formu het grote geld op Teleurstellende eindtijd bij marathon van Eindhoven SPORT 33 Van der Poel content in Ronse De vurig gewenste mondiale toptijd van 2 uur en 4 minuten zat er gisteren niet in bij de ma rathon van Eindhoven. De Ethi opiër Tilahun Regassa won de wedstrijd over de klassieke af stand van 42,195 kilometer in een weinig aansprekende 2.06.21. De tijd lag zelfs nog bo ven het parkoersrecord van 2.0546 uit 2012. De organisatie zette hoog in met Leonard Komon als pu bliekstrekker. De Keniaanse we reldrecordhouder op de 10 en 15 kilometer wilde zijn debuut op de marathon glans geven met een supertijd, maar hij ver galoppeerde zich. Na 23 kilome ter moest hij de kopgroep laten gaan. Komon liep de de wed- Verstappen herstelt zich na slechte beurt Autocoureur Max Verstappen (17) heeft gisteren op Imola weer een race in de Formule 3 gewonnen. De Limburger boek te op het Italiaanse circuit zijn negende succes in het kam pioenschap. Hij maakte daar mee zijn slechte beurt van een dag eerder goed. Toen viel Ver stappen uit en verspeelde kost bare punten. Esteban Ocon pro fiteerde gisteren optimaal van die uitglijder. De Franse leider in het kampioenschap stelde met de derde plaats de titel vei lig met nog één ronde te gaan. Naber-Lozeman zesde in military Alice Naber-Lozeman is als zes de geëindigd in de Military van Boekelo. Ze veroverde daarmee tevens opnieuw de Nederland se eventingtitel. De amazone uit Biddinghuizen maakte gis teren in het afsluitende klassie ke springconcours geen fouten met haar paard ACSI Peter Par ker en kwam uit op 54,5 straf- punten. De Fransman Thomas Carlile won het internationale evene ment in het Twentse land. Met een eindscore van 46,5 bleef hij de Nieuw-Zeelandse Lucy Jackson en de Britse Georgie Strang voor. strijd wel uit. Hjj eindigde als zesde in 2.14.25. Raceleider Peer Pulles kon zijn teleurstelling over de matige eindtijden moeilijk verbergen. „Voor een tijd van 2.04 moet al les kloppen en vandaag klopte niet alles", zei hij. Hij had ge constateerd dat de tempoma kers, de zogeheten hazen, te veel van tempo wisselden. De slechte première van Komon kon hij niet verklaren. „Het ver raste me, want hij oogde goed en fit." De Keniaan Eliud Kipchoge won de marathon van Chicago in 2.04.11 uur. Voor hem was het zijn tweede zege van dit jaar. Hij won in april de mara thon van Rotterdam. Federer verslaat Simon in finale Roger Federer heeft gisteren voor het eerst in zijn loopbaan het toernooi van Shanghai ge wonnen. De Zwitserse tennis ser was in de finale in twee tie breaks te sterk voor de Frans man Gilles Simon. Federer won de verlengingen met 8-6 en 7-2. Federer behaalde in China zijn vierde titel van dit jaar en de 81e in zijn loopbaan. Hij be kroonde met zijn triomf een sterk toernooi waarin hij in de halve eindstrijd de Serviër No- vak Djokovic uitschakelde. Vijftiende landstitel honkballers Neptunus De honkballers van Neptunus zijn voor de vijftiende keer in het bestaan van de club Neder lands kampioen geworden. De Rotterdammers, die de titel verdedigden, werkten in de Holland Series tegen L&D Amsterdam een achterstand van 1-3 weg. Het beslissende zevende duel werd gisteren voor eigen publiek in het Fa miliestadion met 1-0 gewon nen. Neptunus maakte het naar la ter bleek beslissende punt te gen de Pirates, die zaterdag al met 3-8 verslagen werden, in de zesde inning. De spil in dat alles is de bonds coach, Rob Ehrens. De Limburger heeft de gave van het woord en manoeuvreert handig en slim langs de valkuilen van de belan gen van ruiters, paarden en eige naren. Maar hij beseft ook dat hij een heel bijzondere groep ruiters en paarden bij elkaar heeft. „We hebben wel vaker goede paarden gehad. Maar er zitten nu vier rui ters op van wie je stuk voor stuk weet dat ze het in de ring ook af maken. En daar heeft het ons in het verleden wel eens aan ontbro ken. Met zulke ruiters en paarden is het makkelijk bondscoach