Al sinds eind jaren tachtig wordt over een nieuwe invulling van de Kop van de Noordstraat in Terneuzen gepraat. Terneuzenaren noemen het een soap. 24 ZEELAND KOP VAN DE NOORDSTRAAT TUSSEN DROOM EN DAAD Liefst vier achtereenvolgende wethou ders hielden zich tijdens hun 're geerperiode' intensief bezig met de 'invuloefening'. Kop van de Noord straat dekt overigens de lading niet helemaal. Het is ook de kop van de Vloos- wijkstraat. Ooit florerend met een grote meu- belhandel, een kapper, een loodgietersbedrijf, een boekhandel, een smederij, een sportzaak en zelfs een seksshop van de startende* seks- pionier Paul Metz. Eind jaren tachtig ontstonden de eerste idee ën voor opwaardering van het gebied. Het was de toen uiterst ambitieuze boekhandelaar Ariël Meeusen die zijn zaak wilde modernise ren en de overige ondernemers probeerde te enthousiasmeren voor een facelift van het he le gebied. De niet minder ambitieuze Willy Naeye van meubelhandel Naeye-Verstraten en de bedenker van Paviljoen Westkant, Schei- dorado en de appartementencomplexen van Stuvesande, ras-Terneuzenaar José Doorns zet ten de schouders eronder en de ingrijpende veranderingen leken toen alleen nog een kwes tie van tijd. Meeusen nu: „De Kop en de Vlooswijkstraat moesten de kraamkamer van de kleine detail handel worden. We deden een kerstmarkt, een autoshow en we stortten ons op de Vlie gende Hollander. Allemaal dingen, die nu nog na-ijlen. Maar uiteindelijk ging iedereen, zoals zo vaak in Terneuzen voor eigen gewin." Het was de tijd van de 'looplijnen' tussen ver schillende winkelgebieden. Toen de meubel boulevard aan de Kennedylaan ontstond, werd er gepraat over een directe doorsteek naar de kop van de Noordstraat. Een wandel passage heette het. Wethouder Johan van Rooijen sprak ferm: „We gaan er wat van maken." Pas in januari 1999 leek het een beetje in die richting te gaan, toen de gemeente een intentie-overeen komst sloot met aannemer Gebroeders Van der Poel. In maart 2000 sprak wethouder Krijn van der Hoofd van 'aftastende besprekingen'. Direc teur Evert Jan van Exter van Woningbouwver eniging Terneuzen (nu Clavis) sloot zich daar graag bij aan. Zijn club begaf zich voorzichtig op het commerciële pad en zag wel wat in het project met Van der Poel. En toenmalig centrummanager Bram Stoffels liep het vuur uit z'n sloffen om het plan te promoten. Een man met een missie, kantoor houdend in het voorportaal van de Grote Kerk Het was veeleer de schuld van de betrokken marktpartijen. Die aarzelden, hielden de boot af of haakten af Pro j ectont wikkelaar Wat is er terechtgekomen van de Grote Plannen die blijkens indrukwekkende artist's impressions het Zeeuwse land schap zouden herscheppen? door Wout Bareman Bram Stoffels, oud-centrummanager

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 24