Hoek en Verhoene blijven strijdbaar Kloetinge snakt naar eerste competitiezege Vlissingen snel gewend aan niveau hoofdklasse 46 SPORT KNVB mikt met zeven steden op EK voetbal 2017 De oefenmeester heeft wat dat be treft geen klagen. Hij roemt de spelersgroep. „De spelers zijn nog altijd heel gedreven en beseffen dat ze heel hard moeten werken. We zullen extra mentaliteit moe ten tonen om uit dit dal te ko men. De technische staf en de se lectie kunnen het nog steeds per fect met elkaar vinden. We snak ken alleen naar een nieuwe over winning." Verhoene blijft strijdbaar als al tijd. „Ik ben geen man die in een hoekje gaat kniezen. We hebben aan de wedstrijd van vorige week tegen Barendrecht (2-0-verlies) ook geen slecht gevoel overgehou den. We hebben gestreden voor de winst en iedereen was zeer ge dreven." Afgelopen week heeft de trainer nog eens gehamerd op de details. „We geven te makkelijk goals weg en we moeten de kansen be ter benutten. Tegen Excelsior Maassluis en Barendrecht hebben we drie, vier kansen gehad, maar scoorden we te weinig. De aanval lers moeten beseffen dat wanneer je op dit niveau drie, vier kansen krijgt er zeker twee tegen de tou wen moeten." Hoek treedt vandaag op de Toe komst aan tegen de amateurs van Ajax, die het verrassend goed doen. De Amsterdamse formatie staat op een zesde plaats met elf punten uit zeven duels. Hoek heeft na zeven ontmoetingen vier punten en staat voorlaatste. De Zeeuws-Vlaamse topklasser moet het tegen Ajax stellen zon der de geblesseerden Nick de Groote en Thomas van der Hae- gen. De laatste heeft opnieuw last gekregen van zijn enkel en wacht waarschijnlijk een operatie. De wedstrijd op het kunstgras van sportpark de Toekomst in Am sterdam begint om 15.00 uur. Als het aan Diederik Hiensch ligt, komt daar vandaag verandering in. Kloetinge wacht op het Wes- selopark in Kloetinge de wed strijd tegen FC Rijnvogels. „Ik heb er goede moed op", zegt de trainer. De opponent uit Katwijk is ech ter niet te onderschatten. Rijnvo gels staat op de derde plaats (tien punten uit vijf duels), is fysiek sterk en heeft een ijzersterke men taliteit. „Het is een no-nonsense- ploeg, die 4-3-3 speelt", meent Hiensch. „Rijnvogels is te vergelij ken met Smitshoek. Maar als we dezelfde instelling en mentaliteit als de laatste weken aan de dag leggen, moeten we een eind kun nen komen. En we spelen ook thuis... Ik verwacht een interessan te wedstrijd." Bij Kloetinge ontbreken Wouter de Craene, Roy Mulder en Urvin van Hekelen. De Craene is met een knieblessure langdurig uit de roulatie. Roy Mulder daarentegen is op de weg terug en zal binnen kort weer speelminuten maken in het tweede elftal. Van Hekelen heeft opnieuw last gekregen van een teenblessure en moet pas op de plaats maken. Michel Maaskant, die vorige week wegens privé-omstandigheden ontbrak, keert terug in de selec tie. De ontmoeting begint om 14.30 uur. VLISSINGEN - Hij zal het niet met zoveel woorden zeggen, maar Rene de Nood, voorzitter van het organiserende MSV De TJitlaat, baalt ervan dat 'zijn' sport een beetje in kwaad daglicht wordt gezet na het fatale ongeval in Wemeldinge. „En een dag later was het ongeluk met die mon stertruck in Haaksbergen. Zoiets zet de toon." „We organiseren de Strandcross voor de 29ste keer en in die jaren hebben we één keer een akkefietje gehad. Toen liep een toeschouwer gekneusde ribben op. Sindsdien komt er niemand meer op het strand. We doen alles om de veiligheid te waarborgen", zegt De Nood. „De schansen zijn zo aangelegd dat de rijders goed overzicht hebben en lange rechte stukken zijn eruit gehaald." Overigens moet iedere deelnemer een verklaring ondertekenen waarin hij onder meer aangeeft genoeg ervaring te hebben met zware zandcircuits. Zo'n 270 rijders staan zondag aan de start, verdeeld over vijf klassen. „Onder wie een paar grote namen in de crosswereld", zegt De Nood. Zo is Mark de Reuver, winnaar MXi in 2013, aanwezig en rijdt er een aantal Franse Grandprix- rijders mee. Zeeuwen die De Nood noemt, zijn Mark Boot ('Die kan voor het podium rijden'), Nancy van de Ven ('Staat haar mannetje'), Jeffrey van Kempen ('Rijdt goed op het strand') en Stefan Hage ('Rijdt op internatio naal niveau'). De Strandcross begint rond 11.00 uur met de 85CC. Daarna volgen de regioklasses MX2 en MXi