De pegel van 'Jos' fi Steen pakt vlak voor tijd met een man minder de volle buit i I 8 SPORT DERDE KLASSE ZATERDAG Axelse derdeklasser legt stevige basis voor kampioenschap na 4-1-zege op concurrent VCK. Bij Vlissingen waren ze gewaar schuwd voor twee spelers. In de eerste plaats voor de 35-jarige Pa trick Lokken, die jarenlang een topspits bij Argon was. En de spe lers van Pennings moesten ook de razendsnelle Richmond Bossman in de gaten houden. Om het kort te houden: Lokken kreeg één kans maar raakte steeds meer ge frustreerd omdat hij geen poot aan de grond kreeg. En Bossman ging er na 86 minuten vroegtijdig af. De rechtsbuiten had niets te vertellen tegen de beresterke Dan iel Jansen en besloot een verbaal gevecht met de soms warrig lei dende scheidsrechter Te Kloeze aan te gaan. De leidsman was het gezeur in de slotfase zó beu, dat KARAKTERISTIEK hij Bossman zijn tweede gele kaart gaf. Waar JOS zes keer geel kreeg, ging bij VC Vlissingen alleen Tho mas Ragut in het boekje van Te Kloeze. De Walcherse ploeg focus te zich op het voetbal en na een slordige eerste helft trok de ploeg het duel in het tweede bedrijf naar zich toe. De enige treffer was een beauty. Etienne Mallie legde een vrije trap breed, Josimar Patti- nama knalde via de binnenkant van de paal fraai zijn achtste com petitietreffer binnen. De pegel van 'Jos' - zoals Pattina- ma in het veld door veel medespe lers wordt genoemd - deed JOS dus pijn. Vlissingen, zonder de aan zijn hamstring geblesseerde Hoessein Bouzambou, bleef het ook na de 0-1 in combinatievoet bal zoeken, maar verzuimde de marge te vergroten. Het team kan altijd op de ervaring van spelers als Joan van Belzen, Ragut en Fer ry Alfons terugvallen en weet te gelijkertijd dat het een handvol spelers heeft die uit het niets een opening kunnen vinden. De soms zweverige solo's van Ab doe Abdenbi, het loopvermogen van Raymond Wolff, de techniek van Salim Ben Sellam, het inzicht van Etienne Mallie, of het Torin stinct van Pattinama; Vlissingen heeft van alles wat. „We weten wie beslissend kan zijn en wie we de bal moeten geven", stelde een tevreden Pennings vast. „We heb ben vandaag weer gespeeld zoals we wilden spelen. Dat doen we ei genlijk al weken zo, met het ge wenste resultaat." Het enige minpuntje was dat Vlis singen tegen tien man tot drie maal toe verzuimde om nog een keer te scoren. Het zag er een beet je knullig uit, hoe de ploeg die overtalsituaties probeerde uit te spelen. „Dat had beter gekund", vond Pennings. „De vermoeid heid speelde daar ook wel een rol bij. Ik ben vooral blij dat we weer winnen. Dit is een uitgebelanceer- de selectie, waarmee je heel veel kanten op kunt. Ja, het is als trai ner leuk werken zo." AXEL - Welke ploeg kan FC Axel stoppen in de race naar het kam pioenschap in de derde klasse A van het zaterdag voetbal? VCK- trainer Edwin Kriens zei zaterdag na de 4-1-nederlaag in Axel het niet te weten. „FC Axel steekt er echt boven uit. Zij hebben zo veel meer kwaliteit dan de rest. De KARAKTERISTIEK grootste tegenstander zijn ze zelf, want ik zie geen ploeg die in staat is om van Axel te winnen. Wij kunnen niet anders dan ons rich ten op de tweede plaats." FC Axel tegen de nummer twee VCK was op voorhand een top per, maar de thuisclub liet met na me na rust zien over meer kwali teit te beschikken. Bij de Axelaars groeide Danny Aarnoutse met twee treffers en twee assists uit tot de man van de wedstrijd. „Het ging lekker. Alles viel op zijn plaats. De spelers hebben nu veel meer voor elkaar