staart Golfer Derksen de dupe van hoosbui Organisatie Strandcross tevreden en opgelucht 44 Oud-wereldkam pioen Jacky Martens was onder de indruk van wat hij hier zag 44 Ik had er al veel over gehoord, maar het is echt een superervaring om mee te doen SPORT 39 tmm m Iedere verandering werd uitgepro beerd om de boot een fractie meer snelheid te geven. Gisteravond lag de Brunei laatste, maar in gesprek met de NOS liet schipper Bouwe Bekking eerder op de dag al weten dat dit alle maal nog maar weinig betekende en dat de deelnemers nog dicht bij elkaar lagen, vaak zelfs op zichtafstand. Aan boord bij de Brunei verliep volgens Bekking alles naar wens. Hij ging gisteren in Spanje voor de zevende keer van start in een Volvo Ocean Race. Leider van de race was gistera vond de Spaanse boot Mapfre van het beroemde zeilduo Xabier Fer nandez en Iker Martinez, dat voor de vierde keer aan de race mee doet. De Brunei heeft nog ruim twintig dagen de tijd, een kleine 11.500 ki lometer, om zich naar voren te vechten in het veld van zeven bo ten en als eerste in Kaapstad (Zuid-Afrika) te arriveren. Het betekende voor Derksen dat zijn fraaie score in de derde ronde van vijf slagen onder par na veer tien holes helemaal werd ge schrapt. Hij bleef steken op de ge deelde 47e plaats. „Dit is frustrerend voor mij. Ik was me aan het opwerken naar de top tien en dat zou me weer wat dichter bij de top zestig op de Eu ropese geldlijst brengen. Ik wil hoe dan ook het slottoernooi van de Tour in Dubai spelen", meldde de veertigjarige Derksen op zijn website. De Blaricummer is bezig aan zijn laatste jaar als profgolfer. De Fransman Alexander Levi werd uitgeroepen tot winnaar, dankzij zijn rondjes van 63 en 61 slagen in de eerste twee ronden. De Belg Nicolas Colsaerts werd tweede op drie slagen achter stand. Het duo was gisteren net klaar op de eerste hole, toen het noodweer toesloeg. Het toernooi in Portugal leed van af de eerste ronde op donderdag onder de regenbuien en was om die reden al ingekort tot 54 holes. Op de slotdag leek het op te kla ren en besloot de wedstrijdlei ding op de gebruikelijk aanvangs tijden af te slaan. Een misrekening volgens Derk sen: „Achteraf was het beter ge weest om de starttijden te ver vroegen." „Het was een mooie wedstrijd met heel veel publiek. Ik heb het nog nooit zo druk gezien", zei René de Nood na afloop. Als voorzitter van het organiserende MSV De Uitlaat was hij hoofdverantwoordelijke. „En dan met zo'n sterk deelnemers veld. Dat is geweldig. De winnaar van Le Touquet rijdt hier bijvoor beeld, maar die wint niet eens." De Nood was minstens net zo blij dat 'zijn' evenement gevrijwaard bleef van incidenten. „Zeker na het tragische ongeval met Erik Koote en het drama met de monstertruck werd de druk toch wel erg groot", bekende hij met enige schroom. „We hebben er alles aan gedaan om het goed te laten verlopen. Je dwingt het toch een beetje af door alles goed te organiseren", viel Fred Borgs van de gemeente Vlissingen hem bij. Hij is namens de gemeen te betrokken bij de organisatie. „Volgende week steken we alweer de koppen bij elkaar om deze edi tie te evalueren en vooruit te kij ken naar volgend jaar." Want volgend jaar is het alweer de dertigste editie. „En het zou wel leuk zijn als we daar iets speciaals van konden maken", vond mede organisator Richard Leeuwenstein. klasse zevende. „Ik lag erg goed in de eerste manche, maar toen kwam ik ten val. Het duurde erg lang voordat ik mijn motor over eind had. Daardoor verloor ik flink wat plaatsen", keek de Vlis singse terug op haar race. „En in de tweede manche begon mijn motor te koken. Toch ben ik heel erg tevreden met mijn resultaat." Van de Ven was niet de enige die viel en moeite had haar motor weer in beweging te krijgen. Ver spreid over het parkoers vielen de rijders bij bosjes, waarbij de mo tor zich vaak ingroef in het zand. Nadat de rijders de motor over eind hadden, duurde het soms mi nuten voor die weer liep en de ra ce vervolgd kon worden. Maar on danks de vele duiken in het zand bleef de schade beperkt tot een enkele zere arm. De aanwezige medici hadden gelukkig weinig te doen. In de klasse MX1/3 regio ging de dagwinst naar Pieter Berkens uit Deurne. Tweede werd Leon van der Straaten uit Berkel en Roden rijs, voor Mare Vorstenbosch uit Empel. Zuiddorpenaar Elmar Wil- lems was in deze klasse de snelste Zeeuw. Jorrit Scheffer uit Wezep was de snelste in de MX2 regio, op de der tiende plaats werd Danielle van Kempen de snelste Zeeuw(se). En bij de 85CC (grote én kleine wielen) ging de dagoverwinning naar de dertienjarige Ravio Dan- kers uit Heesch. Dailey van de Ket terij (12) uit Vlissingen eindigde als achtste en was daarmee de eer ste Zeeuw. wm> MAANDAG 13 OKTOBER 2014 door Hans Koenekoop VILAMOURA - Golfer Robert-Jan Derksen zag gisteren een fraaie eindklassering in de Portugese Mas ters in rook opgaan door een zwa re hoosbui. Die bracht zoveel wa ter op de banen van Vilamoura, dat de wedstrijdleiding besloot het toernooi af te breken en de stand na 36 holes als eindklassement op te voeren. door Willem Adriaansens VLISSINGEN - Bij de organisatie van de Strandcross overheerste na af loop een gevoel van tevredenheid en opluchting. De 29e editie was immers zonder noemenswaardige incidenten verlopen. Volgend jaar vindt alweer de dertigste editie plaats van de Vlissingse Strand cross. Richard Leeuwenstein Winnaar Brian Bogers hSFlogist>c* s# ,'rf Na afloop van de eerste manche wordt Brian Bogers geïnterviewd door de speaker van dienst. Brian Bogers (nummer 189) op weg naar de winst in de eerste manche in de MX1/3 klasse, foto's Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 39