STRANDCROSS VLISSINGEN Hoofdklassedebutant DZK zwemt tegen lager geklasseerde teams I SPORT 47 Antwerprace is toe aan de 27e editie Mark Boot Burgh-Haamstede MX-1 „Vrij veel. Ik kende Erik al jaren en heb veel tegen hem gereden. Hij reed netjes. Maakte weinig fouten. Het zet je aan het denken. Toch moet je dat niet te lang doen, anders rijd je zelf niet lekker meer." Je maakt het zo gevaarlijk als je zelf wilt. Ik ben begonnen toen ik 3,5 was en ben nu 23. In die twintig jaar heb ik twee keer wat gebroken. Het is net watje rijstijl is en hoeveel risico je durft te nemen. Er zijn ook piloten die drie keer per jaar wat breken." „Nee, maar die cross brengt wel vaardigheid met zich mee. Zeker in de regioklasse is het bomvol achter het elastiek. Zes a zeven rijen. Daardoor komen de snelsten de achtersten tegen tijdens de race. Maar de baan is ruim, dus je hebt meer ruimte." „Als ik op het podium sta, ben ik tevreden. Wat als ik vierde word? Dat ligt eraan. Lig ik de hele race op kop en val ik in de laatste ronde, ben ik niet tevre den. Is de concurrentie te sterk, dan moet je tevreden zijn met een vierde plaats." Boy Stockman Terneuzen, MX-2 „Ik reed achter hem toen het gebeurde. Het gebeurt vaker dat iemand bewusteloos raakt, maar dit... Mijn moeder was er als een van de eersten bij. We hebben hem zoveel mogelijk geholpen. Als de laatste wedstrijd van het Open Zeeuws Kampioenschap wordt inge haald, rijd ik die voor Erik." „Het is een sport met risico's, je hebt altijd kans op blessures. Maar het is niet té gevaarlijk. Dan zou ik er mee stoppen." „Nee. Je rijdt op los zand en je valt dus zacht, tussen aanha lingstekens. De snelheid ligt alleen langs de vloedlijn wat hoger, voor de rest is die niet zo hoog." „Elk jaar eindig ik net buiten de top-tien. Dus als ik er nu binnen kan eindigen, ben ik tevreden. Het wordt de eerste keer sinds Eriks ongeluk dat ik ga rijden. Nu ben ik gespannen, maar als de helm op is, is het over." Stefan Hage Goes, MX-1 „Ik was erbij en kende Erik al een jaar of vijftien. Het komt zo ineens erg dichtbij, zet je aan het denken. Ik ben naar de begrafenis en herdenking geweest. Maar je moet wel door. Ik sta er nog steeds hetzelfde in: motorcross is mijn passie en dat zal het ook altijd blijven." „Ik zou niet zeggen 'gevaarlijk'. Wel is het een risicosport. De meeste piloten doen er alles aan om zich optimaal te bescher men. Een ongeluk kan ook met de auto of met de fiets gebeu ren. Zo moet je het zien. Een ongeluk is een ongeluk." „In onze klasse niet zozeer. In de regioklasse is het druk en is het gevaar groter. Normaal zit je met maximaal veertig piloten. Daar rijden er meer en er zijn ook jongens ongetraind. Dat is gevaarlijker. In de MX-1 zijn de jongens goed getraind." „Ik heb de namen gezien. Er staat een aantal GP-rijders aan de start en wat Franse strandcross-experts. Ik heb als doelstelling om bij de eerste acht, tien te eindigen. Ik hoop dat mijn afstelling zo optimaal mogelijk is, want bij de Strand- cross kun je niet trainen." Danielle van Kempen Oost-Souburg, Regiokl. MX-2 „Het is heel erg wat er gebeurd is, maar wat betreft het rijden heeft het me niets gedaan. Ik rijd altijd voorzichtig en doe zo min mogelijk gekke dingen. Je weet waar je grens ligt. Die moet je opzoeken om goede resultaten te halen, maar er niet overheen gaan. Dat deed Erik ook niet. Hij heeft veel pech gehad." „Als je thuis wegfietst, kun je ook met je hoofd op de stoep vallen. Echt gevaarlijk vind ik motorcross niet. Je weet zelf wat je doet. Het zal gevaarlijker zijn dan een andere sport, maar niet zó gevaarlijk dat je zegt: ik doe het niet meer." „Nee, maar je moet wel goed opletten. Je rijdt met veel en er zijn er bij die minder goed in het zand kunnen rijden. Op een normale baan kun je ook ten val komen als je de ondergrond niet gewend bent." „Als ik het gigantisch naar mijn zin heb gehad en het rijden lekker ging. Het zou leuk zijn om in de top-tien te eindigen, maar als dat niet lukt, is het ook goed." BRESKENS - De Antwerprace, één van de grootste zeilwedstrijden in de Benelux, wordt vandaag voor de 27e keer gehouden. Er