RCS haalt opgelucht adem na eerste zege Hansweertse Boys neemt koppositie weer over SPORT 9 RCS-Clinge 3-2: RCS begon ma tig aan het duel en keek binnen de kortste keren tegen een 2-0-achterstand aan. Thomas Leegwater en Jeroen van Huffel scoorden. De thuisploeg kwam nog voor rust terug via een treffer van Mervin Niemantsverdriet. RCS kreeg de geest en Niemants verdriet schoot zijn ploeg na de pauze langszij. Clinge had pech dat er nog een doelpunt wegens buitenspel werd afgekeurd. Toen Nicky van Merriënboer in de 72e minuut na een tackle rood zag, leek RCS ge noegen te moeten nemen met een gelijkspel. Het venijn zat ech ter in de staart. Clinge-doelman Sjef van der Kinderen vloerde spits Joey Katzenbauer en kreeg rood. Hij werd vervangen door Dominick Mandjes die vervol gens de strafschop van Katzenbau er stopte. Toch werd het ver in blessuretijd nog 3-2 via Mourad Azzanagui. Bij RCS maakte de zes tienjarige Thomas de Rijke zijn debuut. Hoeven-Terneuzen 3-1: Terneu- zen had via Can Kiran op voor sprong moeten komen, maar hij miste. Daarna verloor de ploeg van trainer Wesley Visser de greep op het duel. Joost Blauwhof en Jens Wirkx zorgden voor een 2-o-voorsprong bij rust. Terneu- zen kreeg in de 60e minuut nog hoop toen een harde voorzet via Hoeven-speler Remco Martens in het doel belandde. Daarna waren er kansen over en weer. Een indi viduele fout achterin bij Terneu- zen leidde tot de 3-1 van Mike Rensen. Terneuzen liep ook nog eens tegen vijf gele kaarten aan, de thuisclub zag viermaal geel. „Je zou denken dat het een schop- partij was, maar dat was absoluut niet het geval", vond trainer Wes ley Visser. „De scheidsrechter voelde het niet goed aan. RIA W-Internos 3-2: RIA W. boekte de tweede zege van de competitie. De thuisploeg opende via Soufian Doorns de score, maar zag vervolgens Internos sterk te rugkomen. Patrick Schalk maakte de 1-1 en Sven van Zwam liet de 1-2 aantekenen. RIA ontsnapte ver volgens een paar keer en sloeg uit eindelijk via Matthieu Godfroid en wederom Soufian Doorns toe. Unitas'30-Breskens 3-1: Breskens leed een terechte nederlaag. De thuisploeg was effectiever en kwam via Eddy van Vught en Reardon Tjeehut op 2-0. Kjeld Ver- schorre gaf Breskens weer even hoop, maar Stefan Wiegerink maakte vervolgens aan alle illu sies van Breskens een eind. Philippine-BSC 2-7: Davey van Merriënboer was een ware plaag voor Philippine. Hij maakte vier treffers (2-4, 2-5, 2-6 en 2-7). BSC liep via Maarten Constandse, Ste ven van Ginderen en Christian Hildenbrant uit naar 0-3. Maarten van Hecke bracht Philippine met twee treffers terug in de wed strijd, maar kon niet doordrukken en. Van Merriënboer werd uitein delijk de grote man. Hansweertse Boys-Lewedorpse Boys 4-2: Ruim tachtig minuten waren de bezoekers de baas, al leen iedere kans die Hansweert kreeg, ging er in. Lewedorpse Boys miste tweemaal en aan de andere kant benutte Jasper Huijs- man een strafschop en trof Ouas- sim Hamoudi twee keer doel. Door Matthijs van 't Westende werd het 3-1, maar Huijsman mak te er 4-1 van. Niet veel later kreeg Huijsman rood (tweemaal geel) en bepaalde Marcel Rooze vanaf elf meter de eindstand op 4-2. Colijnsplaatse Boys-Vlissingen 0-1: Een evenwichtige wedstrijd waarin beide ploegen kansen kre gen. Nadat Vlissingen eerst drie keer gemist had, raakte Joeri Gou- looze de paal en ging de rebound hoog over. De enige treffer van de middag was een ongelukkig eigen doelpunt van Koen van Os. 