volleybalvrienden Korfballers Zaamslag grijpen net naast punt TOP maakt competitie met zege spannend SPORT 13 len zonder die druk", zei Joep Hofman, die vijf jaar bij de selec tie zit. Hij heeft minder speeltijd, omdat hij vanwege zijn studie be drijfseconomie in Breda minder kan trainen. Scheldesport speelde collectief sterk. Verdedigend stond het als een huis en er waren goede inter cepties. Het lukte aardig om het aanvallende gevaar van tegenstan der Domenique van Hove in te dammen. Smokkelhoek was ver dedigend niet opgewassen tegen de centers Van Aalst en Loof, die telkens inside gingen. Daarnaast lukte het vanaf de zijkanten veel vuldig te scoren. In de tweede helft bleef de marge gehandhaafd. Na de twee winstpartijen hoopt coach Van Leeuwen die lijn door te trekken. „Tijdens de winterstop gaan we evalueren. Dan kunnen we bekij ken hoe ervoor staan en wat de verdere ambities zijn. Maar spel vreugde komt op de eerste plaats." Van Aalst (24 punten) en Maduro (21 punten) waren goed voor meer dan de helft van de produc tie van Scheldesport. Toch rees na afloop de vraag waarom het niet gelukt was om met de volle winst huiswaarts te keren. „Als je een set met 25-4 wint, waarom verlies je er dan ook één?", verwoordde Stephanie Herman de gemengde gevoelens. De Sterre begon wat behoudend. Herman: „Het leek alsof we geen vertrouwen in elkaar hadden. We namen niet echt het voortouw." Na verlies in de eerste set gooide De Sterre naarmate de tweede set vorderde alle schroom van zich af. Met een veel lastiger opslag als sterk wapen werd de pass van de thuisploeg ontregeld en nam De Sterre het initiatief. Dat leidde drie keer op rij tot een overtuigen de overwinning. Hilver-YVC 4-0 (25-8 25-23 25-18 25-15): Hoewel YVC met een goed gevoel na de training van vrijdag was afgereisd, bezorgde Hilver de West-Zeeuws-Vlamingen een koude douche. YVC had in de eerste set totaal geen vat op de Brabantse opslag. Na die valse start ging vanaf de tweede set aan de kant van YVC de knop om. Beide ploegen waren in het restant van het duel meer aan elkaar gewaagd. Een te grote spanning had aan het eind van de sets steeds een verlammende uit werking op YVC. Voorwaarts-Mikro Electro/ Roosendaal 3 4-0 (25-19 25-18 25-19 25-18): De eerste thuiswed strijd leverde de Axelse debutant de volle winst op. Voorwaarts speelde sterk, met veel inzet en bestookte de Brabanders met een moeilijke opslag. De bezoekers werden bij tijd en wijle weggeserveerd en moesten toestaan dat de Zeeuws-Vlamin gen voortdurend het initiatief hadden. Met snelle aanvallen aan de bui tenkanten en een soms verras send goede middenaanval werd vier keer op rij overtuigend ge wonnen. Olympia-Zaamslag 13-12: Zaam slag was tegen titelkandidaat Olympia dicht bij een stunt. Bij rust (6-6) kreeg de ploeg al het idee dat er wat te halen viel in Spijkenisse. Olympia moest voor elke meter vechten. Bij 12-9 leek het beslist, maar Zaamslag knokte zich terug (12-12). Uiteindelijk kreeg Zaam slag geen loon naar werken. „Vriend en vijand waren het er over eens dat een punt verdiend was geweest", zei coach Carlo de Waele. Het was de derde keer dit seizoen dat Zaamslag met één punt verschil verloor. Scores Zaamslag: Jeffrey Courtens 6, Erwin Verhelst 4, Marco van Reeuwijk 2, Marianne van Delzen 1. Luctor-Atlas 10-20: In de vierde klasse ging Luctor zwaar onderuit tegen Atlas. De uitslag kreeg overi gens pas in het tweede bedrijf ge stalte. Voor