Vinken van 't Bierwinkeltje te sterk voor De Kokken van De Stene Brug Dynamica heerst in veldloop-estafette BC Vlissingen knokt zich naar eerste zege Oefenzege Tovaal SPORT 15 lijkheden om. Wij moeten rusti ger met de kansen omgaan en be ter om ons heenkijken of er ie mand anders beter voor staat. Daar ben ik er zelf ook één van. Maar je moet niet vergeten dat we een super jong team hebben. Het heeft even tijd nodig, maar wij zijn tot heel veel in staat. Ik denk dat we sommige mensen binnen de club weieens kunnen gaan ver rassen." Stolting Advocatuur Hoondert/De Waard 8-o: Piet Koek bood als enige enigszins te genstand. Voor het overige was het huilen met de pet op voor de bezoekers. HWA/Hordijk Bilj. Art. - 's Lands Welvaren 6-2: De Bevel anders leden een terechte neder laag. Als excuus mag gelden dat kopman Van Geyt ontbrak. Maar of dat zou hebben geholpen, blijft in het ongewisse. Raymond Peeters won als enige voor zijn ploeg. Tonny van Iwaar- den en Martin Sturm verloren met klein verschil en Luc Peeters verloor royaal. De Stene Brug - 't Bier winkelt je 2-6: Een verrassende nederlaag voor de thuisploeg. Opvallend was dat vader Wim en zoon Joey de Kok het moesten opnemen te gen respectievelijk vader Arie en zoon Michael Vink. Beide Vinken trokken aan het langste eind, al was het verschil bij Michael minimaal (één punt) en bij Arie riant, 17-35 in slechts 31 beurten. Een andere zoon, Ro bert Vink van de bezoekers was te sterk voor Ad Menheere. Alleen Edwin Geluk had succes voor De Stene Brug. Kader, 's Lands Welvaren 2 - 's Land Welvaren 1 1-7: Het eerste team was op bijna alle fronten te sterk voor het tweede team. Jos Breas redde de eer voor het twee- GOES - In een vriendschappelijk duel versloegen de rugbyers van Tovaal Thor met 17-5. In de eerste helft maakte Ernst Berman een vroege achterstand ongedaan. Na rust drukte het jeug dige Tovaal door. Eerst bracht Maarten Buijs de stand op 10-5 en vervolgens drukte Felix Richel een try. Ernst Berman legde de eindstand met zijn tweede con version vast op 17-5. de. Danny Walhout, Robert van Stevendaal en Jan Eickenboom wonnen voor team 1. Het persoonlijk kampioen schap tweede klasse driebanden klein is gewonnen door Stanny la Heyne van biljartvereniging DOA uit Kloosterzande. Geen van de Bevelandse of Schouwse deelne mers zagen kans hem van de titel af te houden. Cees Roggeband van Windenburg leek de meeste aanspraak op de titel te gaan ma ken. Hij bleef tot de laatste speel dag ongeslagen maar verloor toen twee keer op rij. Hij werd voorbij gestoken door La Heyne. Een troost voor de Schouwenaar was zijn promotie naar de eerste klasse op basis van zijn moyenne (0.561). Bovendien verdiende hij een plaats in de gewestelijke eind strijd die in Sint Jansteen wordt gehouden. Een week na de Kustmarathon waren er weinig finishers naar de het ZK veldloopestafette geko men. Er streden maar acht teams om de titel. In de eerste omloop voerde junior Kris de Kreek (Scheldesport) het veld aan, met Kustmarathonloper Joeri Versluis (Dynamica) op korte afstand. De Kreek had bij de wissel met Den nis Thuy twee seconden voor sprong op Versluis, die Ralph Wiesner op pad stuurde. Wiesner nam de leiding over en gaf het stokje over aan Ruud Hoosemans, die de voorsprong flink uitbouw de. Tim Pleijte maakte het karwei vervolgens af. Het tweede team van Dynamica, met Shanica Ha- mon als enige vrouw in actie, stuurde bij de laatste wissel Er- win Harmes op pad. Die kon het gat met de koplopers flink verklei nen, maar strandde toch op plaats drie. Het juniorenmixteam hield dankzij slotloper Wouter Ver- straate een half minuutje voor sprong op Harmes en werd twee de. Ook de masterstitel was voor Dynamica, met Edwin van Al phen, Mare Rommers, Nick Pau- lusse en Dennis Bootsgezel Bij de CD-junioren ging de zege weer naar