'Co- lijn' probeerde de gelijkmaker er in te krijgen, maar slaagde hier niet in. Hoedekenskerke-Jong Ambon 1-3: Een beter voetballend Jong Ambon kwam na twee minuten op achterstand door Sebastian La Grand. Na een kwartier stond het alweer gelijk. Martin Waisapy mikte raak. Met verzorgd spel kwam Jong Ambon in de tweede helft op voorsprong door een tref fer van Rudley St. Jago. Yannik Ta- niwel zorgde uit een strafschop voor de eindstand: 1-3. SVD/Volharding-Heinkenszand 1-0: De gecombineerde thuis ploeg speelde als een sterk team. De wedstrijd was spannend tot het eind. De enige treffer van de middag kwam op naam van Bart Verboom, waardoor SVD/ Volhar ding in de kopgroep meedoet. Kwadendamme-Bevelanders 1-2: Bevelanders was voortdurend de betere ploeg, maar moest eerst een tegentreffer van Dennis Bek incasseren. Hierna trok Nicky Scholten de stand weer gelijk. Vlak voor tijd bezorgde invaller Bart Jaiink Bevelanders drie pun ten. Wolfaartsdijk-Spui 3-3: Mels de Vos zorgde voor 0-1 en Harm Fluijt voor 1-1. Hierna kwam Spui door een doelpunt van Dimitri Sij- nesael weer op voorsprong. In de zelfde minuut schoot Fluijt de bal bekeken in de hoek: 2-2. Meteen na rust produceerde Thij- men van der Baan de 3-2. Uit een vrije trap werd het 3-3 door Kevin de Roode. Spui ging op jacht naar de zege, maar vlak voor tijd kreeg Wolfaartsdijk nog grote kansen om de winnende te maken. Waarde-Apollo'69 5-3: De ploe gen waren aan elkaar gewaagd en kregen veel kansen. Toch kwam Waarde op een 4-0-voorsprong door twee treffers van Yasar Gul bus en Miro Monteiro. Cahit Ars- lanhar deed net voor rust wat te rug. Door Gulbus werd het 5-1 en Waarde liet Apollo'69 nog terug komen tot 5-3 door treffers van Rick de Kok en Justin Schaalje. de onder de spelers, mede door de resultaten, voor onrust en onte vredenheid. Maar de jaren daar voor werd diezelfde De Nooijer nog geroemd als een topcoach, die Goes van de tweede klasse naar de hoofdklasse leidde. Op nieuw blijkt roem vergankelijk, de sokkel waar De Nooijer op mocht gaan staan, bleek niet van marmer maar van karton. Nu lijkt alles pais en vree, maar ook het Goes van Poortvliet had het dit weekend na de ongelukki ge tegentreffer even ouderwets moeilijk. Echte kansen op een doelpunt werden namelijk vroeg tijdig door de eigen spelers in de kiem gesmoord. Tawfik: „We wa ren slordig, nonchalant en niet fel." Twintig minuten voor tijd zette de thuisploeg het kleine overwicht dat het had - een geslo ten verdediging en grip op het middenveld - dan toch om in doel punten. Waar in de eerste weinig schokkende 45 minuten de scho ten van spits Bart Deprez even schaars waren als zwarte Zwarte Pieten in de Albert Heijn, bleek zijn eerste poging van de wed strijd in de zeventigste minuut di rect doeltreffend: 1-1. Vijf minuten later stond Tawfik aan het einde stond van een vlijm scherpe counter. Een vrije trap van Olympia werd weggewerkt, waarna Jeremy Hubregtse er 'op de brommer' met de bal vandoor kon. Hij vond de mee opgekomen aanvoerder die doel trof. Minder dan zestig tellen later was het De Jonge die zijn goede invalbeurt be kroonde met een kopgoal. In bles suretijd verzorgde Deprez het slot akkoord: 4-1. „Dat is het gekke aan voetbal: je onthoud altijd de laatste momen ten van een wedstrijd, hè", lachte Poortvliet tevreden, terugkijkend op de laatste twintig minuten. „Door deze uitslag houden we toch nog een goed gevoel over aan deze wedstrijd, ondanks de mindere eerste helft, en dat is het belangrijkste." MAANDAG 13 OKTOBER 2014 VLISSINGEN - RCS boekte in de der de klasse A van het zondagvoetbal de eerste overwinning. De Souburg- se formatie won in een hectische slotfase van Clinge: 3-2. door Robin Hamelink VLISSINGEN - Door een fortuinlijke 4-2-zege op Lewedorpse Boys en een nederlaag van Colijnsplaatse Boys is Hansweerste Boys de nieu we koploper in de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal. Jong Am- bon, Colijnsplaatse Boys en SVD/Volharding volgen op twee punten. Zeven teams in de vierde klasse A heb ben dit seizoen nog maar één neder laag geleden. Deze top zeven staat op de ranglijst binnen vier punten van el kaar. 8 Goes-aanvoerder Sherief Tawfik heeft Goes op een 2-1-voorsprong gebracht tegen Olympia. In de laatste twintig minuten herstelde de Zeeuwse eersteklas ser de kort na rust opgelopen achterstand, foto Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 37