Kirkby een topsopraan in huis met stevige blues van Ruben Hoeke Verbluffend knap samenspel Thalia Ensemble Klassieke muziek vermengd met toneel en dans Dat begint al op 24 oktober met Emma Kirkby. Zij is eén van de tien beste sopranen aller tijden. Dat verzin ik niet, dat is het oor deel van het BBC Music Magazi ne. Zij is een boegbeeld voor de oude muziek, een levende legen de en die zingt dan gewoon in de Sint Jacobskerk in Vlissingen." Kniknie heeft met plezier weer het programma voor het nieuwe seizoen samengesteld. Over de Tal lis Scholars, onder leiding van de Britse dirigent Peter Phillips zegt hij: „Als je in de kerk zit, zal het zijn alsof er een muzikale atoom bom afgaat. Noteer maar alvast in de agenda. Het koor komt vrijdag 21 november naar Vlissingen." Hij pikt de Britse Colin Currie Group uit het overzicht. „Wij zit ten 12 april in de premièretour van Colin Currie. De band gaat ook naar De Doelen. Ze spelen nieuw werk van Steve Reich. We wijken voor deze speciale gelegen heid uit naar de Zeeuwse Concert zaal in Middelburg." Kniknie kan nog wel even door gaan. Ronald Brautigam (piano) uit Nederland komt met de Zwit sers Christian Poltéra (cello) op 26 april in Vlissingen. „Dit soort top- musici moet je nu gewoon dit jaar aan het publiek laten zien." Over het jazzaanbod zegt hij: Saxofonist James Carter mag niet ontbreken. „Hij komt 20 novem ber met het Organ Trio naar Mid delburg. Zijn probleem is dat hij alle instrumenten kan bespelen." De Amerikaan Dave Douglas is een trompettist die Volgens ken ners de kwaliteiten heeft om in de voetsporen van de legendari sche trompettist Miles Davis te treden'. Douglas treedt 15 april op met zijn High Risk Electric Band in het Schuttershof in Middel burg. „Dave Douglas staat ook open voor klassieke muziek en we reldmuziek." Gitarist/ componist Ruben Hoeke (36) speelt vanaf zijn veertiende jaar gitaar. Hij wilde eigenlijk profvoetballer worden, maar toen hij de intro hoorde van de klassie ker Sweet Child O' Mine van Guns 'n Roses, verkoos hij muziek. „Ru ben speelt nu de wat stevige blues. We hebben dit jaar trou wens een gevarieerd aanbod van bluesstijlen", zegt Kempe. Na het optreden van Hoeke kan het publiek 'van de een naar de andere band' lopen. „De bands spelen op verschillende locaties drie sets van minimaal drie kwar tier. Dat gaat door tot half drie. In de Vrijbuiter gaan ze tot laat door." Kempe beklemtoont dat je van de blues vrolijk wordt. „Het wordt al lang niet meer in verband ge bracht met onderdrukking en af persing. Daar liggen wel de roots van de blues, maar van de huidige blues word je vrolijk. Bij De Post treedt Blow Out op. Een vrolijke band, die gekeken en geluisterd heeft naar Otis Red ding en Wilson Pickett, maar ook naar the Blues Brothers, BB King, Aretha Franklin, Janis Joplin. „Het is een partyband, die bestaat uit acht ervaren muzikanten met twee geweldige blazers." Om half elf begint in Café Baar- ends the Dynamite Blues Band. „Dat zijn de jongens van de voor malige Big Blind. Dat was altijd al een toonaangevende band en dat is de Dynamite Blues ook weer. Deze explosieve band is een soort volwassen versie van Big Blind." Deep and the Dudes begint om 22.15 uur in Bodega, de Kookclub. Het is een Limburgse band, die een mix brengt van garageblue en West Coast Swings. „Ik noem die stijl, die afkomstig is van de kan ten van San Francisco en Chicago the Jump blues Swing." terneuzen - Klassieke muziek, vermengd met dans en toneel is in het weekeinde van 25 en 26 ok tober te zien in Porgy