doen zo'n 220 boten aan mee, met onge veer duizend man aan boord. De grotere vaartuigen starten in Breskens, de kleinere in Terneu zen. Allemaal finishen ze in Ant werpen. De start in Breskens is om 10.00 uur, in Terneuzen wordt een kwartier later begon nen. De deelnemers komen uit Neder land, België, Engeland, Frankrijk en Duitsland. De eerste editie werd in 1988 gehouden onder lei ding van Frans Lemmens. De zwembond KNZB laat het aan de verenigingen zelf over om voor de wedstrijddagen een tegenstan der te zoeken. Dat moet er mini maal één zijn. Het maakt niet uit of de opponent(en) in dezelfde klasse uitkomen. Het draait ook niet om de noteringen - eerste, tweede of derde - maar om de tijden die ge zwommen worden. Die worden centraal verzameld en tegen elkaar afgezet De Zeeuwse Kust treedt morgen in het Terneuzense zwembad De Vlie gende Vaart aan tegen De Schelde, De tijden van DZK zijn bepa lend. Die worden verzameld en afgezet tegen die van de andere hoofdklassers. dat een thuiswedstrijd heeft, Hiero- nymus uit Etten-Leur en SBC2000 uit Breda. Alle drie de tegenstan ders komen op een lager niveau uit De volgende drie rondes zijn op 16 november, 18 januari en 8 maart. In de hoofdklasse komen onder meer PSV (Eindhoven), De Dolfijn (Amsterdam), Trivia (Groningen) en AZ&PC (Amersfoort) uit Voor de beste acht ploegen is er in het laatste weekeinde van maart nóg een finaleronde. Daarbij wordt de kampioen van Nederland bekend. De onderste ploegen in de hoofd klasse zullen nog een promo- tie-/degradatiewedstrijd zwem men. Missie De Bruijn in Korea'is voorbij Driebander Jean Paul de Bruijn uit Hulst is gisteren tijdens het wereldbekertoer nooi in Zuid-Korea in eerste ronde van het hoofdtoer nooi uitgeschakeld door thuisspeler Jung Han Heo. De Bruijn kon zijn uitsteken de optreden van een dag er voor geen vervolg geven en had geen moment zicht op een plaats in de achtste fina les. Met 26-40 in 22 beurten ging de zege naar de Kore- aan. Klompenhouwer stunt niet opnieuw Thérèse Klompenhouwer is in de World Cup drieban den in Guri niet tot een nieu we stunt in staat geweest. De biljartster uit Nijkerk kwalificeerde zich in de Zuid-Koreaanse stad als eer ste vrouw ooit voor een hoofdtoernooi (laatste 32) op het allerhoogste niveau, met een moyenne van 1,333. In de eerste ronde verloor ze vrijdag echter van Torbjörn Blomdahl: 20-40 in slechts 12 beurten. Moeizame zege Groene Ster 2 De zaalvoetballers van Groe ne Ster 2 bleven niet zonder moeite tegen SCT/'t Rijens Vat aan de goede kant van de score. Voor eigen publiek werd het na een i-o-rust- stand 3-2. De beslissende goal viel kort voor tijd en kwam van de voet van Me- nancio Weeda. Morad Bo- bouh scoorde voor de rust, waarna het via een 1-2-stand 2-2 werd door Yannick Tani- wel. Koppeltijdrit vormt slot van wegseizoen Wielervereniging Theo Mid delkamp sluit vandaag het wegseizoen af met de kop peltijdrit. Camping Schelde- oord in Baarland is het strijd toneel. Er worden twee verschillen de klassementen opge maakt. De eerste start is om 15.00 uur en na afloop worden ook de prijzen van de on langs gehouden zomera vondcompetitie uitgereikt. Kaderteam boekt een mooie zege Het kaderteam 's Lands Wel varen boekte een mooie overwinning op het bezoek ende Honky Tonk uit Briel- le: 6-2. Ook zonder Peter de Bree wonnen de Bevelandse ka derspelers. Voor de thuis ploeg scoorden Danny Wal- hout, Sjaak Walhout (terug van weggeweest) en Jan Eickenboom na prima par tijen. Jan Goudzwaard ver loor kansloos. ZATERDAG 11 OKTOBER 2014 29 jaar' infographic Rolant Quist foto's Dirk-Jan Gjeltema, Lex de Meester, Peter Nicolai en Izaak Verkeste door Roeland van Vliet VLISSINGEN - De Zeeuwse Kust (DZK) hoort dit seizoen bij de beste vijftien zwemverenigingen van Ne derland. De startgemeenschap uit Vlissingen en Middelburg debuteert morgen in de hoofdklasse. Maar dat betekent niet dat de club, die in het voorjaar kampioen werd in de A-klas se, in de competitierondes automa tisch ook de andere topclubs treft GURI GURI VLISSINGEN BAARLAND KWADENDAMME

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 47