Rechtszaak bijtende politiehond moet over A Chauffeur heeft geen verklaring voor dodelijk ongeval 's-Heerenhoek Verjaardag VEILIGHEID STRANDCROSS VLISSINGEN 30 ZEELAND De veiligheidsvoorschriften van de Strandcross Vlissingen zijn volgens de gemeente in loop der jaren 'fijngeslepen'. zaterdag Morgen word ik veer tig. Niet dat ik een feest ga geven. Ik geef niets om ver jaardagen, nooit gedaan ook. Toen ik in de vijfde klas van de lagere school zat, wilde ik al geen kinderfeestje meer. Ik vond er niets aan. De oude rock-'n-rollhit It's my party and I cry if I want to van Lesley Gore heb ik altijd goed begrepen. Ik sta verder best vrolijk in het leven, maar verjaardagen, dat hoeft voor mij niet. Ik vergeet ze ook altijd, die van mezelf, van mijn vrouw, noem maar op, alleen die van mijn kinde ren niet. Die zitten er weken van tevoren al vol van, daar is geen ontkomen aan. Nu ik 40 word is me nog al eens gezegd dat ik dat toch echt moet vieren, want dat is toch wel een mijlpaal. Ik vind van niet. Ik kan morgen een groot feest geven, maar overmorgen wel dood neervallen. En dan zegt vast iedereen dat het zo erg is, omdat ik nog zo jong was. Nee hoor, niets geen mijlpaal. Als ik met mijn gezin op een ge zonde manier 80 word, dan ga ik een groot feest geven. Dan zet ik het rusthuis op z'n kop. Maar nu nog niet. Mijn vrouw denkt daar anders over, ze vond dat we toch iets moesten doen, en dus heeft ze vanavond voor ons gereser veerd bij De Kromme Water gang in Slijkplaat. Dat doen we eigenlijk nooit, maar ze had een meevaller en je moet dat toch eens meegemaakt hebben, eten bij een tent met twee Mi- chelinsterren. Eerlijk gezegd ben ik normaal van de frieten met biefstuk en sla, en een wijndrinker ben ik al helemaal niet. Laat staan een kenner. Ik drink op café graag eens een pintje, maar bij mijn eten dan weer niet. Dan drink ik het liefst een cola. Light ook nog. Mijn vrouw vindt dat ik het niet kan maken om vanavond een cola light te gaan drinken. De woorden hork en boer zijn me van de week al ten deel ge vallen, maar dat doet me niets. Als ik zin heb in een cola in een sterrenzaak, dan drink ik een cola. It's my party and I drink what I want to! De 33-jarige M. moet toch weer voor de rechtbank in Middelburg verschijnen, besloot het gerechts hof in Den Bosch gisteren in ho ger beroep. Het hof concludeerde dat de hondengeleider van politie hond Valentino Rossi behoorlijk de fout in ging. Hij hield de hond niet goed in het zicht en ook de schop in het kruis is onrechtma tig. Het gebeurde allemaal in de nacht van 9 op 10 april 2013 bij Hoondert in 's-Heerenhoek, waar M. koper wilde stelen. De agent hield te veel afstand tussen hem en de hond. Toen de hond M. te pakken kreeg moest de agent nog twee sloten oversteken en een drassige en net omgeploegde ak ker doorkruisen voor hij bij de ar restant kwam. M. werd wel 50 keer gebeten in een gevecht dat zeker 5 tot 20 minuten lang duur de. De rechtbank in Middelburg had eerder het Openbaar Ministerie niet-ontvankelijk verklaard, zodat M. vrijuit ging. Justitie ging ech ter in hoger beroep. Het hof vindt niet dat de verdachte een eerlijk proces is ontnomen. De uitspraak is goed nieuws voor Hoondert dat nu opnieuw tienduizenden euro's schade kan claimen. vlissingen - De gemeente Vlissin gen gaat het eigen vergunningbe- leid voor evenementen nog eens goed tegen het licht houden. Aan leiding is het ongeluk met de monstertruck 28 september in Haaksbergen. Bij- die stuntshow reed een wagen het publiek in. Daarbij vielen 3 doden en- raakte 23 mensen gewond. De veiligheidsmaatregelen in Haaksbergen waren niet in lijn met de internationale voorschrif ten. Volgens de richtlijnen van de Monster Truck Racing Associa tion mag het publiek bij zo'n stunt nooit in de rijrichting staan. Toch gebeurde dat wel. In de ver gunning die de gemeente had ver strekt, stond dat het publiek op minstens tien meter afstand ach ter dranghekken op afstand moest worden gehouden. In en rond Vlissingen worden jaar lijks zo'n 800 grote en kleinere evenementen gehouden. Dat is verreweg het meest van alle Zeeuwse gemeenten. Burgemees ter Letty Demmers vindt dat de gebeurtenissen in het Twentse dorp als een wijze les moeten die nen. „We wachten de aanbevelin gen naar aanleiding van het onder zoek naar het ongeval af. Maar ik vind absoluut dat we op basis van die analyse nog eens onze eigen evenementen moeten nalopen, om te kijken of alles wel zo goed is geregeld als we denken. Anders doen we geen recht aan de slacht offers van Haaksbergen." Dem mers haast zich te benadrukken dat een stuntshow een heel ande re situatie biedt dan de motor crosswedstrijden zondag op