de pauze sprong de ti telkandidaat uit Ritthem erg slor dig met de kansen om. Na rust werd het klassenverschil duide lijk. Luctor kwam niet meer on der de druk van Atlas uit, dat nu wel goed met de kansen omging. Twintig minuten voor tijd was duidelijk dat er geen eer te beha len viel voor Luctor. TOP-Tjoba 15-12: In de eerste helft was TOP al wel de betere ploeg, maar waren de Arnemuide- naars nog iets te gespannen. Daar door kon de Bevelandse koploper eenvoudig bijblijven. Bij rust leid de Tjoba zelfs nipt: 6-7. In de tweede helft gooide de thuisploeg de schroom van zich af. Het werd vrij snel 10-7, waarna de gasten zich min of meer gewonnen ga ven. „Dat we het tot een goed einde hebben gebracht, is pure winst", vond TOP-trainer Arco Goed koop. Hij had gezien dat zijn ploeg een zware last droeg. „Ik merkte dat de spelers zichzelf veel druk opleggen en dat an deren daar ook nog aan mee hel pen. Er wordt heel veel van TOP verwacht. Zelfs de trainer van Tjo ba dichtte ons de favorietenrol toe. Maar de spelers zijn niet on der de druk bezweken. Daar ben ik echt blij mee. Ze bewaarden zelfs het beste spel voor het laatst." Swift-Sporting Trigon 12-15: Van af het begin moest een statisch Swift achter een ongeduldig Spor ting Trigon aan. Toen de Middel burgers merkten dat er on voldoende afstandsschoten raak gingen, schakelden ze over op de doorloopballen van de dames. De thuisploeg had mede daardoor even voor rust een opleving (9-8, de enige voorsprong). In de tweede helft was het al op bij Swift. Scores Swift: Lennart Hoogenboom 4, Aisja Zuidweg en Joren Gilissen 3, Mirella Pouweren Dylan Gillisen 1. Fortis-IIsselvogels 20-11: „We stonden er", zei de opgeluchte Fortis-coach Chaïm Koole. De Souburgse ploeg troefde IJsselvo- gels op alle fronten af en wist zich bij rust (13-4) al verzekerd van twee belangrijke punten. Ver dedigend bleef het team gecon centreerd. Aanvallend ging het iets minder, maar dat kon Fortis zich permitteren. MAANDAG 13 OKTOBER 2014 door JaapJan Ritsema TERNEUZEN - De korfballers van Zaamslag kwamen in de eindfase van een wedstrijd andermaal te kort. Voor de derde keer dit veld- seizoen verloor de derdeklasser met een punt verschil. Dit keer was Olympia met 13-12 te sterk. Scores Luctor Eline Jansen, Karlijn den Hollander en Adri de Jonge 2, Jen ny van Gelder, Jasmijn Hamelink, Hans Verlinde en Peter Durink 1. VLISSINGEN - De korfballers van TOP Arnemuiden wonnen zaterdag in de overgangsklasse met 15-12 van Tjoba uit 's-Heer Hendriks kinderen. Het is daardoor weer spannend bovenin. Tjoba leidt na zeven speelrondes nog wel de dans, maar TOP staat nog maar op twee punten achterstand. Daartus sen staat Tempo uit Alphen aan den Rijn. Swift uit Middelburg staat na een nieuwe nederlaag stijf onderaan. Scores TOP: Petra van Belzen en Jur- gen Janse 3, Corné Bezemer, Remco Bezemer, Emmelie Bouwens en Jeani- ne Marijs 2, Peter van Belzen 1 Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 5, Dennis Broerse 4, Demi Mondeel, Esmee Walraven en Niels Westmaas 1. Scores Fortis: Timme Provoost, Rens van den Driest en Remco Crucq 4, Joy ce Schoonaard 3, Pascal Koppejan 2, Kim Baas, Anita Wielemaker en Juul van der Linde 1. Na zeven speelrondes op het veld is Tjoba koploper in de overgangsklasse C, maar TOP staat dichtbij. Scheldesport was aanvallend veel sterker dan Smokkelhoek. foto Ronaljl den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 73