i a* lÊOl!Ét Mexicaanse studenten nog leven Kersverse Belgische premier neemt gauw nog wat vrouwen aan BUITENLAND 9 Pareltjes van de Allgau pharosreizen /tt 5" of 3 dag&n Seieren, Pui island 319 299 279 299 319 ning dat Kasjmir bij hun land hoort. Op dit moment hoort het grootste deel van de betwiste re gio tot het grondgebied van India. In zowel Pakistan als India is giste ren euforisch gereageerd op het nieuws dat de Nobelprijs voor de Vrede naar een landgenoot gaat. „De status van Pakistan is wereld wijd gestegen", zei Nisar Ali Khan, de Pakistaanse minister van Binnenlandse Zaken. Ook In diase politici stonden in de rij om hün winnaar, Satyarthi, te felicite ren. Zelf zei de mensenrechtenac tivist blij te zijn dat hij zijn prijs mag delen met de Pakistaanse Ma lala. „Ze is een geweldige jongeda- Het Nobelcomité hoopt dat de vredesprijs kemphanen India en Pakistan dichter bij elkaar brengt me, ik ken haar al een hele tijd." Satyarthi was tot gisteren veel on bekender dan Malala. De 6o-jari- ge ingenieur geldt als een van de geestelijk vaders van het verzet te gen de uitbuiting van kinderen in India. Nationale media becijfer den dat Satyarthi zeker 80.000 jongeren uit de kinderslavernij heeft geholpen. Met zijn organisa tie Bachpan Bachao Andolan (Be weging om de kindertijd te red den) roept Satyarthi consumen ten op bedrijven te boycotten die gebruikmaken van kinderarbeid. Ook trekt hij er zelf op uit om kin deren te bevrijden. De Indiase wetten tegen kinderarbeid zijn in Zelfs nu Kasjmir kampt met de zwaarste over stromingen in jaren, wordt er over en weer geschoten de loop der jaren aangescherpt, mede dankzij Satyarthi. Maar een volledig verbod is er nog steeds niet. Pas in 2009 werd gratis en verplicht onderwijs voor iedereen ingevoerd. De 17-jarige Pakistaanse Malala Yousafzai is de jongste winnaar van een Nobelprijs ooit. Zij over leefde in 2012 ternauwernood een aanslag door de Taliban. Die nam haar op de korrel omdat ze zich sterk maakte voor meisjesonder wijs. De aanslag op het meisje schokte de wereld. Door de aan slag werd Malala een beroemd heid en een internationaal sym bool van moed en optimisme. Of India en Pakistan dankzij hun gedeelde Nobelprijs dichter bij el kaar komen, valt te bezien. De strijdbijl is nog lang niet begra ven in Kasjmir: zelfs nu de regio kampt met de zwaarste overstro mingen in jaren, wordt er over en weer geschoten. teit van de vorige week gevonden lichamen vast staat. Wanneer de lichamen in de tweede serie gra ven zullen zijn geïdentificeerd, is onduidelijk. Er is voorzichtig begonnen met het bergen van de net gevonden li chamen. Volgens medewerkers van het mortuarium in Iguala, die anoniem willen blijven, zal het waarschijnlijk enkele dagen du ren voor alle lichamen naar het fo rensisch laboratorium in Chilpan- Niet ver van massagraven vonden we kleding en kogelhulzen cingo, de deelstaathoofdstad van Guerrero, zijn gebracht. „Het is erg moeilijk om op de heu vel te komen waar ze liggen", zegt een van hen. „De hellingen zijn zo steil dat je moet klauteren om er te komen, dus het naar bene den krijgen van de lijkenzakken is een hels karwei. Daarbij kun nen forensisch experts 's nachts niet werken." De hoop dat de studenten nog le vend worden gevonden vervliegt snel. De afgelopen dagen hebben honderden leden van een organi satie van inheemse gemeenschap pen in Guerrero de heuvels rond Iguala uitgekamd, op zoek naar sporen van de studenten. „We hebben niets gevonden dat erop wijst dat ze nog leven", zegt Crisoforo Garcia, een van de coör dinatoren van de zoektocht. „Niet ver van de massagraven vonden we kledingstukken en kogel hulzen, maar geen teken van le ven." De Mexicaanse procureur-gene raal Jesüs Murillo Karam heeft be kend gemaakt dat er nog eens vier mensen zijn opgepakt naar aanleiding van de verdwijning en vermoedelijke massamoord op de studenten, die demonstreerden te gen discriminatie. Onder de 34 arrestanten bevin den zich 26 politieagenten, die banden met drugsbendes zouden hebben. Twee van hen hebben naar verluidt reeds bekend ten minste 17 van de 43 verdwenen studenten te hebben vermoord. Het old boys network heeft om zich heen gegrepen, aldus com mentatoren gistermiddag. 