Walerpoloërs De Schelde slaan in de slotfase toe tegen SWNZ: 7-5 Driebanders Verbrugge maken karwei niet af Hockeysters Rapide komen routine tekort bij Noordwijk Verrassende zege voor 't Bierwinkeltje SPORT 15 :.- •■■;>-:;.:.--.ffflr M 'Ï'M De Schelde-SWNZ 7-5: De Schel de had een flitsende start en nam een i-o-voorsprong. Het bleef lang gelijk op gaan, want de twee de periode werd afgesloten met 4-4. Daarna plaatste de ploeg uit Terneuzen een versnelling en sloeg een beslissend gat: 7-4. SWNZ, dat slechts met acht spe lers naar Terneuzen was afge reisd, was leeg gespeeld en kon al leen in de laatste minuut nog iets terug doen, 7-5. Scores De Schelde: Mertijn Looff 2 en Sven Schoeman, Cees van Houwe- lingen, Koen Legters, Gijs Manhave en Ruben de Vos allen 1. De Bruinvis-De Warande 4 8-4: Het was vanaf het begin een leu ke, spannende en gelijkopgaande wedstrijd. Na de 1-1 aan het eind van de eerste periode nam De Bruinvis in de tweede periode een 2-1-voorsprong. De bezoekers konden nog één keer terugko men, waarna De Bruinvis aan het eind van de tweede periode uit liep naar 5-2. Die klap kwam De Warande niet meer te boven. De Bruinvis liep uit naar 7-2. Daarna konden de Zeeuws-Vlamingen de wedstrijd rustig uitspelen: 8-4. Scores De Bruinvis: Jan Willen Ra- mondt 4 en Maarten Hemelaar, de kleinzoon van Raymond Ceule- mans als Van Acker gingen goed van start, maar hun geroutineer de tegenstanders lieten hen uitra zen en sloegen daarna hard terug. Raymond Ceulemans kwam me de dankzij een serie van tien aan de leiding en stond die niet meer af, al was het verschil minimaal, 43-45 in 34 beurten. Bart Ceule mans moest de eer laten aan Jans sen, die in de slotfase erop en er over ging, 40-45 in 41- Opvallendst was dat Raymond Ceulemans voor het eerst in zijn carrière in overhemd verscheen zonder strik. Het clubtenue kent namelijk geen vest en strik. Het-is voor de biljartlegende een onge kende ervaring. „Het was wen nen, maar je moet met de tijd meegaan. In heb er geen last van gehad, getuige de uitslag", zei Ceulemans na afloop. Voor de pauze leek de thuisploeg af te stevenen op een royale over winning. Patrick Vasseur versloeg na een matige wedstrijd Piet Blan- kers (45-37, 52) en Berry Dallinga hield het aanstormend talent An dy de Bondt, onlangs nog actief op het WK voor de jeugd in Sluis kil, met het kleinst mogelijke ver schil achter zich, 45~44 in 48 beur ten. De youngsters Bart Ceule mans kon de klus afmaken tegen Wil Janssen en Steven van Acker tegen good old Raymond Ceule mans. Dat pakte anders uit. Zowel Myrthe Faro liep voor de eerste maal Dwars door de Zwingeul en ook voor haar was het geen bood- schappentochtje. „Nee, zeker niet. Ik had natuurlijk wel al wat verha len gehoord, maar dit viel toch niet mee", vertelde de atlete uit Breskens. Het was haar overigens niet aan te zien, omdat zij meteen het ini tiatief nam en uiteindelijk met een kleine vier minuten voor sprong op de naaste concurrente, Ilona Dieleman uit Nieuwvliet, wist te winnen. Vrouwen. Tweede klasse. Noord- wijk-Rapide 4-1: Al vroeg zette Noordwijk de toon. Door fysiek stevig spel haalde het Rapide uit balans. Na een kwartier nam Noordwijk de leiding. Nadat Rapi de een grote kans had laten lig gen, scoorde de thuisploeg 2-0. Meteen na rust werd het 3-0 uit een strafcorner en daarmee was het duel beslist. Een aangeslagen Rapide moest tien minuten voor tijd ook nog de 4-0 incasseren. In de slotminuten redde Lotje van de Walle de eer. Vierde klasse. Olympia-Souburg 1-1: Olympia had te maken met een tegenstander die van aanpak ken wist. Omdat de arbitrage veel pittige duels