over. Vorig sei zoen waren er te veel 'eilandjes' in de groep." De uitblinker haalde nog maar eens aan dat de selectie is versterkt. „Dat zie je aan de in vallers. Zij vielen ook nu weer uit stekend in." Volgens de middenvelder had het spel voor rust wel beter gekund. „Maar ik had nooit het gevoel dat het fout kon gaan." Aarnoutse waakte ondanks de indrukwek kende serie, met achttien punten uit zes wedstrijd en een doelsaldo van 25-4, voor een euforische stemming. „We moeten het van wedstrijd tot wedstrijd bekijken. Als ik naar vorig jaar kijk, dan was de tweede seizoenhelft zwak van mij. Nu hoop ik nog zulke wedstrijden als vandaag spelen." Maik de Wolf, die vooral na rust sterk speelde, is ervan overtuigd dat Axel de titel niet kan ontgaan. „We moeten er naar streven om zo snel mogelijk kampioen te wor den. Dat lukt alleen als we het el ke wedstrijd kunnen opbrengen om scherp te blijven. Tegen VCK verslapten we na de i-o-voor- sprong. Na rust pakten we het ge lukkig weer goed op", vond de middenvelder die een prachtige goal maakte. Axel-trainer Kees Westerweele was het eens met Kriens. „We kunnen alleen van onszelf verlie- Schoondijke-Biervliet 0-4: Tim Boogaart opende na zes minuten de score, maar vijf minuten later lag de bal aan de andere kant op de stip. Biervliet-goalie David Mul- laert stopte de strafschop echter. Halverwege de gelijk opgaande eerste helft verdubbelde Boogaart de score. Na de pauze kwam Bier vliet nauwelijks nog in de proble men. „We hebben zelf kansen gecreëerd en weinig weggegeven", aldus trai ner Tom Nieuwelink. Ferco van der Hooft kopte de 0-3 binnen uit een hoekschop, waarna Derek de Booij de eindstand op 0-4 bepaal de. Steen-Luctor'88 3-2: In een gelijk opgaandé eerste helft opende Ri- cardo van Trappen de score voor Steen. Pieter van den Dries bracht uit een strafschop de bezoekers op gelijke hoogte: 1-1. Acht minuten voor rust kwamen de bezoekers zelfs op voorsprong. Bart Lijm- bach kopte een corner tegen de touwen. Kort daarna werd Steen-keeper Kjell Verdurmen met rood van het veld gestuurd, maar na de rust kwam Steen met een man minder op inzet langszij. Robin Goense kopte een vrije trap in: 2-2. De ploegen leken de gelijke stand te kunnen billijken, maar twee minuten voor het eind be landde een van richting veranderd afstandsschot van Robin Goense alsnog in het doel: 3-2. Patrijzen-Oostburg 3-2: Toen Pa trijzen al niet meer op de overwin ning rekende, kopte Marlo Janisse de 3-2 binnen. Daardoor bleef de ploeg uit 's-Heerenhoek derde staan. Davy Maes zette Oostburg aan het begin van de tweede helft op voorsprong. Via Pascal Zoete- weij (strafschop) en Marlo Janisse werd het 2-1. Nadat de Zeeuws-Vlamingen in de negen tigste minuut via Arjen Versluijs (penalty) gelijkmaakten, leek het een gelijkspel te worden. Maar in de dying seconds kopte Janisse als nog de winnende binnen. Aardenburg-Vogelwaarde 2-2: Vo gelwaarde pakte het eerste punt. Door doelpunten van Stijn de Vreeze en Merijn van de Plas kwam de thuisploeg voor rust op 2-0. Daarna had Aardenburg de score moeten opvoeren, maar in plaats daarvan werd de ploeg ge makzuchtig. De opponent profi teerde daarvan. In de tweede helft scoorden Rens de Dijcker en Rick Moens. Aardenburg-trainer Marty Bekooy noemde het 'schandalig' dat zijn ploeg twee punten had verspeeld. Koewacht-Sluiskil 2-3: De thuis ploeg kwam uit een vrije trap van Zoë Schelfhout op voorsprong, maar de Pool Thomaz bracht Sluis kil op gelijke hoogte. Toch ging Koewacht met een voorsprong de rust in