SPECTRUM 7 ve. Zij nam me mee naar plekken tus sen de sterren, miljoenen kilometers van hier." Hij wist: met haar ziekte wordt ze niet heel oud. Maar hij was jong, eigenlijk nog een kind, hij was geld aan het verdienen. En je zag niks aan haar. Ze was een heel mooie vrouw en alles zou vast goed komen. Pas naarmate ze zieker werd, drong het écht tot hem door dat de dood haar op de hielen zat. „De liefde van je leven gaat dood. En dat duurt niet een halfjaar of een jaar, maar tien, twintig jaar. Je bent 25 en ze heeft steeds meer zorg nodig." Hij leefde in twee werelden. Kun je voor die liefde zo veel van je eigen le ven opofferen? Dat was het vraagstuk waar hij voor kwam te staan. Mensen oordelen makkelijk. Maar, zegt hij, denk je in in die situatie. Hij kreeg een zoon van nu 13 bij een ander, heeft sinds twee jaar een vrien din. Leeft al tien jaar niet meer bij zijn vrouw. Hij blijft voor haar zor gen, zoals hij zijn oma op haar sterf bed ook heeft beloofd. „Ze is heel belangrijk voor me en ik ook nog voor haar. Maar haar lichaam loopt zo ver achter op haar geest. En zij begreep dat ik verder moest." Dat is liefde, zegt Pilarczyk. Dat is juist liefde. In Dansen in de hemel sterft de geliefde van de overspelige, zuipende, pillen- slikkende top-dj van Poolse komaf een zelfverkozen dood. Nogmaals: een roman. „Een biografie zou maar saai zijn, in een roman kun je conflicten opzoeken en uitvergroten, een ver haal vertellen. Het is grotendeels fic tie. Ik dronk wel meer dan goed voor s s me zou zijn geweest, maar gerelateerd •w aan het rock 'n' roll-bestaan dat ik leidde, was dat niet eens buitenspo- Vanaf miin ^en °°k no°it aan pillen ver- slaafd geweest." 46 neb Ik Jammer, zegt hij, dat het in inter- dineen views altijd weer neerkomt op het ver- haal over een zieke vrouw a la Kluuns gezien die Komt een vrouw bij de dokter. er Volgens idee hoeveel vrouwen er dood- gaan in romans? De essentie van het anderen boek is voor hem het overwinnen van niet Waren tegenslagen en het volgen van een ver langen om het maximale uit je leven willen halen. Juist die spirituele context. Maar ook met dit boek steekt hij zakelijk hoog mggggBÊÊÊÊÊÊÊ^KÊÊ 'n- Hij heeft een eigen uitgeverij opge- richt, zichzelf een target opgelegd van 100.000 verkochte exemplaren (nu 30.000). Mensen zeggen altijd over hem: jij dóet altijd maar. „Succes heeft een nare bijsmaak, succesvol klinkt al gauw als Quote 500. 'Het zal wel om geld gaan'. Maar ik bedoel: doen wat je wilt doen, hóe je het wilt doen." Hij wil zijn boodschap overbrengen en 100 procent aandacht voor dit boek. Iedereen in de boekenbranche zei dat het onmogelijk was. Maar hij heeft vastberadenheid, commitment én discipline. Alles lukt omdat hij doorgaat tot het hem is gelukt. Succes is een mindset, dat is wat hij ook als coach meegeeft. „Ik leg men sen uit hoe je in één dag je leven kunt veranderen door je gedachten te ver anderen. Want je bént je gedachten. Je bent je eigen beperking. Als je er niet in gelooft, werkt het nooit. Alles begint met geloof." die er volgens anderen niet waren. Mensen, verschijningen, het duurde even voor ik begreep dat ik de enige was die ze zag." Dat kleine blonde meisje in het wit, op de cover van zijn boek en belangrijk in het verhaal, hij ziet haar zijn hele leven al. Ze ver schijnt wanneer ze wil. Soms zit ze hier, wijst hij, naast hém op de bank. „Maar toen ik het mijn ouders vertel de, wilden ze me naar een psycholoog sturen. Dus besloot ik om het er maar niet meer over te hebben. Ik heb echt als kind de verstandelijke keuze ge maakt: doe maar even niet. Als je dit soort dingen zegt, denken veel men sen dat je niet spoort." En hij kwam ook terecht in een we reld die daar niet voor openstond. Hij brak door als dj, eerst bij Radio 10, toen bij Veronica. Zijn stem dé stem, net 18 was hij. Bij Radio 538 werd hij Miky Mike, bij TMF vj. „Je bent 20 en je komt terecht in die glamourwereld, die sprookjeswereld die niet bestaat. Je gelooft écht dat je beroemd bent." Maar ondertussen ontmoette hij ook haar, zijn vrouw. Ze herkenden el kaar. „Zij is ook zo, ze heeft een bo vennatuurlijke, bovenmenselijke ga- ZATERDAG 11 OKTOBER 2014 Michael Pilarczyk; „Ik leg mensen ruit hoe je in één dag je leven kunt veranderen door je gedachten te veranderen." foto Mare Driessen/HH ©reageren? spectrum@depersdienst.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 95