toestand, kon Olym pia alleen in de beginfase een licht overwicht creëren. Kort na rust kwam de thuisploeg fraai op 1-0. Margot van der Zee bekroon de een dribbel vanaf het midden veld. In de tweede helft had Sou burgh meer balbezit en scoorde kort voor tijd de gelijkmaker. Mannen. Vierde klasse. Olym- pia-Zevenbergen 5-2: Olympia had ruimer moeten winnen. De thuisploeg speelde vanuit een goe de organisatie Zevenbergen zo wat zestig minuten van de mat. In de eerste helft liep Olympia uit naar 3-0 via Gijs Schueler (straf- bal), Olivier Dalmeijer en Douwe Boerbooms. Na de pauze scoor den Gijs Schueler en Evert Ver- meeren 5-0. In de slotfase verslap te Olympia. Zundert-Rapide 4-4: Rapide was veel in balbezit en kreeg legio kan sen. Zundert kwam sporadisch over de middenlijn. Pieter Voor brood opende de score. Uit de eer ste kans die Zundert kreeg, liet het 1-1 aantekenen. Kort na rust werd het zelfs 2-1. Op aangeven van Quinten Missiaen zorgde Maxime Post voor 2-2. Zundert strafte daarna opnieuw een aarze ling in de defensie af, maar uit de rebound van een strafcorner zorg de Maxime Post voor 3-3. Toen hij kort voor tijd 3-4 scoorde, leek het pleit beslecht. Zundert scoorde in de slotminuut echter 4-4. Rokx Transport - Pearle Opti ciens 4-4: Pascal Claus was de man van de match met een moyenne van 1.428 en een over weldigende zege op Ries Heeren. De Brabander deed er alles aan de gelederen gesloten te houden maar Claus scoorde er lustig op los. Yves Welvaert won ook. Cor de Jonge en Eddie van Goethem verloren. Bottles/De Parel - 't Tapperijke 2-6: Luc Wulfranck, de Belgische kopman van de thuisploeg, stak in topvorm en tikte Willie Hoen- ervangers met 35-15 van tafel in 33 beurten (1.060). Daarmee was de koek op voor de Bottles, want Jo hn Bakker, Theo Plat jouw en Peter Snelders verloren. De Stene Brug - 't Bierwinkeltje 2-6: De Terneuzenaren pakten een even onverwachte als verdien de zege. Met dank aan de familie Vink die met Michael, Arie en Ro bert voor de winstpartijen teken den met name op Wim en Joey de Kok. Alleen Fons Baart verloor kansloos. Het persoonlijk kampioen schap driebanden klein tweede klasse in Krabbendijke is gewon nen door Stanny La Heyne uit Kloosterzande. De speler van DOA behaalde elf punten en no teerde 0.501 gemiddeld. Johan Huigh van ABC eindigde als ze vende met 3 punten en 0.396. MAANDAG 13 OKTOBER 2014 Zwingeul door Ko Mechielsen TERNEUZEN - De waterpoloërs van Schelde speelden zaterdag een las tige wedstrijd tegen SWNZ. Ze wonnen desondanks verdiend met 7-5. Ook de mannen van De Bruin vis wonnen. De Warande verloor met 8-4. Jeroen Kamp, Jonas de Maet en Dan ny Soetens allen 1 door Joop van den Oudenhoven SLUISKIL - Het driebandenteam van Garage Verbrugge Hyundai is een van de jongste van de eredivisie. Tegen Het Caves, het team van ve teraan Raymond Ceulemans, kon het net niet stunten: 4-4. De lopers zuijn op weg naar de Zwingeul. foto Ronald den Dekker door Peter Snelders TERNEUZEN - Een jeugdig en oner varen Rapide werd in de tweede klasse van de hockeycompetitie af getroefd (4-1) door Noordwijk. In de vierde klasse kwam het vrou wenteam van Olympia niet verder dan 1-1 tegen Souburgh. Bij de mannen stelde Olympia de nacom- petitie voor promotie veilig. Rapi de speelde teleurstellend gelijk bij hekkensluiter Zundert. door Joop van den Oudenhoven HOEVEN - De driebanders van Pear- le Opticiens pakten een punt door een gelijkspel tegen Rokx Trans port. Bottles/De Parel ging onder uit tegen 't Tapperijke uit Hoeven, 't Bierwinkeltje won verrassend van De Stene Brug.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 75