Vrouwen EMM ook in tweede duel te sterk Faye de Swan laat blessureleed achter zich 14 SPORT ZAALHANDBAL Promovendus is in eigen huis Delta Sport de baas. De ploeg van Jaap Sinke wint nipt met 22-21. routinc Schakers Goes verrassen Souburg De schakers van Goes heb ben zich ten koste van het sterker geachte Souburg ge plaatst voor de tweede ron de van de nationale beker: 2,5-1,5. Topploeg Charlois Eu ropoort is de volgende oppo nent. Jeroen Hekhuis zette Souburg door een zege op Louis Nieuwenhuijse op 1-0. Joey Grochal (Goes) hield René Tiggelman op remise, waarna Sven Stange en Ri- nus BurgerhofF Goes de vol le winst brachten. Walcheren rukt op naar middenmoot De hockeysters van Walche ren nemen in de derde klas se afstand van de onderste plaatsen. De ploeg won giste ren met 2-1 van Oirschot. Bo Zweedijk opende de sco re, maar niet veel later kwam Oirschot langszij. Ook na rust was het lang on zeker wie als winnaar het strijdperk zou verlaten. Tien minuten voor het einde zorgde Florine van Amers foort voor de 2-1. Davy Gunst naar SEG Racing Davy Gunst rijdt komend seizoen voor het SEG Ra cing Developement Team. De wielrenner uit Yerseke (19) had een contract gete kend bij het het opleidings team van Shimano, maar die ploeg besloot het plan om die ploeg gestalte te geven in de ijskast te zetten. SEG is een Nederlandse ploeg met Michiel Elijzen en Peter Schep als ploegleiders. Er is plaats voor acht Nederlan ders en vier buitenlanders. David Schrier loopt naar derde plaats David Schrier (Dynamica) is derde geworden in de Vo- pakloop in Hellevoetsluis. De Vlissinger deed 34 minu ten en 37 seconden over de tien kilometer. Hij had acht seconden achterstand op winnaar Fouad Fertoute. Een halve minuut later fi nishte Laurent Nieuwenhuij- ze van AV56 als vierde. Na twee wedstrijden voert hij het Van Buuren runningcir- cuit aan met 1793 punten. Zege Van Liere met Adonie Dressuuramazone Din ja van Liere schreef de klasse Inter mediair B van een wedstrijd in Maren-Kessel op haar naam. De inwoonster van Kapelle scoorde met haar paard Adonie Ks 68,81%. Van Liere is met Adonie aan een serie goede wedstrijden be zig. „Adonie was super. De passage was weer heel goed en ik had achten en zelfs een negen voor de zigzag-ap- puyementen in galop." HEINKENSZAND - Dat er gisteren enige prestige op het spel stond in sporthal De Stenge in Hein- kenszand was op de tribune wel duidelijk. Supporters van de hand balclubs Orion en Delta Sport kre gen het verbaal met elkaar aan de stok. „Wat ben jij een randdebiel zeg!", riep een toeschouwer meer maals naar oud Delta Sport-trai- ner Peter Bos. Een andere suppor ter schroomde niet om daarop te reageren: „Moet jij nodig zeggen, natnek!" Op het veld ging het er een stuk gemoedelijker aan toe. Bij Delta Sport-speler Ruben Bos was het een wedstrijd zoals alle anderen. Het derbygevoel speelde totaal niet. „Het is gewoon een potje handbal. Een hobby. Je gedachten op nul zetten en gas erop." Voor Orion-speler Ron van Dalen (negen treffers) was dat het tegen overgestelde. „Zo'n wedstrijd is al tijd super spannend. Het zorgt voor extra zenuwen, die motive rend werken." Orion-trainer Jaap Sinke merkte in de aanloop van het hoofdklas se-duel dat zijn spelers gebrand DOELPUNTENMAKERS waren om de wedstrijd naar zich toe te trekken. „Die mannen wa ren er al weken mee bezig", meen de hij. „Ze wilden niet van Delta Sport-trainer John Jansen (oud-trainer Orion) verliezen en John wilde uiteraard niet van ons verliezen." Jansen reageerde na afloop geagi teerd toen zijn verleden bij Orion ter sprake kwam en wenste daar niet op in te gaan. De strubbelingen langs het veld begonnen op het moment dat Del ta Sport terug in de wedstrijd leek te komen. Het doelpuntenverschil tussen beide teams was het gros van het duel maximaal twee in het voor deel van Orion. Tien minuten na rust leek de thuisploeg een veilige marge van vier doelpunten te hebben inge bouwd. Maar na drie tijdstraffen voor de thuisploeg kwamen de be zoekers terug tot 17-17. „Daar maakte Delta Sport goed ge bruik van", keek Van Dalen terug op het duel. „Het is dan zaak om je koppie erbij te houden en niet in die emotie te blijven hangen." Orion dreigde zichzelf te verlie