ZEEUWS-VLAANDEREN Pizzeria ISIS heet nu SIS Trein Nieuw seizoen wintersport is begonnen almanak 18 en 19 Beslissing over multifunctionele accommodatie (MFA) in Sint lansteen kan nog wel paar maanden duren. Keukeny Bijzonder om een nier af te staan aan je dochter SINT JANSTEEN - Het terrein van de voormalige Rabobank aan de Ge- slechtendijk in Sint Jansteen is toch weer in beeld als mogelijke lokatie voor een multifunctionele accommodatie (MFA). Woongoed Zeeuws-Vlaanderen onderzoekt op initiatief van de dorpsraad of een multifunctione le accommodatie misschien kan meeliften op de woningbouw plannen voor die locatie. „Eerder kwamen we al tot de con clusie dat die plek niet ideaal is", zegt wethouder Adri Totté, „maar het kan nooit kwaad om er nog eens naar te kijken." In een MFA zouden in ieder geval de basisschool Ingelosenberghe en het gemeenschapscentrum de Warande onder één dak worden gebracht. Een door de gemeente ingestelde werkgroep is tot de slotsom geko men dat nieuwbouw nabij de voetbalvelden de beste oplossing is. Daar hangt een kostenplaatje aan van 280.000 euro per jaar. Dat geld heeft de gemeente voorlopig nog niet gevonden. Inmiddels blijkt dat 62 procent van de inwoners die hebben mee gedaan aan een enquête, vindt dat er een MFA in de vorm van nieuwbouw moet komen. De voorstanders wijzen er op dat de bestaande gebouwen niet meer voldoen. Het samenbrengen van voorzieningen in een MFA ver groot de leefbaarheid in het dorp, voor nu en in de toekomst, is de overtuiging. Bijna negen van de tien mensen vinden dat, als er toch een MFA komt, hier een gymzaal, basis school en/of dorpshuis in moet komen. Maar ook de peuterspeel zaal, kinderopvang, een consulta tiebureau en een bibliotheek wor den genoemd. Bij de voorkeur voor een locatie speelt de centrale ligging van een multifunctionele accommodatie een grote rol. Verder vinden men sen ook de verkeersveiligheid en de kosten belangrijk. De werkgroep heeft gekozen voor een locatie aan de Badhuisweg bij de voetbalvelden en daar is 38 pro cent van de 99 deelnemers aan de enquête het mee eens. Voor de lo catie van de huidige basisschool aan de Wilhelminastraat kiest 19 procent. Verder worden genoemd het ter rein De Rechter, Neckermannter- rein, het Raboterrein en de kerk. Wethouder Totté verwacht dat het nog wel enkel maanden zal duren voor er duidelijkheid is over de multifunctionele accom modatie. TERNEUZEN - Met twee druk be zochte open dagen is bij Skidome in Terneuzen het nieuwe winter sportseizoen begonnen. Er kwa men zo'n 1500 belangstellenden op af. Ze konden tegen een forse korting de piste op of een proefles bijwonen. „We hebben alleen al 200 mensen gehad die een proefles namen", zegt Jasper Schouwstra van Skidome. „Nu de zomer voorbij is willen we bij de mensen de wintersport weer on der de aandacht brengen." Er was afgelopen weekend van al les te doen. Speciaal voor de jeugd was buiten een sneeuwglijbaan neergelegd. Terwijl de kinderen zich amuseerden in de sneeuw of op het luchtkasteel, konden de ouders binnen een uitgebreide beurs met wintersportartikelen bezoeken. Verder waren er beide dagen ook verschillende demon straties. BRESKENS - Hij wil zich volledig distantiëren van de praktijken van de terreurgroep ISIS, Rama dan Elsayed, sinds 2001 eigenaar van pizzeria ISIS in Breskens. Ge noemd naar de godin van de lief de, maar de naam staat nu in een kwaad daglicht. De enige oplossing is volgens hem een naamsverandering. Hij dacht nog even aan de naam Cleopatra. „Maar veel teveel let ters," meent Ramadan nu. „Er moet zo veel worden veranderd: mijn menukaarten, de folders, de letters op het raam en de lichtbak. Ik heb daarom besloten alleen maar de eerste I te laten verval len. De zaak heet nu gewoon SIS. Makkelijk te onthouden voor mijn klanten en zonder al te veel rompslomp." ruime keuze, voor elk budget ook voor uw totale keukenverbouwing Een driejarige jongen uit Middel burg was laatst een dagje met zijn moeder op stap. Met de trein. Het jongetje keek zijn ogen uit. Hij zag door het raam het landschap aan zich voorbij trekken, maar ook in de trein ontging hem niks. Onderweg kwam een wat stevige vrouw door het gangpad in de trein gelopen, waarop het mannetje zegt: „Kijk mama, een dikke vrouw." Ge geneerd fluistert zijn moeder: „Sssttt, dat mag je niet zeggen. Dat is niet zo aardig." Het jongetje knikt oké. Een tijdje later komt dezelfde vrouw opnieuw voorbij. De peuter kijkt nog eens goed en zegt dan: „Ze heeft ook een dikke kont. Kijk maar." MAANDAG 13 oktober 2014 17 MFA op Rabolocatie Onderzoek door Eugène Verstraeten I Veel mensen deden tijdens de open dagen mee met een proefles. Voor het eerst op ski's, dat viel nog niet mee. foto Ronald den Dekker Spoorstraat 18c rZ PllJC 4431 NK 's Gravenpolder riMa T (0113) 312547 M 06 53314189 Openingstijden zie www.keukenplus.com Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 57