een uur 3-3 van, maar twee minuten later mocht Pereira tussen drie man nog eens vrij uit halen. De bal vloog in de korte hoek (4-3) achter de ook al niet bijzonder sterk acterende Warner Hahn. De doelman kreeg ook nog de 5-3 van Bernardo Silva om zijn oren. Na. een overtreding op de sterk spelende Weghorst, kreeg Jong Oranje nog een strafschop. Het was veelzeggend dat Manu en de net ingevallen Anwar El-Ghazi als twee kinderen even ruzieden over wie de penalty mocht nemen. Aké werd vanaf de zijlijn aangewezen en schoot de 5-4 binnen. Na de zwakke beurt in Alkmaar, werd het lot van Jong Oranje zo als verwacht in Pa^os de Ferreira definitief bezegeld. Net als bij het Nederlands elftal zal er een snelle evaluatie moeten komen. Op 13 november speelt Jong Oranje een oefenduel in en tegen Duitsland, dat zich wel voor het EK heeft ge plaatst. De kans lijkt klein dat Adrie Koster na vier nederlagen op rij dan nog als eindverantwoor delijke op de bank zit. GROEP O SBBh' Duitsland-lerland 1-1 (0-0). 71. Kroos 1-0, 90+4. O'Shea 1-1. OXOEP E GROEP i De provocatie leidde tot scher mutselingen tussen de spelers. Onder hen aan Servische zijde Ne- manja Gudelj (AZ), Dusan Tadic (ex-FC Twente) en Danko Lazo- vic, die in Nederland voor Feye- noord, Vitesse en PSV voetbalde. Atkinson stuurde daarop beide teams naar de kleedkamer, bij een stand van 0-0. Albanese supporters waren al niet welkom bij de wedstrijd. Dat ligt politiek te gevoelig wegens de si tuatie in Kosovo, door de Albane se meerderheid van de bevolking in 2008 eenzijdig uitgeroepen tot onafhankelijke republiek, die in middels door veel landen is er kend. Servië beschouwt deze Bal- kanstaat nog altijd als een autono me provincie. Duitsland heeft zich dinsdaga vond in groep D van het EK-kwa- lificatietoernooi opnieuw laten verrassen. Drie dagen na de pijnlij ke nederlaag in en tegen Polen (2-0) moest de wereldkampioen voor eigen publiek tegen Ierland genoegen nemen met 1-1. Toni Kroos leek in de 71e minuut voor het verlossende doelpunt te zor gen voor de Duitsers. Diep in bles suretijd maakte John O'Shea als nog gelijk. Ajacied Arek Milik was opnieuw van grote waarde voor Polen in de thuiswedstrijd tegen de stugge Schotten (2-2). De aanvaller bracht een kwartier voor tijd de tweede gelijkmaker op zijn naam. Tegen Duitsland had Milik de sco re geopend. Met zeven punten gaan Polen en Ierland aan de leiding, gevolgd door Schotland en Duitsland met vier punten. In groep I won Portugal in de dying seconds van Denemarken. Cristiano Ronaldo maakte in de 95e minuut de winnende. - Ook een sof voor Jong Oranje door Barry van der Hooft Jong Oranje-aanvoerder Karim Rekik (foto boven) deelde in de malaise in Portugal. Trainer Adrie Koster (onder) kreeg zijn ploeg niet meer op de rails in het tweede play-offduel. foto Jose Gageiro/VI Images Polen-Schotland 2-2 (1-1). 12. Maczyns- ki 1-0, 18. Maloney 1-1, 57. Naismith 1-2,76. Milik 2-2. Gibraltar-Georgië 0-3 (0-2). 9. Gelashvi- li 0-1, 19. Okriashvili 0-2, 69. Kankava 0-3. Polen Ierland Schotland Duitsland Georgië Gibraltar 2 1 0 2 1 0 1 1 1 1 1 1 1 0 2 0 0 3 7 11 - 7 10- 4 4- 4 3- 3 4- 0 0- 17 San Marino-Zwitserland 0-4 (0-3). 10. Seferovic 0-1, 24. Seferovic 0-2, 30. Dze- maili 0-3, 79. Shaqiri 0-4. GROEP F Faeröer Eilanden-Hongarije 0-2 (0-1). 21. Szalai 0-1. Finland-Roemenië 0-2 (0-0). 54. Stancu 0-1, 83. Stancu 0-2. Griekenland-Noord-lerland 0-2 (0-1). 9 Ward 0-1, 51. Lafferty 0-2. Noord-lerland 3 3 0 0 9 6- 1 Roemenië 3 2 1 0 7 4- 1 Finland 3 1114 4-4 Hongarije 3 1114 3-3 Griekenland 3 0 12 1 1-4 Faeröer Eilanden 3 0 0 3 0 1 -7 Denemarken-Portugal 0-1 (0-0). 90+5. Ronaldo 0-1. Servië-Albanië 0-0, gestaakt in 42e mi nuut Albanië Denemarken Portugal Servië Armenië 2 110 4 2-1 3 111 4 3-3 2 10 13 1-1 10 10 1 1-1 2 0 11 1 2-3 BELGRADO - Dick Advocaat heeft gisteravond als bondscoach van Servië een van de meest bijzonde re ervaringen meegemaakt uit zijn voetbalcarrière. Het beladen duel met Albanië in EK-kwalificatie- groep I was net stilgelegd door de Engelse scheidsrechter Martin Atk inson omdat een vuurpijl op het veld was geland, toen een drone met daaraan een Albanese vlag het stadion in Belgrado binnenvloog.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 32