het Badstrand van Vlissingen. „Boven dien wordt de Strandcross daar al heel wat jaren georganiseerd en hebben we goede ervaringen met de manier waarop dat gebeurt." Dat vertrouwen blijkt onder ande re uit de summiere omschrijving in de voorschriften bij de afgege ven vergunning. Onder het hoofd stuk 'openbare orde en veiligheid' wordt volstaan met de zinsnede 'u moet voldoende veiligheids maatregelen nemen' en verder met geen woord gerept over af standen tussen de rijders en het publiek. Wel is in diezelfde voor schriften terug te vinden dat 'zich op het strand en rondom het cir cuit uitsluitend dienstdoende ofïi- cials, rijders en medewerkers mo gen bevinden'. Wordt tijdens het evenement geconstateerd dat de ze voorwaarden worden geschon den, dan moet de wedstrijdleider de race stopzetten. Demmers vertrouwt tevens op de veiligheidsvoorschriften die de overkoepelende motororganisatie KNMV stelt aan dit soort wedstrij den. Maar juist daarin schuilt het gevaar van onachtzaamheid, zegt deskundige Syan Schaap van het Event Safety Institute. „Koepelor ganisaties richten zich- heel erg op de veiligheid voor de rijders en veel minder op het publiek. Bij de autorally in Amsterdam een jaar geleden vloog een auto uit de bocht en kwamen twee toeschou wers om het leven. Amsterdam was ook afgegaan op de voor schriften van de autofederatie die bij de vergunning was gevoegd en dacht dat daarmee aan alle richtlij nen was voldaan. Je moet niet te makkelijk uitgaan van goede erva ringen en altijd duidelijk om schrijven wat van wie precies wordt verwacht op basis van reële risico's bij het specifieke evene ment." Het strikt regelen van de publiekstroom is daarin essen tieel, zegt Schaap. Dat gebeurt, verzekert hoofd van de cluster vergunningen Robert Hendrikse van Vlissingen. Vol gens hem blijkt uit het totaal van de verstrekte vergunning en aan vraag (inclusief plattegrond en ge detailleerde beschrijving) wat van de organisatie mag worden ver wacht. „Als er één evenement in de loop der jaren is fijngeslepen, dan is dat wel de Strandcross." De praktijk wordt bovendien be waakt door een gemeentelijk eve nementencoördinator. „We doen alles wat we kunnen om dit en an dere evenementen zo veilig moge lijk te laten verlopen." Hij stond gisteren terecht omdat hij vorig jaar, 18 juni, op de Mid delburgsestraat bij 's-Heerenhoek een dodelijk ongeval veroorzaakte toen hij met zijn bedrijfsbus rich ting Nieuwdorp reed. Hij reed die ochtend rond 11.15 uur twee be jaarde fietsers aan. J. van der Wee- Ie en J. Verschage kwamen als ge volg van die aanrijding om het le ven. De voorzitter van de rechtbank vroeg de man hoe het mogelijk is dat hij die twee die bewuste dag niet heeft gezien. „Ik weet het niet, wist ik het maar, dan had ik er een verklaring voor", zei hij. Wat hij wel wist, is dat hij naar rechts uitweek om ruimte te ma ken voor een tegemoetkomende auto. Hij bleef rechts, op de fiets- suggestiestrook rijden, omdat hij in de verte een vrachtwagen aan zag komen. Vervolgens schepte hij de beide fietsers. Raadsman Dick Olie had ook geen echte verklaring voor het feit dat zijn cliënt de fietsers niet had gezien. Hij was donderdag nog ter plekke gaan kijken en zei dat de fietsers, door het open land schap aldaar, mogelijk waren 'op gegaan' in de achtergrond. Officier van justitie Jo Valente stelde dat er geen bewijs is te vin den dat H. die bewuste dag te hard heeft gereden, alcohol of drugs gebruikte of getelefoneerd heeft „Maar er zijn wel twee men sen om het leven gekomen." Hij eiste daarom een werkstraf van 100 uur en een rijontzegging van veertien weken. Die periode van veertien weken komt overeen met de tijd dat hij, na het ongeval, zijn rijbewijs kwijt was. Uitspraak 24 oktober Maikel Harte Juist in goede ervaringen schuilt een groot gevaar Voor meer columns: www.pzc.nl/columns DEN BOSCH - Koperdief Sylvester M. uit 's-Heerenhoek is veel te lang gebeten door een politiehond. De agent die hem aanhield gaf hem ook nog een trap in het kruis. Dat betekent echter niet dat de politie daarmee zo ver haar boekje te bui ten ging dat M. niet meer vervolgd hoeft te worden. WORDT VERGOED DOOR ZORGVERZEKERAAR! HEZENBERG BEZINNENGROEIEN HELEN BEZINNEN GROEIEN HELEN Heeft u depressies, angst of traumatische ervaringen? Werk aan uw herstel onder professionele begeleiding vanuit een christelijke levensvisie. door Marcel Modde I Letty Demmers. foto Ruben Oreel www.hezenberg.nl 038-444 52 51 MIDDELBURG - Ik weet het niet, wist ik het maar, dan had ik er een verklaring voor, zo zei gisteren Ja cob H. (58) uit Goes tegen de Mid delburgse rechters.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 68