SDO'63 loopt de eerste schade op in vijfde klasse Een echte derby tussen 12 SPORT BASKETBAL Terneuzense basketbalploeg walst in eerste thuisduel over Smokkelhoek heen: 79-56. Hulsterloo-SDO'63 2-1: Het ver schil op de ranglijst was in de wedstrijd niet terug te zien. Hul sterloo was de betere ploeg en stichtte voortdurend gevaar. Na 27 minuten nam de thuisclub verdiend een i-o-voorsprong door een doelpunt van Dim de Waal en op slag van rust werd het ook nog eens 2-0 door Joeri Smet. In de gelijkopgaande twee helft kon SDO'63 de wedstrijd niet meer naar zijn hand zetten. Kevin Schot kreeg weliswaar een kans op 2-1, maar daar stond te genover dat Christof Praet de lat op zijn weg vond. Pas diep in de blessuretijd kon Ruud van Dries- sche tegenscoren: 2-1. Hoofdplaat-Rimboe 6-2: Hoofd plaat was een maatje te groot voor Rimboe, dat na een 2-0-ruststand met 6-2 genoegen moest nemen. De thuisclub nam in de eerste helft afstand door doelpunten van Loek Thomaes en Wouter Ghijs. Na de rust liep de score verder op door opnieuw Tho maes, Tom de Smet en Kenny de Baerdemaecker. De laatste schoot uit een strafschop raak. Sander Feijen scoorde daarna te gen, waarna het via Loek Tho maes en opnieuw Feijen 6-1 en 6-2 werd. Groede-Vosmeer 1-1: Groede deed zichzelf tekort in de wed strijd tegen Vosmeer. De West- Zeeuws-Vlamingen creëerden kans na kans, maar konden die niet in een of meer doelpunten omzetten. Halverwege de eerste helft was Vosmeer wel succesvol. In de 25e minuut werd het 0-1 door Rick de Clerck. Hoewel Groede ook na die tegenvaller veel sterker bleef, moest er een strafschop aan te pas komen om de stand weer in evenwicht te brengen. Van elf meter wist Kevin Mar tens in de 61e minuut wel het doel te vinden. Terhole-Vivoo 4-3: Na de 5-1-ze- ge van twee weken terug op Graauw was Terhole op eigea veld ook te sterk voor Vivoo. Na een 1-1-ruststand werd het 4-3. De bezoekers kwamen tegen de verhouding in nog wel op 0-1 door Nils de Bruijn, maar na een half uur zorgde Thijs Freijzer voor 1-1. In de tweede helft liep de thuisclub eerst naar 3-1 weg door doelpunten van Sander Freijzer en Onno Hoek, voordat Dimitri Ceuppens de spanning terug bracht. Onno Hoek zorgde ver volgens voor 4-2, waarna Bas van der Heijden de eindstand op 4-3 bepaalde. Sluis-Graauw 3-0: Sluis was Graauw in alle opzichten de baas. Zonder goed te spelen boek te de thuisclub een regelmatige 3-0-zege. In de eerste helft was het Veron Schram die voor 1-0 zorgde. Na de hervatting stelden Ronnie Tresoni en Bennie Pladdet de overwinning veilig: 3-0. TERNEUZEN - Spelvreugde en resul taat vormden zaterdag voor de basketballers van Scheldesport in sportcentrum De Vliegende Vaart de perfecte combinatie. De Terneuzenaren wonnen de eerste thuiswedstrijd in de tweede klas se zuid met ruime cijfers van Smokkelhoek: 79-56. Het spelplezier heeft volgens de nieuwe Scheldesport-coach Mi chael van Leeuwen de prioriteit. „Ik wil de spelers geen druk op leggen. We hebben geen doel ge steld. De sfeer is prima. Ze heb ben er plezier in. Dan komt de rest vanzelf." Smokkelhoek was vorig seizoen nog een angstgegner voor Schelde sport. De ploeg uit Kapelle won toen beide duels. Zaterdag waren de rollen in de Zeeuwse derby omgedraaid. De Zeeuws-Vlamin gen kregen in de beginfase nog even tegenstand van Smokkel hoek, maar dicteerden daarna de partij. Van Leeuwen: „We heb ben bij vlagen goed gespeeld. Hal verwege de eerste periode liepen we van 9-8 weg naar een 15-8-voorsprong. Daarna bouw den we het verschil verder uit." Bij de rust was de wedstrijd ei genlijk al gespeeld, want de Ka- pellenaren keken toen al tegen een 45-23-achterstand aan. „We zijn nooit in de wedstrijd kun nen