Kloetinge wordt na nieuwe nederlaag een beetje radeloos SPORT 7 Topklasse Spui blijft op 3-3 steken tegen Wolfaartsdijk Dat lukte in de topklasse pas één keer, in Sneek. Ajax was zaterdag geen tegenstander die angst in boezemde. Vorig seizoen trok Hoek zulke duels vaak in het laat ste kwartier naar zich toe, maar in de topklasse blijkt dat lastiger. Enkele spelers liepen in de slotfa se op hun tandvlees, had Verhoe- ne gezien. „Toch hebben we van daag wel weer de juiste mentali teit laten zien." Zaterdag wacht de bekerwed strijd tegen Noad'67, een week la ter komt Scheveningen op be zoek. Het is een wedstrijd die Hoek móet winnen, wil de ploeg enigszins aansluiting houden met de redelijk brede middenmoot. „We missen nu vaak de controle over een wedstrijd die we voor heen wel hadden", zei Fabian Wilson. „Waar we in de hoofd klasse vaak de bovenliggende par tij waren, is dat nu anders. We willen wel, maar tussen willen en kunnen zit op dit moment nog een redelijk verschil. We kunnen het wel, dat weet ik zeker. Dat moeten we wel snel laten zien." KARAKTERISTIEK VLISSINGEN - Spui kwam in de vierde klasse A van het zaterdag voetbal niet verder dan een gelijk spel bij Wolfaartsdijk: 3-3. Mels de Vos zorgde voor 0-1 en Harm Fluijt voor 1-1. Hierna kwam Spui door een doelpunt van Dimitri Sijnesael weer op voorsprong. In dezelfde minuut mikte Fluijt de bal bekeken in de hoek: 2-2. Meteen na rust produ ceerde Thijmen van der Baan de 3-2. Uit een vrije trap werd het 3-3 door Kevin de Roode. Spui ging op jacht naar de zege en vlak voor tijd kreeg Wolfaartsdijk nog kan sen om de winnende te maken. KLOETINGE - Waar moet dat toch heen met Kloetinge? De Beveland- se ploeg krijgt tegen elke ploeg in de hoofdklasse B van het zaterdag voetbal tot dusverre kansen, tot overwinningen wil het echter maar niet leiden. Zaterdag tegen FC Rijnvogels had Kloetinge voor rust het verschil kunnen maken, maar treffers bleven uit en prompt kreeg de ploeg in de twee de helft na defensief gestuntel de rekening gepresenteerd: 0-3. „Ik word er een beetje moedeloos van", zei Kloetinge-trainer Die- derik Hiensch na afloop, om er meteen aan toe te voegen dat dat gevoel na een paar dagen wel weer weg zal zijn. „Want ik ben er nog steeds van overtuigd dat we ons met de ploegen om ons heen kunnen meten in de hoofd klasse." Na het verlies van zater dag tegen FC Rijnvogels, de num mer drie van de ranglijst, moet Kloetinge de doodsstrijd vanaf de laatste plaats aan. FC 's-Graven- zande greep de eerste overwin ning en ging Kloetinge voorbij. „Het is moeilijk om de vinger op de zere plek te leggen", zei Hiensch. „Het ligt niet aan de speelwijze en ook op de instelling van de spelers valt niks aan te merken." Hard werken alleen volstaat ech ter niet in de hoofdklasse. Het draait uiteindelijk toch altijd nog om gogme, tactische discipline, creativiteit, effectiviteit en (indivi duele) kwaliteit. Kloetinge denkt al die eigenschappen wel in zich te hebben, maar ze zijn tot nog toe te weinig aan de oppervlakte gekomen. Remco van Tiggele, vorig seizoen de man van de ingevingen op het middenveld, is verworden tot een zwoeger. Mark Schuit heeft een aardige actie in huis, maar zater dag tegen Rijnvogels was hij apa thisch en ging het spel nogal eens aan hem voorbij. De snelheid van Jason Tjien Fooh is bij Kloetinge een wapen, de aanvaller miste za terdag echter overtuiging. Spits Yves Nyemb deed zijn best, be gon nog wel aardig, maar zakte in de tweede helft ver terug, net als de gehele ploeg. Kloetinge speel de in het tweede bedrijf toevals- voetbal. Er zat geen idee meer ach ter en het was hopen dat de bal een keer goed zou vallen. En dat terwijl de thuisclub nog wel aardig was begonnen. In een tijdsbestek van veertien minuten kreeg Kloetinge twee opgelegde kansen. Bij de eerste mogelijk heid in de zesde minuut" stuitte Daan Esser op de benen van de keeper en na veertien minuten schoot de man achter de spitsen oog in oog met de doelman naast. Kansen die op dit niveau doelpun ten moeten zijn. Ook dat heeft dus met kwaliteit te maken. Op slag van rust dook