Swift laat weer een 12 SPORT VELDKORFBAL Tjoba leidt nog wel de dans Van de Maas op schot bij SKNWK, hoofdrol Van Bavel bij Rillandia r'- sM Rebounder van TOP maakt ook aanvallende acties. In de derby tegen Tjoba (15-12) is de stille kracht de uitblinker. JÉ Swift-Sporting Trigon 12-15: Van af het begin moest een statisch Swift achter een ongeduldig Spor ting Trigon aan. Toen de Middel burgers merkten dat er on voldoende afstandsschoten raak gingen, schakelden ze over op de doorloopballen van de vrouwen. De thuisploeg had mede daar door even voor rust een opleving (9-8, de enige voorsprong). In de tweede helft was het al op bij Swift. Scores Swift: Lennart Hoogenboom 4, Aisja Zuidweg en Joren Gilissen 3, Mirella Pouwer en Dylan Gillisen 1. Fortis-IJsselvogels 20-11: „We stonden er", zei de opgeluchte Fortis-coach Chaïm Koole. De Souburgse ploeg troefde IJsselvo gels op alle fronten af en wist zich bij rust (13-4) al verzekerd van twee belangrijke punten. Ver dedigend bleef het team gecon centreerd. Aanvallend ging het iets minder, maar dat kon Fortis zich permitteren. Ondo-Oranje Nassau 16-14: On danks de ruime voorsprong bij rust (12-8) moest tweedeklasser Ondo diep gaan om de punten in Sint Laurens te houden. Doordat er twintig minuten niet gescoord werd door de thuisploeg, kon Oranje Nassau bij 13-13 langszij ko men. Invaller Job van Hartings- veldt bracht Ondo weer aan de goede kant van de score. ACKC-KVK 18-13: KVK dichtte zich een kans toe in Almkerk, maar kwam bedrogen uit. De Kapellenaren waren niet scherp genoeg en voelden zich bo vendien tekortgedaan door de arbiter. „Het was een echte thuisfluiter", aldus coach Felix Meeus. Stormvogels-Dijkvogels 18-15: Hekkensluiter Stormvogels had wat de rebound betreft over op Dijkvogels en de Westkappelse vrouwen scoorden ook makkelij ker dan hun tegenstandsters. Pas na rust (11-10) kwam dat tot ui ting in de stand. De spurt naar 16-11 kwam de opponent uit Maas sluis niet te boven. Scores Stormvogels: Niek Peene 6, Arjen Schoe 4, Francky Koole 3, Petra Rijn 2, Arja Groenleer, Loura Kleine- pier en Sander Verrijzer 1 Seolto-Vios 15-10: Eindelijk weer eens een goed gevoel en punten voor derdeklasser Seolto. De Vlis- singse korfballers schakelden de vier lange mannen van Vios uit. Zelf vielen ze prima en geduldig aan. Togo-Nexus 10-16: Tot aan de rust (6-8) ging Togo mee met Nexus. Na een paar onoplettend heden moesten de Goesenaren op eens in de achtervolging. Nexus voerde de druk verder op, waarna de Bevelandse middenmoter capi tuleerde. Blauw Wit-Reeuwijk 12-15: Het gevoel dat er meer te halen viel te gen de koploper, werd om zeep geholpen door een zwakke perio de na rust. Van 6-8 werd het 6-11. Bij 12-14 ging een strafworp van de Kloetingers mis, waarna Reeu- wijk de zege niet meer kon ont gaan. ARNEMUIDEN - Peter van Belzen is al jaren één van de beste reboun- ders op de Zeeuwse korfbalvel- den. De lange speler van TOP Ar- nemuiden voelt zich het prettigst onder de korf, waar hij stevige duels mag uitvechten en veel bal len kan afvangen. Door zijn nutti ge werk houden de aanvallen van TOP niet na één schot al op. Zater dag liet hij in de derby tegen Tjo ba (15-12-winst) zien