I Gemeenten vragen zes ton voor zachte landing van onze relatie' WALCHEREN 21 Gastouders Hulst haken af door hoge leges MIDDELBURG - De Walcherse ge meenten hebben samen een be roep gedaan op extra geld van het Rijk voor de thuiszorg. Volgens wethouder Saskia Szarafinski van Middelburg, die namens de drie gemeenten spreekt, gaat het om een claim van ongeveer 600.000 euro voor het jaar 2015. „Als we dat geld krijgen, kunnen we dat inzetten om een soort overgangsperiode te maken. Het mes snijdt dan aan twee kanten: we hebben meer tijd om te bekij ken hoe het nieuwe beleid in de praktijk uitpakt op Walcheren, én voor de inwoners die het betreft ontstaat wat wij noemen een 'zachte landing'. Ze moeten dan vanaf 1 januari nog steeds wel meer betalen voor thuiszorg, maar de stijging is wel minder hoog dan aanvankelijk verwacht", legt Szarafinski uit. De gemeenten willen dat mensen meer een beroep doen op familie, vrienden en buren in plaats van op duurdere betaalde zorg zoals de thuiszorg. Dat beleid verandert niet, maar als er extra geld komt voor 2015, dan is er wel meer tijd om de effecten van dat beleid te beoordelen. Het Rijk heeft voor het hele land 75 miljoen euro extra beschikbaar gesteld. De Walcherse gemeenten hebben samen met de zorginstel lingen een plan gemaakt en dat voor 1 oktober ingediend. Dat was nodig om in aanmerking te ko men voor extra geld. Volgens Sza rafinski is zes ton gevraagd, maar wordt op 1 november duidelijk hoeveel geld Walcheren werkelijk krijgt van die 75 miljoen. Szarafinski merkt wel op dat het geld dat eventueel beschikbaar komt, alleen gaat naar thuiszorg medewerkers die in vaste loon dienst zijn bij zorginstellingen en niet naar alfahulpen die als kleine zelfstandigen werken. Paul de Maat blijft pastoor Walcheren Pastoor Paul de Maat zet zijn werkzaamheden voort in de Heilige Maria Parochie Wal cheren. Op grond van het kerkelijk recht moest hij van wege het bereiken van de 75-jarige leeftijd zijn ontslag aanbieden bij de bisschop van Breda. De Maat had al aangegeven dat hij graag als pastoor verder wilde. Bis schop mgr. J. Liessen heeft daarmee ingestemd. Info-avond plannen Fort den Haakweg De gemeente Veere houdt woensdag om 19.00 uur in het dorpshuis van Vrouwen polder een informatie avond over de verdere uit werking van de plannen voor het gebied bij de Fort den Haakweg. De bijeen komst is bedoeld voor inwo ners en andere belangstel lenden. De plannen zijn ge maakt door lokale onderne mers en gemeentebestuur. Vrouw (91) belandt met auto in sloot Een 91-jarige vrouw uit Mid delburg is zondagochtend met haar auto in de sloot langs de Kruisweg in Mid delburg beland. Ze reed ook een elektriciteitskastje om ver, maar raakte niet ge wond. De politie heeft haar rijebwijs ingenomen. Zij moet binnenkort een rijvaar- digheidsonderzoek afleg gen. Delta heeft het elektrici teitskastje hersteld. Médaille Belmondo voor Goedbloed Henk Goedbloed is bij zijn afscheid als voorzitter van de Goese Alliance Fran^aise onderscheiden met de Mé daille Belmondo. Hij zette zich 18 jaar in voor bevorde ring van de Franse taal èn cultuur. Hij was mede-initia tiefnemer en hoofdredac teur van Gazette de Zélande, het mededelingenblad van de Alliances Franqaises. NEGENTIEN SPREKENDE GEVELS ms, hulst - De hoge leges die de ge meente Hulst heft, drijven gastou ders het 'grijze circuit' in. Er vindt dan geen controle plaats op de veiligheid en kwaliteit van kin deropvang. Gastouderbureau's ViaViela en 4Kids waarschuwen de gemeenteraad daarvoor in een brief. In de gemeente Hulst worden le ges geheven van meer dan 300 eu ro voor startende gastouders; vol gens ViaViela en 4Kids veel te veel. Ze vragen de gemeente eens kritisch te kijken naar de daadwer kelijk bestede uren en het bijbeho rende uurtarief en om eens te gaan praten met de GGD. MAANDAG 13 OKTOBER 2014 Per 1 januari gaan honderden banen in de thuiszorg verloren. Personeel en de vakbond willen dit voorkomen, bron: Hollandse Hoogte VLISSINGEN VROUWENPOLDER MIDDELBURG GOES 1 «lund op viaa kV** V Uo< jpMta wfli VOTIttV» ViieaWo couun l«g»o. va «Jopen en grole golen «Spe£ mn te «leme» bi liet te tiohben jonen ferugn*»»» Het huis van Erwin van der Veek en Jolijna Boone in de Bellinkstraat is de negentiende Sprekende Gevel van Middelburg, foto Lex de Meester Markt, achterkant van de kiosken: drie haiku's van J.C. van Schagen Hoek Kerspel/Gortstraat: De Zee, Johanna Kruit Gravenstraat 77: Gewoon, Michael van Oostende Hoek Vlissingsestraat/Koestraat: Schelde Suite, André van der Veeke Hofje Stadsschuur De Soldaat en de Zee, Martinus Nijhoff Hoek Herenstraat/Turfkaai: Altijd de Zee, Anneke Schenk Hoek Lange Delft/Reigerstraat Ele menten, Andreas Oosthoek Hoek Punt/Nederstraat: Uit Vier Hoofdstreken, Wies de Bles Hoek Brakstraat/Rotterdamsekaai: Poseidon, Hans Warren Hoek Singelstr/Schuitvlotstr. Ma re Nostrum, Henri Looymans Pijpstraat 16: (Onvoltooide) Ode aan de liefde Middelburg en Wil- lems Winkel, Lourens Geerse Bleek 8: De Wolken Spiegelen, P.C. Boutens Hofje van Sint Pieten Gedicht Zon der Titel, Y. Né Hoek Wagenaarstr/Sint Jorisstn Ostrea, Jan J.B. Kuipers Hoek Lombardstraat/Blindenhoek: Kabbelend, Ron de Jonge Lange Noordstraat 50: Posters, Joop Buma Hoek Seisdam/Seisstraat: Avond, Juul Kortekaas Hoek Penninghoeksingel/Kromme Weele: Mensen, Hans Verhagen Hoek Bellinkstraat/Bierkaai: Ruim te, Jorien Brugmans Meer informatie is te vinden op www.kunstroutemiddelburg.nl bij de link naar werkgroepen (werk groep Sprekende Gevels)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 21