Daan Esser nogmaals dreigend op voor het doel van Rijnvogels. De situatie KARAKTERISTIEK was nu iets lastiger en andermaal redde de keeper met de voet. Rijn vogels stelde er voor de pauze wei nig tegenover, maar de ploeg bleef rustig en deed weinig gekke dingen. Waarna het na de pauze de winst in de schoot geworpen kreeg. Tot twee keer toe ging linksback Dangelo Martien in de fout. Na een afgeslagen aanval in de 51e minuut stapte hij verkeerd in, waardoor de rechterkant open lag. Martin Onderwater kon uit de voorzet vanaf rechts de 0-1 bin- nentikken. Twaalf minuten later greep Mar tien andermaal niet goed in en kon Niels van Veen van dichtbij de 0-2 inschieten. In de 64e mi nuut was de wedstrijd helemaal gespeeld, toen Ruben Hollemans in het strafschopgebied te gretig het duel aanging en Niels van Veen aantikte. Mitchel Beyersber gen schoot vervolgens vanaf elf meter raak: 0-3. Hierna konden de boeken dicht. MAANDAG 13 OKTOBER 2014 ONS Boso Sneek-Excelsior M. 3-2 (0-1). 5. Mendes Moreira 0-1, 49. Van der Zee 1-1, 59. Kerkstra 2-1, 70. Zimmerman 2-2, 84. Herder 3-2. Scheidsrechter: Bekebrede. Aantal toe schouwers: 500. Gele kaart: Kerkstra, Herder (ONS Boso Sneek), Leerdam, Braber, Redert en Oliveira (allen Excelsior Maassluis). Spakenburg-FC Llsse 5-1 (3-1). 3. De Goede 0-1, 17. Amerzgiou 1-1, 22. Van der Wilt 2-1, 30. Buijtenhuis 3-1, 47. Tol 4-1, 85. De Lange 5-1. Scheidsrechter: Thijs. Gele kaart: Filippo (FC Lisse). Aantal toeschouwers: 2.000. Rijnsburgse Boys - IJsselmeervogels 1-2 (0-1). 43. Hagary 0-1, 53. Wijks 1-1 (straf schop), 90 (+3). Burgerhout 1-2. Scheidsrech ter: Dijkstra. Gele kaart: Ali, Van den Boogaart, Ignacio (Rijnsburgse Boys), Van Noord, Kuipers (IJsselmeervogels). Aantal toeschouwers: 1.300. Barendrecht - SC Genemuiden 1-0 (1-0). 20. Monster 1-0. Scheidsrechter: Van Wijk. Toe schouwers: 700. Gele kaart: Sonmez, Van Splunter en Van der Pluijm (Barendrecht), Half- werk, Van Lente (SC Genemuiden). HHC - Capelle 3-3 (1-0). 6. Gouriye 1-0, 50. Rothman 1-1, 54. Gouriye 2-1, 62. Tieleman 2-2, 71. Rothman 2-3, 90 (+1). Lanjouw 3-3. Scheidsrechter: Kooij. Gele kaart: Kobussen, Pol, Goüriye (HHC), Bosscha (Capelle). Aantal toeschouwers: 1.400. GVW - Kozakken Boys 5-0 (0-0). 56. Snij ders 1-0, 71. Hulsbos 2-0, 81. Van Eek 3-0, 88. Terschegget 4-0, 90. Snijders 5-0. Scheidsrech ter: Bronsvoort. Aantal toeschouwers: 1.600. Scheveningen - Sparta Nijkerk 3-3 (0-3). 2. Muller 0-1, 12. Van der Meulen 0-2 (straf schop), 29. van der Wal 0-3, 75. Nieuwlaat 1-3 (strafschop), 79. Peters 2-3, 81. Peters 3-3. Scheidsrechter: De Lima Scheepens. Gele kaart: Koorndijk, Ros (Scheveningen), Rijnvis, Van der Meulen, Kaouass, Djollo (Sparta Nij kerk). Aantal toeschouwers: 900. Mattis Persoons (voorgrond) lijkt op weg naar de 1-0 maar zijn inzet wordt nog geblokt door Ajacied Siver Abdulrahman. foto Oranje Pictures/Rob van Vliet Ajax-Hoek 1-1 (1-0). 40. Kenneth Misa Danso 1-0, 55. Kyle Does burg 1-1 (strafschop). Scheidsrech ter: F. de Winter (Blaricum). Aan tal toeschouwers: 175. Ajax: Maurits Schmitz; Ralph Owu- su, Siver Abdulrahman, Jordi Mees ter, Rience Schurman; Kevin de Visser, Yuri Rose, Glenn van Zoo lingen; Sergio Cameron (78. Ogur Kaya), Kid Ronday (74. Karim Bri- dji) en Kenneth Miso Danso. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wil son, Lionel Fitsch, Reguillo Vande- pitte, Mathieu Voet; Gert-Jan van Leiden, Jelle de Schryver, Mateusz Kuzmicki (74. Ibrahim Eryürük); Kyle Doesburg, Mattis Persoons en Pepijn Vangansbeke (68. Birgen Martens). door Jan Dagevos Kloetinge-FC Rijnvogels 0-3 (0-0). 51. Martin Onderwater 0-1, 63. Niels van Veen 0-2, 64. Mitchel Beyersbergen 0-3 (strafschop). Scheidsrechter. C. Prooi (Hellevoet- sluis. Gele kaart: Ruben Hollemans (Kloetinge). Aantal toeschouwers: 400. Kloetinge: Jaco van der Schee; Björn Quartel, Jaap Esser, Ruben Hollemans, Dangelo Martien (68. Timo Jansen); Aart Veldhof, Daan Esser, Remco van Tiggele (68. Julius Bliek); Mark Schuit (68. Alex Jobse), Yves Nyemb en Jason Tjien Fooh.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 67