dat hij meer kan. Hij kan ook scoren uit een doorloopbal. De stille, gedienstige Van Belzen was de uitblinker in de weinig ver heffende wedstrijd tussen de num mer drie (TOP) en één (Tjoba) in de overgangsklasse C. Hij legde Dirk-Jan Westmaas - ook zo'n springveer bij de paal - regelmatig in de luren. Helemaal bij de 8-7, kort na het begin van de tweede helft. Van Belzen zag hoe gretig Westmaas was om een bal te on derscheppen, rende richting de korf, kreeg een prima pass van zijn schoonzus Anita de Ridder en rondde fraai af. „Zo zie ik Peter heel graag korfbal len", zei TOP-trainer Arco Goed koop, die Van Belzen eruit vond springen bij zijn team. „Hij is al een goede rebounder, maar wordt een nog betere als hij meer aanval lende dreiging in zijn spel heeft. Dan moeten zijn tegenstanders gaan nadenken: gaat hij nou voor een goede positie onder de korf of is hij bezig met een doelgerichte actie? Ze kunnen niet langer rus tig met hem meegaan naar de korf, omdat hij zomaar de bal zou kunnen krijgen en zou kunnen scoren. Als hij zó speelt, zit er nog meer variatie in bij ons." Met die variatie wordt de hand van Goedkoop zichtbaar. Bij TOP draait niet langer alles om de vier vrouwen, die nog wel altijd van grote waarde zijn. De nieuwe trai ner betrekt de mannen meer in het aanvalsspel. Met Jurgen Janse, één van de nieuwelingen in de ploeg, is daar ook alle aanleiding toe. Daarnaast laat hij zijn twee vak ken meer vanuit de '4-0' spelen. Daarbij worden de posities onder de korf (afvang en aangeef) nog even leeg gelaten en wordt er ge poogd 'vanuit de ruimte' iemand in scoringspositie te brengen. Bij die ene treffer van Van Belzen luk te dat voortreffelijk. In de eerste helft ontbrak die varia tie overigens nog. Het nerveuze TOP speelde te statisch en te door zichtig, waardoor Tjoba geen moei te had te volgen. Het team uit 's-Heer Hendrikskinderen kreeg het zelfs voor elkaar om bij rust op voorsprong te staan: 6-7. In de tweede helft was de thuisploeg niet langer geremcï en werd de koploper al meteen op achter stand gezet. TOP speelde de wed strijd daarna sterk uit. „Dat we het nu tot een goed einde hebben gebracht, is pure winst", vond Goedkoop. Hij had gezien dat zijn ploeg een zware last droeg. „Ik heb gemerkt dat de spe lers zichzelf veel druk opleggen en dat anderen daar nog aan mee helpen. Er wordt heel veel van TOP verwacht. Zelfs de trainer van Tjoba dichtte ons de favorie- tenrol toe. Maar de spelers zijn niet onder de druk bezweken. Daar ben ik echt blij mee. Ze be waarden zelfs het beste spel voor het laatst." Door de overwinning van TOP op Tjoba is het in de overgangsklasse C weer spannend. Tjoba leidt nog wel met twaalf punten uit zeven duels. Tempo uit Alphen aan den Rijn, dat zaterdag KCR ternauwer nood versloeg, heeft er elf. TOP is de nummer drie met tien punten. De overige vijf teams in de poule hebben geen uitzicht meer op het kampioenschap. In 's-Heer Hendrikskinderen wordt niet gerouwd om de eerste nederlaag in zeven rondes. „Voor twaalf punten in de eerste helft van de veldcompetitie had ik voor af getekend", was het veelzeggen de commentaar van Tjoba-trainer Jouri van den Broeke. Op 8 november