De Pagter beslist topper in voordeel GPC Hoek ontevreden met een punt SPORT 7 Terneuzense Boys-GPC Vlissin gen 0-2: „Ik vond GPC wat com pleter", oordeelde Alexander van Keulen. De trainer van Terneuzen se Boys zag de Walcherse oppo nent twee keer profiteren van zwakte bij zijn ploeg. In de 24e minuut opende Robin de Pagter de score. Na de pauze kregen de 'boys' via Len Eversdijk en Bart van Fraeijenhove kansen, maar zij raakten de lat. In de 75e minuut besliste De Pagter met een stiftje het duel. MZC'ii-WC'68 2-2: MZC'11 ver speelde onnodige punten. Voor rust domineerde de ploeg, maar goals bleven uit. Een treffer van WC'68 werd afgekeurd. Na rust brak Ramon Janson de ban en zette MZC'11 op 1-0. Na een overtreding op diezelfde Jan son maakte Martijn van Gruns- ven er vanaf de penaltystip 2-0 van. In de 68e minuut schoot Gui- do van Duijn uit een vrije trap dwars door de muur de 2-1 achter keeper Ruud van der Linde. In de 90e minuut bezorgde Noël van Kaam MZC'11 met de 2-2 een ka ter. De Meeuwen-Zwaluwe 1-0: Een terechte winnaar. Voor rust domi neerde De Meeuwen, maar Men- no de Nooijer en Kevin Janse von den de uitblinkende doelman Van der Veeken op hun weg. Zwa- luwe trachtte in de tweede helft wat te forceren maar naarmate de tijd verstreek pakte De Meeuwen het initiatief. Tien minuten voor tijd vond Maas Boogaard de vrij staande Robin Dek: 1-0. WHS-SSV'65 1-3: Voor rust was SSV'65 sterker en kwam via Rick Mulder op 0-1. In de tweede helft gooide de thuisploeg het met op portunistisch spel over een ande re boeg. Tom Vroegop zorgde met de 1-1 voor hoop in de WHS-har- ten, maar SSV-spits Rico de Put ter besliste anders. Eerst tekende hij voor 1-2 en daarna bezorgde hij SSV'65 ook nog een derde tref fer. Zaamslag-Tholense Boys 3-2: Een gelijkspel had de verhoudin gen beter weergegeven. Uit een voorzet van Peter Dieleman zorg de Jordy Bakker na zes minuten voor de 1-0, maar twee minuten later was het via loey Deurloo al weer 1-1. Na twintig minuten schoot Jesse Verbrugge Tholense Boys naar de 1-2, maar na een fout op Jurriën Dam zette Michiel Leij- te Zaamslag tien minuten later vanaf de stip op 2-2. In de 69e mi nuut tekende Dieleman met een voor hem karakteristieke goal voor de 3-2. Arnemuiden-Bruse Boys 0-1: In de eerste helft was Bruse Boys be ter en kreeg het ook een paar mo gelijkheden. Na rust was er een licht veldoverwicht voor Arne muiden, zonder dat de ploeg veel kansen creëerde. Uit een voorzet van Koen van de Berge knalde Mats Willemse de enige goal van de wedstrijd binnen. Daarna liet Max Roovers voor Arnemuiden nog een kans onbenut. FC Dauwendaele-Oostkapelle 6-2: Na 26 minuten leidde Oostka- pelle door treffers van Arjen Pat- tenier en Sander de Kam met 0-2. Dauwendaele repareerde de opge lopen schade nog voor rust. Tim- me Kwast zorgde voor 1-2, via Luuk Eversdijk werd het na 35 mi nuten gelijk en met een prachtige kopbal zette Guus Toornstra Dau wendaele op 3-2. Eversdijk tilde in de tweede helft de score naar 4-2. Scheidsrechter Hak stuurde daarna Oostkapel- le-speler Wouter Verduijn met tweemaal geel van het veld en via Maarten van Vooren kwam Dau wendaele op 5-2. Daarna moest ook Harold Vermeulen, na direct rood, van het veld. Met elf tegen negen zorgde Kwast met zijn tweede treffer ook nog voor de 6-2. Die vlieger ging niet voor iedere speler van Hoek op. Thomas van den Houten werd na 59 opeenvol gende duels voor Hoek - zoals hij zelf had becijferd - naar de bank verbannen en kwam daar niet af. Naast hem zaten Birgen Martens en Giovanni Siereveld. De aan voerder was na een paar mindere wedstrijden ook gepasseerd en baalde daar zichtbaar van. Siere veld (30) schikte zich in zijn rol, maar zal dat geen weken achter el kaar vol kunnen houden. De volgende speler die er reke ning mee moet houden dat hij de bank warm kan houden sollici teerde daar zaterdag zelf naar. Er was, vijf minuten voor rust, wei nig aan de hand voor Hoek, tot Jordi de Jonghe ineens een soort van black-out kreeg. De doelman onderschepte de bal en waar ie dereen op een