Dynamica, met Joram Verhage, Dennis Janse, Rens de Ridder en Sergio Harinck. Bij de meisjes won Scheldsport, met Maaike de Kreek, Mirte de Zeeuw, Waeoby Jones en Amber Boutens. Mannen: BC Vlissingen - Rowic 73-72: Rowic begon scherp aan de wedstrijd, waardoor BC Vlissin gen snel tegen een 0-10-achter- stand aankeek. BC Vlissingen her stelde zich knap en kwam bij 26-26 weer langszij. De ruststand was 38-40. Na de pauze was het opnieuw de ploeg uit Dordrecht die een voor sprong nam: 41-52. Tot 54-64 leek BC Vlissingen kansloos, maar de veerkracht van de Vlissingers re sulteerde bij 67-67 in een verlen ging. In de spannende verlenging werd weinig meer gescoord en trok BC Vlissingen met 73-72 aan het langste eind. Mannen: BV Schijndel - BC Vlis singen 2 54-80: Ondanks de afwe zigheid van enkele spelers had BC Vlissingen 2 weinig moeite met hekkensluiter BV Schijndel. In de eerste helft speelde de ploeg nog niet schérp, maar na de pauze werd er een tandje bijgeschakeld, waardoor de score opliep naar 54-80. Vrouwen: Barons - BC Vlissin gen 70-65: In Breda kon BC Vlis singen slechts beschikken over een smalle basis. Barons dwong door een press veel onderschep pingen af. Toch slaagde BC Vlissingen er op het kleine veld vaak in de openin gen te vinden, waardoor de rust aanbrak bij 38-36. In de tweede helft ging de vermoeidheid een rol spelen en liep Barons uit naar 57-52. BC Vlissingen gaf zich niet gewonnen en bij 62-65 was een verrassing dichtbij. In de slotfase was Barons de gelukkigste ploeg en won met 70-65. Scores BC Vlissingen: Sheri Bos 24, Dorien de Witte 14, Lisa Kuiper 14, Nanon Doeland 7, Anouk van Pelt 6. Vrouwen: BV Souburg - Den Dungk 2 43-36: BV Souburg moest door het ontbreken van en kele speelsters improviseren met de opstelling, maar dat lukte uit stekend. Annemarie van der Kaa- den was in de rebound niet te stoppen, waardoor BV Souburg steeds een kleine voorsprong had. Den Dungk bleef heel de wed strijd dichtbij, maar via de kwarts tanden 11-9, 21-18, 31-24 en 43-36 werd de zege veilig gesteld. MAANDAG 13 OKTOBER 2014 I Ron van Dalen, de topschutter van Orion, schiet de bal langs Delta Sport-keeper Mick Vleeshouwer. Kevin Meul- meester (10) komt te laat. foto Johan van der Heijden door Joop van den Oudenhoven KWADENDAMME - Veel viel er niet te oogsten voor de Bevelandse drie bandenteams op de matchtafel. Op beurend nieuws kwam er alleen van de kaderspelers van 's Lands Welvaren 1 door Sjaak Sinke VLISSINGEN - In de Kustmarathon was het verschil tussen Erwin Har mes (vierde) en Tim Pleijte (zesde) ruim drie minuten. In de drie kilo meter van de veldloopestafette lie pen de twee precies dezelfde tijd. door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing VLISSINGEN - De basketballers van BC Vlissingen knokten zich twee keer terug na een grote achter stand en wonnen na verlenging met 73-72 van Rowic. Hierdoor is de eerste zege in de eerste divisie een feit en steeg de ploeg van coach Vermue naar de achtste plaats. Ook het tweede team van de Vlissingers won. BV Schijndel werd ruim verslagen: 54-80. De vrouwen van BC Vlissingen liepen in de tweede divisie tegen hun eer ste nederlaag aan. Barons won met 70-65. In de eerste klasse boekten de vrouwen van BV Souburg hun eerste overwinning door Den Dungk met 43-36 terug te wijzen. Scores BC Vlissingen: Raylin Jimenez 21, Dorde Karadzic 18, Benjamin Steenbeek 15, Amar van Sluijs 8, Amir Blokpoel 6, Sjoerd van Pelt 3 en Jesse Brom 2. Scores BC Vlissingen 2: Robin de Jon ge 15, Amar van Sluijs 15, Tom Rot tier 13, Jesse Brom 12, Leander Both 11, Benjamin Steenbeek 9 en Rajan Dielbandhoesing 5. Scores BV Souburg: Annemarie van der Kaaden 21, Melanie Lindenberg 10, Nathalie Franke 5, Annegret Scheers 4 en Gitta Zijlma 3. handbalderby

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 43