geraken. We waren niet opge wassen tegen het lengteover- wicht. Dit Scheldesport is sterker dan vorig jaar", zei men berus tend bij Smokkelhoek. In de Terneuzense selectie is er een verjonging doorgevoerd, maar ook de ervaren basketbal lers Maurits van Aalst en Rochar- di Maduro, die zijn dreadlocks is kwijtgeraakt, keerden terug bij de Terneuzense basketbalclub. De routiniers waren in het duel met Smokkelhoek sterk op dreef. „We hebben voldoende scorend vermogen. Verder is Scheldesport ook sterker geworden. Ik kan put ten uit een selectie van dertien spelers. We kunnen spreken van een nieuwe start", vond Van Leeuwen na afloop. De 25-jarige Terneuzenaar maakt dit seizoen zijn trainersdebuut. „Het was simpel. Scheldesport zat zonder coach en ik ambieer het trainerschap", vertelde Van Leeuwen, die het afgelopen sei zoen bij de Belgische vierdeklas ser Evergem basketbalde. Daar Voorwaarts-De Sterre 3-1 (21-25 25-16 25-23 25-20): Een echte der by tussen twee teams die elkaar door en door kennen. Beide ploe gen trainen 's woensdags geza menlijk en hadden vrijdagavond in de Axelse sporthal op twee vel den naast elkaar getraind. De Sterre begon sterk en buitte in de eerste set het overschot aan lengte goed uit. Na een paar om zettingen en met een betere Axel se service werd De Sterre daarna in de problemen gebracht. „Wij waren vaster", verklaarde Guido de Beule de zege van Voor waarts. „Als je geduld hebt en de foutenlast laag te houdt, dan kun je van zo'n ploeg winnen." Voorwaarts trok in veel rally's aan het langste eind en legde daarmee de basis voor de ommekeer in de wedstrijd. „Ze hadden vooral veel service- druk", vond Thijs Acke. „Wij mis ten dat en waren ook te wisselval lig. We stegen vooral in de eerste drie sets in verdedigend opzicht boven onszelf uit. Maar aanval lend kwam het er minder goed uit. We lieten het te veel aan het eind van de sets liggen." In de slotfase van de derde en vierde set werd daardoor het verschil gemaakt in Axels voor deel. Redkey Goirle-De Sterre 1-3 (25-2017-25 4-25 13-25): Tegen een goede ploeg met veel ervaring handhaafde debutant De Sterre in de promotieklasse de sterke reeks. was Junior da Conceicao, die eer der als trainer successen met de jeugd van Scheldesport behaalde, de trainer. Van die lichting zijn Ricardo Loof, Jeffrey Romondt, Kevin van Leeuwen na een uit stapje teruggekeerd bij Schelde sport. „We hebben nu een brede re selectie. Er zit meer potentie in deze groep en het is lekker spe- door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - Na vijf overwinningen op rij vonden de voetballers SDO'63 hun Waterloo in Nieuw- Namen. De koploper van de vijfde klasse A ging tegen Hulsterloo met 2-1 onderuit. Hoofdplaat en BW'63 profiteerden dankbaar van die misstap. Hoofdplaat versloeg Rimboe met 6-2 en BW'63 was met 2-0 te sterk voor NVS. Gedrie ën gaan SDO'63, Hoofdplaat en BW'63 nu aan de leiding met een totaal van vijftien punten uit zes wedstrijden. Sluis volgt op drie punten. 15 De vijfde klasse A van het zondagvoet bal kent drie koplopers. SDO'63, Hoofdplaat en BW63 gaan aan de lei ding en hebben uit zes wedstrijden vijftien punten behaald. Van Leeuwen zet plezier voorop bij Scheldesport door Aector Dooms door Peter van Kouteren TERNEUZEN - De eerste confronta tie tussen de volleybalvrienden van Voorwaarts en De Sterre resulteer de in een Axelse overwinning. In een enerverend duel werd het 3-1. De vrouwen van De Sterre zegevier den opnieuw. Voorwaarts won de eerste thuiswedstrijd, YVC keerde uit Brabant zonder punten huis waarts Hilver was met 4-0 te sterk. Een moment uit de wedstrijd tussen Voorwaarts en De Sterre. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 72