door een treffer van Robin Mariman. In de tweede helft: kreeg Koewacht goede kansen om de voorsprong uit te breiden. Deze werden echter niet benut. In de 75e minuut maakte Micky Imandt de gelijkmaker en Dennis van Bo ven bepaalde tien minuten voor tijd de stand op 2-3 in het voordeel van Sluiskil. IJzendijke-Hontenisse 4-2: Goed spelen, veel kansen creëren en toch met 4-2 verliezen. Dat over kwam Hontenisse. De thuisploeg behaalde, telkens door persoonlij ke fouten van Hontenisse-spelers, voor rust zijn eindtotaal van vier doelpunten al. Dwight van Hulle maakte een loepzuivere hattrick en Joey van Overloop nam het vierde IJzendijkse doelpunt voor zijn rekening. Tom Rijk had tus sendoor de 3-1 gescoord. Na de on derbreking was Hontenisse de bo venliggende partij en de ploeg kreeg voldoende kansen om aan sluiting te vinden. Toch kon de ploeg alleen juichen voor een goal van Jordy Maerevoet. Zeeland Sport-Corn Boys 3-3: In de eerste helft benutte Zeeland Sport van de vijf goede kansen er maar één. Wouter van Belzen zorg de voor de 1-0-ruststand. Na rust was de thuisploeg nog steeds de sterkere, maar Mike Stenzei zette Corn Boys na tien minuten op 1-1. Na nog eens tien minuten kwa men de bezoekers zelfs op 1-2 door Dario Sandrini, die even later (weer Van Belzen) teniet werd ge daan: 2-2. Tien minuten voor tijd leek alsnog de beslissing te vallen in het voordeel van Zeeland Sport toen Roy Verkerk de 3-2 binnen schoot. Maar vlak voor tijd sleepte Corn Boys via Rick Winne alsnog een gelijkspel uit de strijd. i i doet pijn bij jos Eiland] es door Barry van der Hooft AMSTERDAM - Voor een promoven dus presteert VC Vlissingen tot nu toe heel aardig in de hoofdklasse A van het zondagvoetbal. De ploeg van trainer Ruud Pennings boekte gistermiddag op het kunstgras van JOS Watergraafsmeer (0-1) de der de overwinning op rij en bleef zo ongeslagen in uitduels. „We heb ben heel veel spelers die goed we ten wat ze wel en niet kunnen", merkte Pennings terecht op. JOS Watergraafsmeer-VC Vlissin gen 0-1 (0-0). 62. Josimar Pattina- ma 0-1Scheidsrechter: J. te Kloe ze (Middenmeer). Rode kaart (2x geel): 86. Richmond Bossman (JOS Watergraafsmeer). Gele kaart: Aldin Mehanovic, Alex de Bruijne, Arthur van Metelen, Pa trick Lokken (allen Jos) en Thomas Ragut (VC Vlissingen). Aantal toe schouwers: 175. VC Vlissingen: Joan van Belzen; Quincy Gooding (46. Joost de Rub ber), Ferry Alfons, Milton Roeme- ratoe, Daniel Jansen; Etienne Mal- lie, Thomas Ragut, Salim Ben Sel- lam, Raymond Wolff; Josimar Pattï- nama en Abdoe Abdenbi. FC Axel verdreven door Aector Dooms FC Axel-VCK 4-1 (1-0). 13. Danny Aarnoutse 1-0, 61. Danny Aarnout- se 2-0, 70. Maik de Wolf 3-0, 79. Marco Plasschaert 4-0, 82. Julian van de Meulen 4-1. Scheidsrech ter: Stoffel Schipper (Domburg). Gele kaart: Dennis van den Broeke (FC Axel). Aantal toeschouwers: 300. FC Axel: Sjoerd de Graaf, Marco Plasschaert, Dennis van den Broe ke, Angelo Plasschaert, Wouter Boeije; Nick van de Velde (56. Ste fan van den Broeke), Bart Rijckae- rt, Maik de Wolf (85. Sander de Pooter), Danny Aarnoutse; Ivo Verstraeten, Urmeion Martis (72. Niek de Meijer). VLISSINGEN - Koploper Biervliet won gistermiddag met 0-4 bij Schoondijke in de vierde klasse A van het zondagvoetbal. Door het verlies van Oostburg bij Patrijzen kreeg de ploeg van trainer Tom Nieuwelink nieuwe achtervolgers: Steen en Patrijzen. Die twee ploe gen zijn de komende twee wedstrij den de tegenstanders van Biervliet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 68