te zijn." Vrieling wilde daar niet veel van weten: „Rob Ehrens is de man achter dit succes. Hij weet ons, ie der op zijn eigen manier, weer te raken, te motiveren en op scherp te zetten. Kijk naar Jeroen. Reken maar dat die twee fouten van don derdag hem dwars zaten. Rob heeft daar op zijn manier op inge speeld. En vanavond was Jeroen weer wie hij is: de beste ruiter van de wereld." Voor Groninger Vrieling was het een droomafscheid, het was de laatste landenwedstrijd van VDL Bubalu. „Maar ik heb goede opvol gers met VDL Zirocco Blue en VDL Zavall. Ik ga er alles aan doen om met hen ook weer in Oranje te komen. Al moet ik er dag en nacht voor trainen. Iets mooiers dan dit is er niet." ce - de start en de eerste rondes - maar ook van het indrukwek kende eerbetoon aan Jules Bianchi. De Marussia-coureur liep vorige week in Japan na een bot sing met een kraanwagen, die de gestrande bolide van Adrian Sutil wegsleepte, levensgevaarlijk hoofdletsel op. In Sotsji stond, vlak na de finish lijn, in grote letters 'Jules, we are all supporting you' op het asfalt en de coureurs hielden twee keer een herdenking. Gearmd met el kaar in een kring en naast elkaar in een rij tijdens een emotionele minuut stilte waarbij elke zucht hoorbaar was. Al had dat laatste eerbetoon iets macabers, omdat het doorgaans alleen toegepast wordt als iemand is overleden. Dat is niet het geval, al wordt in Formule i-kringen niet uitgeslo ten dat de 25-jarige Fransman op korte termijn komt te overlijden. De race zelf, het was allemaal een beetje bijzaak en zo verliep de eer ste Russische Grand Prix ook. De eerste twee ronden waren nog enigszins chaotisch. Met als groot ste slachtoffer Nico Rosberg, die zich zodanig verremde bij een po ging teamgenoot Hamilton te ver schalken dat hij een pitstop voor een bandenwissel moest maken. Hoe goed de Mercedes-bolides dit jaar echter zijn, bleek in het ver volg van de wedstrijd. Rosberg be gon, ogenschijnlijk moeiteloos, aan een inhaalrace die pas eindig de op de tweede plaats, achter Ha milton. Die reed toen op cruise- control, omdat hij van niemand iets te vrezen had. De een-twee le verde Mercedes nu al de wereldti tel voor de constructeurs op. Die van de rijders zal waarschijn lijk pas in Abu Dhabi beslist wor den, bij de laatste race. Daarbij zijn dubbele punten te verdienen. Hamilton is met zeventien pun ten voorsprong favoriet en was zo in zijn nopjes met de zege in Rus land en de trofee die hij uit han den van Poetin kreeg dat hij hele maal gratis een stukje Sotsji-recla me weggaf. „Het is fantastisch hier",, be weerde hij. „De fans en de organi satie zijn zeer goed voor ons ge weest. Ik verheug meer nu al op hier vaker te komen. Het is niet erg ver van waar ik woon (een uurtje of drie per privé-jet vanuit Monaco), dus ik zal hier zeker nog eens komen voor een vakan tie." Poetin had op dat moment het po dium al verheerlijkt verlaten. RONSE - Mathieu van der Poel is gisteren als tweede geëindigd in de Grote Prijs Mario de Clercq. De Nederlandse veldrijder moest in het Belgische Ronse alleen de Belg Sven Nys voor zich dulden. Van der Poel won vorige week de eerste wedstrijd van de Super prestige in Gieten. Lars van der Haar werd toen tweede. De Ne derlands kampioen, die zaterdag zegevierde in de Grote Prijs van Brabant, finishte in Ronse als vijf de. „Tegen Nys was niks te doen van daag", zei Van der Poel later. „Ik heb het nog geprobeerd, maar het had niet zoveel zin. Maar op dit Jeroen Dubbeldam, Gerco Schroder, bondscoach Rob Ehrens, Maikel van zware parkoers schat ik deze twee der Vleuten en Jur Vrieling (vlnr) tonen de trofee, foto Hollandse Hoogte de plaats hoog in." MAANDAG 13 OKTOBER 2014 EINDHOVEN IMOLA BOEKELO SHANGHAI ROTTERDAM vakantiepromotor Lewis Hamilton, de winnaar in Sotsji, loopt naar het podium, begeleid door applaus van president Vladimir Poetin. foto's Hollandse Hoogte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 33