RCS haalt opgelucht adem na eerste zege Hongerig Goes rekent Vier goals Jari Vyaene af met het verleden in 5-5-duel van HW'24 SPORT 9 lijn, wat van dichtbij werd gecon stateerd door de uitstekende scheidsrechter Stoffel Schipper. Daarna verzuimde de thuisclub door te drukken en liet VCK in de wedstrijd komen. „We dwon gen te weinig af', aldus Kriens. Dat was ook de verdienste van de Axelse verdediging, waar in het centrum Angelo Plasschaert een sterke wedstrijd speelde. VCK speelde naar zijn mogelijkhe den. „Als Stefan Wielemaker de ï-i maakt, dan is het weer een wedstrijd", stelde Kriens. Aarn- outse bleek moeilijk af te stoppen en schoot beheerst de 2-0 achter VCK-doelman René Bil. VCK was de weg kwijt. De Wolf schoot op fraaie wijze, vrijgespeeld door Aar- noutse, de 3-0 binnen en Marco Plasschaert was bij de 4-0 het eindstation van een schitterende aanval, waarbij de Koudekerkse verdediging helemaal zoek werd gespeeld. ïulian van de Meulen redde voor zijn ploeg de eer (4-1). In de slotfase was de koploper via Niek de Meijer (gestopt door Bil) en een fraai schot van Aarnoutse zen. We moeten voorkomen te gen een zeperd aan te lopen." De trainer was niet te spreken over de eerste helft. „We kwamen telkens een man tekort op het middenveld en we waren te slor dig. Bart (Rijckaert) en Maik (de Wolf) eisten bovendien te weinig de bal op. Daarom moeten we er elke wedstrijd honderd procent voor gaan." De thuisclub kwam na een klein kwartier op 1-0. Aarnoutse kopte uit een hoekschop van De Wolf de bal via de paal net over de doel- tegen de lat dicht bij een grotere uitslag. In Axel werd alvast voor uitgekeken naar het bekerduel van aanstaande zaterdag met tweedeklasser Terneuzense Boys. De Wolf: „Het duel wordt een mooie graadmeter." Westerweele hechtte waarde aan de bekerwedstrijd tegen de streek- rivaal, omdat hij graag een ronde verder wil bekeren. „We zullen de Boys een warm onthaal ge ven", voegde Axel-voorzitter Jack Kouwijzer er met een brede glim lach aan toe. Een groot pluspunt is het hervon den spelplezier bij het gros van de overgebleven selectieleden van Goes, maar misschien nog belang rijker: er is weer defensieve zeker heid. Na 51 minuten spelen werd de laksheid die met het tikken van de klok in het elftal van Goes was geslopen afgestraft. Een schot van Joris van den Ban kon nog worden geblokt,, maar via het been van Shannon Braafhart jr. be landde de bal voor de voeten van spits Kirian Dekkers: 0-1. „Vorig jaar betekende dat vrijwel direct ,dat de ploeg die dag zou verlie zen", kende trainer Jan Poortvliet de valkuilen van het elftal van vo rig seizoen. „Nu staat het ook ach terin beter georganiseerd en laten de spelers zien dat ze terug kun nen keren in de wedstrijd." Twintig minuten voor tijd zette de thuisploeg het kleine over wicht dat het had dan toch om in doelpunten. In de zeventigste mi nuut was het eerste schot van Bart Deprez direct doeltreffend: 1-1. Vijf minuten later stond Sherief Tawfik aan het einde van een vlijmscherpe counter. Minder dan zestig tellen later bekroonde Boy de Jonge zijn goede inval beurt met een kopgoal. In blessu retijd verzorgde Deprez het slotak koord: 4-1. Sarto-HW'24 5-5: HW'24 ging als een komeet van start, maar de thuisclub nam voor de rust een 2-o-voorsprong. Nadat Jari Vyae ne (2x) en Ali Eryürük alleen voor het doel op de keeper van Sarto waren gestuit, waren Samir Me dic en Niek Wilbords aan de ande re kant wel trefzeker. Nog voor de rust kwam HW'24 terug tot 2-1 door Sander van Remortele, die vanaf elf meter raak schoot. In de tweede helft leek Vyaene met twee doelpunten voor een omme keer te zorgen. Dat bleek schijn, want daarna troffen achtereenvol gens Stijn van den Broek, Tom Derks en Matthijs Wanner voor Sarto doel. Wie dacht dat na de 5-3 de wedstrijd beslist was, kwam bedrogen uit. Vyaene scoor de nog eens twee keer. In de laat ste tien minuten kon het duel alle kanten op, maar gescoord werd er niet meer. Uno Animo-Zeelandia Middel burg 2-0: Zeelandia Middelburg begon nog wel aardig, maar viel al snel terug naar een niveau dat de ploeg onwaardig was. „We had den een soort offday", gaf trainer Daan Eikenhout toe. „We kwa men overal een stapje te laat en niets lukte." Rick van Loon en Matthijs Knapen scoorden. RCS-Clinge 3-2: RCS begon ma tig aan het duel en keek binnen de kortste keren tegen een 2-0- achterstand aan. Thomas Leegwa ter en Jeroen van Huffel scoorden. De thuisploeg kwam nog voor rust terug via een treffer van Mer- vin Niemantsverdriet. RCS kreeg de geest en Niemantsverdriet schoot zijn ploeg na de pauze langszij. Clinge had pech dat er nog een doelpunt wegens buitenspel werd afgekeurd. Toen Nicky van Merriënboer in de 72e minuut na een tackle rood zag, leek RCS ge noegen te moeten nemen met een gelijkspel. Het venijn zat ech ter in de staart. Clinge-doelman Sjef van der Kinderen vloerde spits Joey Katzenbauer en kreeg rood. Hij werd vervangen door Dominick Mandjes die vervol gens de strafschop van Katzenbau er stopte. Toch werd het ver in blessuretijd nog 3-2 via Mourad Azzanagui. Bij RCS maakte de zes tienjarige Thomas de Rijke zijn debuut. Hoeven-Terneuzen 3-1: Terneu- zen had via Can Kiran op voor sprong moeten komen, maar hij miste. Daarna verloor de ploeg van trainer Wesley Visser de greep op het duel. Joost Blauwhof en Jens Wirkx zorgden voor een 2-o-voorsprong bij rust. Terneu- zen kreeg in de 60e minuut nog hoop toen een harde voorzet via Hoeven-speler Remco Martens in het doel belandde. Daarna waren er kansen over en weer. Een indi viduele fout achterin bij Terneu- zen leidde tot de 3-1 van Mike Rensen. Terneuzen liep ook nog eens tegen vijf gele kaarten aan, de thuisclub zag viermaal geel. „Je zou denken dat het een schop- partij was, maar dat was absoluut niet het geval", vond trainer Wes ley Visser. „De scheidsrechter voelde het niet goed aan." RIA W.-Internos 3-2: RIA W. boekte de tweede zege van de competitie. De thuisploeg opende via Soufian Doorns de score, maar zag vervolgens Internos sterk te rugkomen. Patrick Schalk maakte de 1-1 en Sven van Zwam liet de 1-2 aantekenen. RIA ontsnapte ver volgens een paar keer en sloeg uit eindelijk via Matthieu Godfroid en wederom Soufian Doorns toe. Unitas'30-Breskens 3-1: Breskens leed een terechte nederlaag. De thuisploeg was effectiever en kwam via Eddy van Vught en Reardon Tjeehut op 2-0. Kjeld Ver- schorre gaf Breskens weer even hoop, maar Stefan Wiegerink maakte vervolgens aan alle illu sies van Breskens een eind. Philippine-BSC 2-7: Davey van Merriënboer was een ware plaag voor Philippine. Hij maakte vier treffers (2-4, 2-5, 2-6 en 2-7). BSC liep via Maarten Constandse, Ste ven van Ginderen en Christian Hildenbrant uit naar 0-3. Maarten van Hecke bracht Philippine met twee treffers terug in de wed strijd, maar kon niet doordrukken en. Van Merriënboer werd uitein delijk de grote man. MAANDAG 13 OKTOBER 2014 VLISSINGEN - RCS boekte in de der de klasse A van het zondagvoetbal de eerste overwinning. De Souburg- se formatie won in een hectische slotfase van Clinge: 3-2. I Axels man of the match, Danny Aarnoutse, zoekt een afspeelmogelijkheid in de topper tegen VCK. Met twee doelpunten en twee assists was de inbreng van Aarnoutse doorslaggevend, foto Ronald den Dekker door Mitchell Minnaard GOES - Jan Poortvliet kent als trai ner van Goes een heerlijke start. Na de eerste zes speelronden staat de eersteklasser namelijk op de tweede plaats, met een puntenaan- tal van zestien. Ook gisteren werd gewonnen. Olympia werd met een geflatteerde 4-1-nederlaag terug naar Gouda gedirigeerd. door Eddy van der Hooft VLISSINGEN - Op de zesde speeldag van het nieuwe seizoen moest Zee- landia Middelburg zijn eerste ne derlaag incasseren. De ploeg van trainer Daan Eikenhout ging in Loon op Zand met 2-0 onderuit te gen Uno Animo. HW'24 verraste met een 5-5-gelijkspel in de uit wedstrijd tegen koploper Sarto. Ja ri Vyaene scoorde viermaal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 69