zen, maar op het moment dat de ploeg weer op oorlogssterkte was, liep de equipe van Jaap Sinke uit naar 19-17. „Ik heb nooit gedacht dat we gingen verliezen", stelde de Bevelandse trainer. „Maar op den duur ben je toch bang dat je de gelijkmaker nog rond je oren krijgt." Gelukkig voor Orion bleef die ge lijkmaker uit en won de thuis- ploeg - weliswaar benauwd - met 22-21. „Ze hebben precies gedaan wat ge vraagd was", keek Sinke terug op EMM-Elshout 20-12 (9-8): Het sei zoen staat nog maar net in de stei gers of de pupillen van Ron de Waal hebben al twee overwinnin gen in de tas. Vooral na de pauze was EMM gisteren behoorlijk do minant tegen Elshout. Deson danks is het spel van de Middel burgers voor verbetering vatbaar. „Wij moeten het tempo bepalen", keek Ron de Waal terug. „Het is een kwestie van op tijd bij de les zijn." Na een matig eerste bedrijf (9-8) was het daarna snel over en uit voor de bezoekers. Met tempo- spel werden de Brabanders ruim overklast. de prestatie van zijn spelersgroep. „Het werd nog onnodig span nend, maar onze keeper pakte een* paar cruciale ballen toen we met vier man in het veld stonden. Ik merk dat de ploeg volwassener is geworden en dat is nodig ook in de hoofdklasse." Ondanks de nederlaag was Ru ben Bos niet ontevreden over het spel van Delta Sport. „Ik vind dat we prima gespeeld hebben. Zij speelden zuiniger en gingen secuurder met de moge- Mannen. EMM-Delta Sport 2 7-15 (1-10): Het Zeeuwse onderonsje was nooit een echte strijd. Van meet af aan kon EMM voor eigen publiek geen vuist maken. De meeste pijn zat in de aanval. Voor de pauze wisten de Middelbur gers de Schouwse goalie Jaco de Loof slechts één keer te verschal ken. „In de pauze spetterde het be hoorlijk", verzekerde coach Elian Minnaert. Maar ook de bezoekers waren ontevreden. Na de eerste helft (1-10) zakte het niveau weg. Coach Rick Evertse sprak van 'een draak van een wedstrijd'. EMM veerde eventjes op maar een serieuze tegenstander voor de Delta Sport was de ploeg nooit. De reserves van Delta Sport gaan na twee duels aan de leiding in de tweede klasse. Al in de warmloopronde gaven Li sa de Backer en haar Faye de Swan aan dat het weer goed zit. De voor de Biervlietse Haringrui- ters uitkomende amazone liep met de veel front vormende mer rie met de score van 63,33 procent naar de overwinning. Dat was exact twee procent meer dan Charlotte van de Meer (Lamswaar- de) met haar vosmerrie Hinde en de Terneuzense Brigitte Maltha in het zadel van de merrie Darcy. In de herkansing reden De Backer en de ontketende zwarte Donner- bube-dochter naar 65,33 procent. De combinatie sloeg daarmee een gat van bijna vijf procent met Bri gitte Maltha. „Nadat ik op het eind van vorig winterseizoen gepromoveerd was naar M2, begon de ellende", keek Lisa de Backer terug. „De Swan raakte geblesseerd en we stonden de hele zomer aan de kant. Dit is pas mijn tweede wedstrijd. De merrie was goed bij de les. Maar ik ben nog niet tevreden. De keertwending moet beter. Met de hulp van trainer Ronny Crom- heecke gaat dat zeker lukken." In Mi bleken er tegen Anneke de Booij en de merrie Vigiene S geen kruit gewassen. De combinatie uit Kloosterzande schreef beide proeven (67,00 en 65,33 procent) op haar naam. GOES VLISSINGEN YERSEKE HELLEVOETSLUIS MAREN-KESSEL O rion wint pikante door Len Wolters Scores Orion: Ron van Dalen 9, Guy Peeters 6, Arno Riemens 3, Mare Dorst 2, Mischa Dorst 1 en Frank van de Vijver beiden 1. Scores Delta Sport: Tim Vleeshou wer 5, Ruben Bos, Thijs van Splunder en Koen de Bruijn allen 4, Martijn Ra- via 2, Dani van Crasbeek en Kevin Meulmeester beiden 1. MIDDELBURG - De handbalsters van EMM boekten hun tweede zege. De ploeg van Ron de Waal was veel te sterk voor Elshout. Scores EMM: Marieke Riemens 7, Li- sanne Heijens 5, Daniëlle Carol en Lot- te van Helsland 3, Martje Huyben en llona Wielemaker. door Lucien Roelandt AXEL - Na een verloren outdoorsei- zoen wegens blessureleed van haar paard Faye de Swan schijnt er voor Lisa de Backer weer licht aan het eind van de tunnel. In de dressuur- wedstrijd van de RSV Axel was de combinatie uit het Belgische Mid delburg in de klasse M2 het best.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 42