lange trap richting de middenlijn rekende, speelde De Jonghe onverwacht Lionel Fitsch in. De verdediger stond met zijn rug naar zijn keeper, die meteen door had dat het foute boel was. Sergio Cameron ging er met de bal vandoor, sleepte die heerlijk langs De Jonghe en bood Kenneth Miso Danso een niet te missen kans (1-0). De Jonghe lag na zijn blunder ge slagen op de grond, maar herpak te zich wel in de tweede helft. Zo als ook zijn ploeggenoten lieten zien over veerkracht te beschik ken. Een achterstand werd einde lijk eens rechtgetrokken. Links back Rience Schurman van Ajax raakte de bal na een duel met Fitsch met zijn hand, Kyle Does burg benutte de toegekende straf schop (1-1). De Amsterdamse ploeg, met snel le, handige buitenspelers heel ge vaarlijk in de omschakeling, kreeg daarna twee mogelijkheden om opnieuw op voorsprong te ko men, maar ook Hoek kreeg een grote kans. Jelle de Schryver krul de een vrije trap over de muur, maar zag de bal terugkomen van de onderkant van de lat. „Het is jammer dat het dan net even niet meezit", zei Verhoene. „We zitten in een moeilijke periode, waarin dit punt wel voor wat vertrouwen zorgt." Over het passeren van en kele spelers zei hij: „Ik kijk objec tief naar vorm en naar fouten die spelers maken. Vorig seizoen wis selde ik ook geregeld, maar toen was het vaak geen issue omdat we veel wonnen." Dat lukte in de topklasse pas één keer, in Sneek. Ajax was zaterdag geen tegenstan der die angst inboezemde. Vorig seizoen trok Hoek zulke duels vaak in het laatste kwartier naar zich toe, maar in de topklasse blijkt dat lastiger. Enkele spelers liepen in de slotfase op hun tand vlees, had Verhoene gezien. „Toch hebben we vandaag wel weer de juiste mentaliteit laten zien." Zaterdag wacht de bekerwedstrijd tegen Noad'67, een week later komt Scheveningen op bezoek. KARAKTERISTIEK in, waardoor de rechterkant open lag. Martin Onderwater kon uit de voorzet vanaf rechts de 0-1 bin- nentikken. Twaalf minuten later greep Martien andermaal niet goed in en kon Niels van Veen van dichtbij de 0-2 inschieten. In de 64e minuut was de wedstrijd helemaal gespeeld, toen Ruben Hollemans in het strafschopge bied te gretig het duel aanging en Niels van Veen aantikte. Mitchel Beyersbergen schoot vervolgens vanaf elf meter raak: 0-3. Hierna konden de boeken dicht. „De trai ner van Rijnvogels (Hein van Heek) vond dat zijn ploeg goed was weggekomen", zei Hiensch. „Tsja, dat hoor ik al vier weken, maar daar schieten we niks mee op." MAANDAG 13 OKTOBER 2014 door Klaas Verspoor VLISSINGEN - GPC Vlissingen en Bru- se Boys zijn met dertien punten de nieuwe koplopers in de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal. GPC won op Zeeuws-Vlaamse bo dem de topper tegen Terneuzense Boys met 2-0 en Bruse Boys boek te in Arnemuiden een 1-O-zege. FC Dauwendaele heeft de meeste treffers ge produceerd. De Middel burgse ploeg scoorde negentien keer. door Barry van der Hooft AMSTERDAM - Moesten ze nou blij zijn met dat ene puntje? Of eigen lijk balen dat het er geen drie wa ren geworden? Ingetogen blijd schap en een voorzichtige vorm van teleurstelling vochten zaterdag middag om voorrang bij de spelers van Hoek. Het duel met Ajax (1-1) was niet hoogstaand, maar na vier nederlagen op rij was dat vanuit het oogpunt van Hoek niet onlo gisch. „Dit zorgt weer voor wat ver trouwen", zei trainer Kenny Verhoe- ne. Ajax-Hoek 1-1 (1-0). 40. Kenneth Misa Danso 1-0, 55. Kyle Does burg 1-1 (strafschop). Scheidsrech ter: F. de Winter (Blaricum). Aan tal toeschouwers: 175. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wil son, Lionel Fitsch, Reguillo Vande- pitte, Mathieu Voet; Gert-Jan van Leiden, Jelle de Schryver, Mateusz Kuzmicki (74. Ibrahim Eryürük); Kyle Doesburg, Mattis Persoons en Pepijn Vangansbeke (68. Birgen Martens). Daan Esser (links) krijgt al vroeg in de wedstrijd een uitgelezen mogelijkheid om de score te openen, maar hij mist. Yves Nyemb kijkt toe. foto Johan van der Heijden beetje radeloos 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 35