and Bess, Terneuzen. Er worden dan twee voorstellingen van de productie Het Verlangen, de Verleiding uitge voerd door het projectkoor Ter neuzen. Dat koor bestaat uit 13 Zeeuwse zangers. Ze zingen liede ren van Rossini, Schumann, Brahms en Mozart. De voorstel ling wordt afgewisseld met toneel en dans, met medewerking van de toneelgroep Terneuzen. Aan vang van de voorstelling op zater dag, 20 uur, en zondag om 15 uur. www.porgyenbess.nl Het programma Meesterwer ken uit de Parijse salon be vat werken van drie com ponisten: een Italiaan, een Tsjech en een Duitser. Twee van hen werkten in Parijs. Het Thalia Ensemble bestaande uit Belén Nieto Galan (traverso), Hylke Rozema (natuurhoorn), José Rodrigues Gomez (fagot), Sa rah ARmann (hobo/althobo) en luan José Molero Ramos (klari net) musiceerde ontspannen en het samenspel was verfijnd. De balans was mooi en de musici hadden geen enkel probleem met technisch moeilijke passages. Het bewijs dat de periode instrumen ten (met een zachtere en volle klank) geen geheimen voor hen hadden. Begonnen werd met het Allegro maestoso uit het 3de kwintet van Cambini. Deze componist schreef in Parijs meer dan 600 instrumen tale werken. Cambini werd ge waardeerd. Terecht want dit werk je werd met Italiaanse lichtheid vertolkt en was een goede intro voor het zwaardere werk. Reicha was net als Cambini violist en ver keerde eerst in Weense kringen. Hij vertrok in 1808 naar Parijs en werd daar bekend vanwege zijn blaaskwintetten en zijn capacitei ten als muziekpedagoog. Reicha kende alle mogelijkheden van de ze vijf blaasinstrumenten. Tel kens geeft hij de kans aan één van de vijf instrumenten om zich te profileren, terwijl de andere dan begeleiden. Het Minuetto werd dansant gebracht en de moeilijke finale kreeg een verbluffend knap pe invulling. Heel apart was het Adagio in d van Reicha met een prominente rol voor de cor anglais (althobo), met een volle toon en een speciale inkleuring. Het werk je werd romantisch en met gevoel vertolkt. Het recital werd afgeslo ten met het ïste kwintet in B op. 56 van Danzi. De muziek van de ze cellist, dirigent en componist is onderhoudend en welluidend. Net zoals bij Reicha worden alle instrumenten gelijkwaardig be handeld. Dit kwintet is uitgege ven in Berlijn én Parijs (zijn link met Parijs). Zijn muziek is een mix van melodieën a la Mozart, het lichtvoetige van Von Weber en het virtuoze van het Italiaanse belcanto. Een ontspannend reci tal. Voor het nieuwe seizoen kunnen kaarten voor de concerten uitslui tend gekocht worden via De Druk kerij in Middelburg en 't Spui in Vlissingen. MAANDAG 13 OKTOBER 2014 ZEELAND 23 door Edith Ramakers MIDDELBURG - Aan thema's doet hij niet, hij wil gewoon het beste van het beste krijgen. Willem Kniknie van Muziekpodium Zeeland zegt vooral te letten op kwaliteit en di versiteit. „Alleen in de klassieke muziek al kan ik zes, zeven, acht hoogtepunten opnoemen. door Edith Ramakers GOES - Voor de 21 e editie van de Bluesroute Goes heeft organisator Peter Kempe twaalf bands gestrikt. De route begint vrijdag met een op treden van Ruben Hoeke, de zoon van Rob Hoeke, aanvang 21.00 uur in 't Beest. www.bluestown.nl door Jeanette Vergouwen Werken van Cambini, Reicha en Dan zi. Door Thalia Ensemble. Gehoord zondag 12 oktober in Het Podium in Zaamslag Muziekpodium Zeeland haalt Ja mes Carter, foto Eddy Westveer Vincent Bijlo belicht Bach tijdens het optreden van vocaal ensemble PA'dam in de Sint Baafskerk in Aardenburg. foto's Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 23