Bikers pendelen tussen clubavond en Irak Rondreis Java Bali Strandcrossers in défilé Verzekeraars willen in gesprek met de brandweer. Die sluit posten op het platteland, waar juist vaker brand is. Epke naar epische hoogte Woede ovft- opzeggen verdaag DEN HAAG/ARNHEM - Plattelandsbe woners zijn relatief vaker slachtof fer van brand dan stedelingen. Vooral in Overijssel, Limburg en Noord-Brabant wordt meer brand schade geclaimd dan elders. Dat blijkt uit de eerste Risicomonitor Woningbranden die het Verbond van Verzekeraars vandaag naar buiten brengt. Volgens de monitor krijgen per ï.ooo huishoudens er gemiddeld 15,3 te maken met brand. Van de steden met meer dan 50.000 huis houdens kennen alleen Enschede en Apeldoorn een hoger cijfer: 21,3 en 16,7. Alle andere steden zit ten onder het gemiddelde. Opvallend is dat de strook Zee land, Zuid-Holland, Utrecht en Noord-Holland onder het gemid delde blijft. Voor Zeeland geldt dat van de 1000 huishoudens er 13,8 te maken krijgen met brand. De verzekeraars vermoeden dat het verschil tussen stad en platte land ontstaat doordat er in de stad meer mensen zijn die een (beginnende) brand kunnen ont dekken. Ook de langere aanrijtijd van de brandweer op het platte land kan een rol spelen. Opvallend is dat in Vinexwijken vaker brand uitbreekt dan elders. Het percentage claims ligt hier 37 procent hoger dan in omliggende wijken. Ook hier kan het zijn dat een brand minder snel opge merkt wordt omdat het om wij ken gaat met veel tweeverdieners die overdag op het werk zijn. „Steeds meer posten in dunbe volkte gebieden worden geslo ten", zegt een woordvoerder van de Vakvereniging Brandweer Vrij willigers. „Elders blijven posten wél open, maar daar staat dan slechts één blusauto in de gara ge." Dat kan volgens de vakbond verstrekkende gevolgen hebben. „Bij grote branden neemt de kans op meer schade en meer slachtof fers aanzienlijk toe." Flinke buien, toch ook zon, 18c MAANDAG 13 oktober 2014 BREDA - De drie leden van motor club No Surrender die meevech ten in de strijd tegen Islamitische Staat (IS), pendelen al enige tijd tussen Irak en Nederland. Ze blij ven twee weken aan het front, ke ren een week terug naar Neder land om daarna weer naar het oor logsgebied af te reizen, vertelt pre sident Klaas Otto van de motor club. Vrijdag zond een Koerdi sche tv-zender beelden uit van No Surrenderlid 'Ron' die bij de Iraakse stad Mosul meestrijdt met de Koerden tegen IS. Otto beves tigt dat er drie leden van zijn club meevechten in Irak. Over het hoe en waarom, laat hij zich niet uit. „Ze doen het in hun privétijd. Het is geen actie van de club." De drie clubleden komen uit Bre da, Rotterdam en Amsterdam. DESTELLING UW MENING 288 reacties Malala inspireert mij Kras.nl/36554 of bel 0900-9697i5cPm Rondreis Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 241 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,07 Vaker brand op het platteland door Paul Bots en Peter Winterman Pagina 2 en 3 Minder ogen en oren, meer branden VLISSINGEN - De 29e editie van de Vlissingse Strandcross werd gisteren verreden onder een gunstig gestern te. De omstandigheden waren formi dabel. Er was wederom een sterk deelnemersveld dat onder toeziend oog van een herfstzonnetje en een massaal toegestroomd publiek zijn rondjes reed. De grote winnaar van de dag was Brian Bogers. De achttien jarige motorcrosser uit Eindhoven reed voor het eerst een strandcross en eindigde beide manches in de MX1 /3-klasse als eerste. De Zeeuw en speelden geen grote rol op het Vlissingse strand. Stefan Hage reed even op kop, maar eindigde uiteinde lijk als zesde. De organisatie kon te rugkijken op een geslaagd evene ment. „We hadden een prachtig deel nemersveld en het weer was super en zoveel publiek heb ik nog nooit ge zien", aldus organisator Rene de Nood van MSV De Uitlaat. Op de foto rijden de crossers van de MX1/3 en MX2 na de finish onderlangs het pu bliek. foto Lex de Meester pagina 38 en 39: Debutant naar winst Sluiting brandweerposten op het platteland is onverantwoord Reageer op pzc.nl EENS WÊÊÊÊÊ 45% ONEENS 55% De hoogtepunten van Java met o.a. Jakarta, Bandung, Yogyakarta, de Borobudur, Bromovulkaan en vrije dagen op Bali. Incl.vliegreis, hotels, ontbijten NL-sprekende reisleiding Diverse strandverlengingen op Bali mogelijk Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1