Deugniet Chico vindt het niet erg om vies te worden Festival beleeft een verrassend tweede weekend ■m Bluesroute Goes opent 22 ZEELAND FESTIVAL VAN ZEEUWSCH-VLAANDEREN Luisterlunch rond Belgische kunstenaars WOI SP UITGELATEN In Uitgelaten zet de krant elke week een hond in het zonnetje die in een dierenasiel met smart wacht op een nieuw baasje. Van daag: Chico Volgende week leest u of hij een nieuw thuis heeft gevonden. M et gigantische modderpoten tip pelt rottweiler Chi co stilletjes terug naar zijn hok in het Vlissingse asiel. Hij mag dan een facelift hebben gehad voor zijn naar binnen groeiende wim pers, ijdel is het vijfjarige manne tje tijdens de wandeling absoluut niet. Tijdens het uitlaten stapt hij kwis pelend door de modderpoelen heen. Aangezien hij zijn eigen kracht niet kent, moet asielvrijwil ligster Tamara zich helemaal schrap zetten om hem een beetje in toom te houden. Menig voorbij ganger zal zich vast afvragen wie nou eigenlijk door wie wordt uit gelaten. Toch is de forse hond ook een ech te heer. Hij is namelijk erg be schermend tegenover zijn vrouw tje. Het tegemoetkomende ver keer wordt scherp door hem in de gaten gehouden. Pas als alles uit het zicht is verdwenen, ontspant de hond zich weer. Diezelfde waakzame houding is de reden dat Chico in het asiel is beland; in een dichtbevolkte wijk kan de rottweiler zich nauwelijks ontspannen. Dat het rustige buitengebied hem goed bevalt, blijkt wanneer we over een afgelegen weggetje lo pen. „Hier kan Chico prima vrij rond snuffelen", besluit Tamara. Kort nadat zijn riem is losgemaakt schiet de zwart-wit/bruine hond de struiken in. Al snel volgt er een luide plons. „Het zal toch geen waar zijn", zucht Tamara. Ze fluit en meteen volgt er een hoop gekraak en gerit sel in de bosjes. Door de takken doemen er twee brutale oogjes op. Helemaal onder de modder stapt de hond tevoorschijn uit de bebossing. Het lijkt wel alsof zijn bek een grote grijns vormt. Dat was genieten zo'n modderbad. Voor de vrijwilligster is het voor val wat minder leuk. Zij kan straks alle zwarte slootmodder er af gaan spoelen. Bonita uit het asiel in Zierikzee heeft bekijks gehad. De kruising tussen een herder en een collie heeft echter nog geen nieuw thuis gevonden. AARDENBURG - Het tweede week end van het Festival Zeeuw- sch-Vlaanderen was verrassend. Het strijkorkest uit Novosibirsk verzorgde warmbloedige vertol kingen, die niets te maken had den met de kou van Siberië. Het enthousiasme van de Russische musici werkte aanstekelijk en diri gent Shakhmametiev leidde ener giek en straalde begeestering uit. De derde suite van Respighi werd gedisciplineerd gestreken en de af wisseling tussen snelle en droevi ge passages was duidelijk. De Arie di corte werd met de juiste emotie gebracht. Het vioolconcert (Primaverite) van Sergei Slonimsky was verras send boeiend. Een afwisseling van technieken van flageolet tot en met dubbelgrepen, schrijnen de akkoorden en af en toe dodeca- fonie. Concertmeester Yulia Rubi- na trad op als soliste en zij deed dat met vuur. Haar cadensen wa ren virtuoos en indrukwekkend. Het werk kent een driedelige klas sieke vorm met een langzaam tus- sendeel waarin de Russische nos talgie duidelijk uitkwam. Het dansante snelle slotdeel, beet je Sjostakovitsj, kreeg een felle en stevige invulling. Souvenir de Flo rence van Tsjaikovski was het be kendste onderdeel van het pro- gramma. In de kamerorkestversie klonk alles vol en soms zelfs op windend. De Tsjaikovski toegift was wervelend. Het vocaal ensemble PA'dam zong de Goldbergvariaties van Bach. Een theatrale voorstelling waarin cabaretier/muzikant Vin cent Bijlo de man Bach belicht. Het koor en barokensemble brengt, de oorspronkelijk voor kla vier geschreven, compositie in de bewerking van Gustavo Trujillo. De prachtig geneuriede en op de klanken ie en aa gebrachte aria klonk schitterend. De variaties op deze aria, worden gezongen op teksten uit andere Bachwerken, maar de partituur blijft volledig overeind. De vertolking is knap, inclusief de theatrale vondsten en de strakke regie. Ik heb genoten van de prachtige klankkleuren en zuiverheid van de verschillende stemmen. Mooi waren in variatie 13 de soms langs elkaar schurende vocale akkoorden met die klagen de viool erbij. De korte variaties (20, 28) werden spits gebracht. Het geheel was een mix van ernst en humor. Variaties moet je eigen lijk direct na elkaar horen, om de subtiele verschillen te ontdekken. Nu werd het werk zo verkrui meld gebracht dat je nooit in de muziek kwam. De teksten waren te lang en het is de vraag of ze bij droegen aan het geheel. DOMBURG - Het Marie Tak van Poortvliet Museum en het Badho tel Domburg houden voor de tweede keer een Luisterlunch. Dat gebeurt zondag 19 oktober. Tijdens deze lunch in het Badho tel gaat gastconservator Alex Elaut in op de periode tijdens de Eerste Wereldoorlog toen veel Bel gische kunstenaars in Domburg verbleven. Na de lunch volgt een bezoek aan het museum en de tentoonstelling Tijdelijk Thuis land. Rond 16.00 uur is het pro gramma afgelopen. Voor reserve ringen: Badhotel Domburg info@badhotel.com of bel 0118- 588800. rr:-" Enthousiasme spat af van Russisch orkest door Janneke Koster Hond van vorige week door Jeanette Vergouwen I Het vocaal ensemble PA'dam onder leiding van Maria van Nieukerken. Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen Door Chamber Orchestra of Novosi birsk State Philharmonic onder leiding van Alim Shakhmametiev en vocaal ensemble PA'dam onder leiding van Maria van Nieukerken. Gehoord vrij dag 10 in de basiliek in Hulst en zater dag 11 in de Sint Baafskerk in Aarden burg. I Rottweiler Chico foto Lex de Meester I Dynamite Blues Band treedt op in café Baarends.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 52