begint de zaal competitie. TOP en Tjoba spelen in verschillende poules. SKNWK-OFB 5-1: Man van de eerste helft was Carlo van de Maas, die een hattrick produceer de. Tbssendoor had Wilco de Valk voor 2-0 gezorgd. Na rust was SKNWK aanvallend minder en kon alleen Leendert van Heukel- om het net nog laten trillen. Ro bert Padmos schoot een straf schop naast. Stavenisse-Rillandia 0-6: Na twee goede steekpasses kon Ro bin van Bavel twee keer scoren. De 0-3 van Ali Gunes vloog vanaf dertig meter in de kruising en daarna liep Rillandia eenvoudig uit. Arjan Koopmans maakte er 0-4 van. Van Bavel kopte de 0-5 in het doel en bracht vervolgens zijn dagtotaal op vier. Vrederust-SPS 2-5: Op een zwaar veld was SPS beter en liet het vele kansen onbenut. Nadat eerst Leo nard Quist had gescoord, schoot daarna Martin Quist raak. Toch kwam Vrederust terug. In de tweede helft zorgde Leonard Quist met nog twee treffers voor een comfortabele 1-4-voorsprong. Edwin Andriesse maakte hierna de 1-5. Oranje BlauwT4-WIK'57 1-4: In Heijningen zorgde Richard Kout ers na zestig seconden voor 1-0. WIK'57 herpakte zich goed. Al leen resulteerde dit pas na 62 mi nuten in een doelpunt. Twee keer prikte Remon den Boer raak en hierna schoot ook Jack van de Vel de raak. In de laatste minuut be nutte Remco Theunisse een straf schop. TTt Trr4--I-J. I~T i J "H""™.on,sni"",en Van Belzen kan door JaapJan Ritsema VLiSSlNCEN - Swift heeft de eerste helft van de veldcompetitie afge sloten op de achtste en laatste plaats. De nieuwbakken overgangs- klasser verloor zaterdag voor de derde keer op rij van een directe concurrent. In de eerste klasse is Fortis na een zege op IJsselvogels weg uit de onderste regionen. Scores Fortis: Timme Provoost, Rens van den Driest en Remco Crucq 4, Joy- -1ce Schoonaard 3, Pascal Koppejan 2, Kim Baas, Anita Wielemaker en Juul van der Linde 1. Scores Ondo: Ronald Wisse 6, Tho mas Mesu 5, Linda Burger 2, Annemie- ke Toerse, Dennis Witte en Job van Hartingsveldt 1 Scores KVK: Koen Volkers, Sander Slabbekoorn en Bart Nieuwenhuijse 3, Lennard Volkers 2, Tonia Verdonk en Nicole Bostelaar 1 Scores Seolto: Mick Goedegebuur en Ralf Dourlein 4, Rowena de Pagter en Mariëlle Francke 2, Mayella Kuizenga, Lieve Middelhoek en Wouter Hart- hoorn 1. Scores Togo: André Goossens 4, An ouk Hazelaar en Marten Postema 2, Sharona van Belzen en Wietse de Munck 1. Scores Blauw Wit: Bastiaan Rijk 4, Marty de Vilder 3, Romy Abbink en Ivo Flipse 2, Danny Hoogstraate 1 nu ook variëren door Roeland van Vliet Scores TOP: Petra van Belzen en Jur gen Janse 3, Corné Bezemer, Remco Bezemer, Emmelie Bouwens en Jeani- ne Marijs 2, Peter van Belzen 1 Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 5, Dennis Broerse 4, Demi Mondeel, Esmee Walraven en Niels Westmaas 1. door Robin Hamelink VLISSINGEN - SKNWK bleef in de vierde klasse B van het zaterdag voetbal koploper op doelsaldo. Dit keer werd OFB met 5-1 naar huis gestuurd. Bij de andere duels met Zeeuwse ploegen werd eveneens vaak gescoord. f-t-i-j, I i i l- 1 I j 7 I Forza-volleyballer Raymond van Boven hangt in de lucht om een bal over het net te smashen, foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 40