'Ga u schamen, partijleiders', luidde de kritiek. „Dit is niet meer van deze tijd", aldus Ecolo-Groen-fractielei- der Kristof Calvo. Er was ook maar één vrouwelijke staatssecretaris voorzien, toen de helft van het kabinet bekend was. Dat was onvoldoende, vonden veel partijleden van coalitiedeel nemer N-VA (Vlaamse nationalis ten). En het was niet eens een zware portefeuille, die van Armoe debestrijding, Fraudebestrijding en Wetenschapsbeleid, die staats secretaris Elke Sleurs mocht gaan bekleden. Maar later op de dag, na de in greep van Michel, veranderden de cijfers. Volgens insiders was de premier geschrokken van de kri tiek. De Mouvement Réformateur (MR) van Michel kwam met twee vrouwen voor ministersposten: Marie-Christine Marghem (Ener gie) en Jacqueline Galant (Mobili teit). Een regering in België, dit keer met veertien ministers en vier staatssecretarissen, telt evenveel Nederlands- als Franstalige minis ters. Aangezien er maar één Fran stalige partij meedoet aan de cen trumrechtse regering mochten zij dus zeven ministers leveren, in clusief de premier. Charles Michel leidt een regering met de Vlaams-nationalistische N-VA, de Vlaamse christen-demo craten (CD&V) en liberalen (Open VLD). Didier Reynders is een van de MR-ministers. Reynders keert te rug als minister van Buitenlandse Zaken. De winnaar van de verkiezingen eind mei en ook grootste partij van België, de N-VA, levert drie ministers, van wie er een vice-pre mier wordt. Alle drie krijgen ze zware portefeuilles (Binnenland se zaken, Financiën en Defensie). Vanochtend om 10 uur legt de nieuwe ploeg de eed af bij koning Filip. (fdhuub ZATERDAG 11 OKTOBER 2014 De Aligau is een prachtig stukje Beieren. Het is een streek van me ren, bergen en kastelen. U logeert in Bad Wörishofen, beroemd om z'n spa (5000 m2) met zwembaden en palmen. Geniet nu van de prachtige herfsttinten. Bovendien rijdt u in ongeveer een uur naar een paar van de mooiste plekken van Duitsland. Wat dacht u van Lindau aan de Bodensee? En het sprookjeskasteel van Neuschwan- stein? Of Possenhofen, waar keizerin Sissi opgroeide? Ook een dagje München is prima te doen. Hotel Eichwald ligt rustig, op enkele wandelminuten van de win kelstraten van Bad Wörishofen en een half uurtje lopen van de spa. Er is een restaurant met terras, een café en een wintertuin. Informatie Reserveringen www.pharosreizen.nl/wegener of via 0900 - 365 65 65 (80 cent per gesprek) met zoek boekcode 46907 of ga naar een van de reisbureaus van VakantieXperts. euro p.p. zoek boekcode 46907 Inbegrepen 3, 4, of 7x overnachting met ontbijtbuffet 3, 4 of 7x dinerbuffet inclusief drankje gebruik zwembad en sauna 2x per week livemuziek Prijzen 23/10-01/11 02/11-20/12 08/01-28/02 01/03-01/04 12/04-25/04 4/5 dgn 159 149 139 149 159 8 dgn Prijzen in p.p. Aankomst 4 dagen op donderdag en 5 of 8 dagen op zondag. Niet inbegrepen: reserveringskosten (€20,- en kosten Calamiteitenfonds (€2,50). De Pakistaanse Malala (17) is de jongste Nobelprijswinnaar ooit. foto Jason Bell/HH Coördinator van zoektocht BRUSSEL - Het leek een macho-rege ring te worden, een mannenclub. De bewindsploeg van de nieuwe Belgische premier Charles Michel (38) telde gistermiddag slechts één vrouwelijke Vlaamse minister, de li beraal Maggie de Block. Geschrok ken van de kritiek daarop, greep de kersverse premier snel in. Veertien ministers telt de nieuwe Belgische regering, evenveel Nederlands- als Frans talige bewindslieden AUTOVAKANTIES VAN ANWB

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 9