en de licentiehouders (MX2 en MX1-3). Vanaf 13.30 uur worden de tweede manches verreden. De prijsuitrei king staat tenslotte om 16.15 uur gepland. Omdat de Strandcross een inter nationale wedstrijd is en veel rijders van buiten de provincie telt, is besloten geen minuut stilte te houden als eerbetoon aan de verongelukte Erik Koote. Die zal' plaatsvinden bij de inhaalwed strijd van het Open Zeeuws Kam pioenschap, zegt De Nood. Daar voor wordt voorzichtig 1 novem ber als datum genoemd. Is motorcross een gevaarlijke sport? Is de Strandcross gevaarlijker dan een gewone cross? Wanneer is voor jou de Strandcross geslaagd? Wat heeft het overlijden van Erik Koote met jou als motorcrosser gedaan? Kevin Spruijt Meliskerke, MX-2 „Het laat je heel erg schrikken. Dat je er nooit stil bij staat, maar dat het wel mogelijk is. Een gevoel dat bij de meeste piloten overheerst is: waar zijn we nou eigenlijk mee bezig? Ik dacht zelf ook wel even: ik zet mijn motor bij het vuilnis, want ik wil even niet rijden." „Het is hartstikke gevaarlijk. Hoe meer ervaren je bent, hoe minder kans op fouten. En als het een keer fout gaat, is de crash vaak veel zwaarder dan bij een beginneling. Als motorcros ser val je 999 keer en breek je eens wat. En die duizendste keer heb je wat Erik had." „Nee. Als je hier valt, wordt je val gedempt door het losse zand. In mijn kampioenschap heb ik een paar races gehad bij de Franse grens. Die banen liggen tegen een helling aan, gemixt met flinke schansen. Als je dan neer komt voelt het net als beton." „Ik ben tevreden als ik lekker gereden heb en op mijn motor blijf zitten. Ik weet dat er in Vlissingen piloten zijn die sneller zijn dan ik. Er komen ook veel bekenden kijken, maar het is niet zoals de cross in Aagte- kerke. Daar heb ik veel meer die drang om te presteren. Die baan ligt me ook beter." „Het tempo ligt hoger en ook op fysiek gebied wordt er in de hoofdklasse meer gevraagd, maar we zijn redelijk snel daarin meege groeid", vindt de oefenmeester. Vlissingen gaat morgen in Amster dam op bezoek bij JOS/Watergraafsmeer. „Het is een geslepen ploeg", weet Ruud Pen nings. „Ze laten het initiatief meestal aan de tegenstander. We zullen dus heel zorgvuldig in balbezit moeten zijn en ons niet uit de tent moeten laten lokken. Als we het geduld kunnen opbrengen, lig gen er ook nu weer mogelijkhe den voor ons." Vlissingen moet het in Amster dam doen zonder Khalid el Hat- tach. De verdediger ondervindt nog altijd last van een knieblessu re en kon afgelopen week nog niet aansluiten bij de groep. ZEIST - De KNVB heeft zich giste ren officieel kandidaat gesteld voor de organisatie van het Euro pees kampioenschap voetbal voor vrouwen in 2017. De zeven potentiële speelsteden zijn Breda, Deventer, Doetin- chem, Enschede, Rotterdam (met Het Kasteel), Tilburg en Utrecht. De Europese voetbalbond UEFA wijst begin december het gast land aan. De KNVB had eerder al aangege ven graag het EK van 2017 naar Nederland te halen. Aan het EK (16 juli tot 6 augustus 2017) doen 16 landen mee, het gastland is au tomatisch geplaatst. door Jan Dagevos HOEK - De resultaten in de topklas se van het zaterdagvoetbal vallen de laatste weken tegen en dus is het gemor bij de achterban van Hoek niet van de lucht Trainer Ken ny Verhoene bewaart echter de rust en hamert op een stapje extra. „Dat is de enige manier om hieruit te komen", meent de Belgische trai ner. door Jan Dagevos KLOETINGE - Het gevoel is al weken goed, maar het heeft nog niet tot het gewenste resultaat geleid in de hoofdklasse B van het zaterdag voetbal. Kloetinge wacht na vijf wedstrijden nog altijd op de eerste overwinning. 'Eén akkefietje in door Michiel Bouwman door Jan Dagevos VLISSINGEN - VC Vlissingen heeft zich bijna moeiteloos aangepast aan het niveau in de hoofdklasse A van het zondagvoetbal. De Wal- cherse promovendus vindt zich na vijf wedstrijden terug op de derde plaats. „Het is bijna ongemerkt ge beurd", constateert trainer Ruud Pennings tevreden. UITSLAGEN BILJARTEN Driebanden tweede divisie. Merwehof/Dérogée-Polka Print 2-6: Van Es-Jean Paul de Kraker 32-40, 46; De Adel-Dirk Vlerick 32-40, 50; Dérogée-Louis Dallinga 30-35, 57; De Boer-Johan de Witte 35-23, 53. Vierde divisie. L&B Ledermode - Zan- dee Kloetinge 4-4: Corné Bakkers-Piet Ver- schure 26-30, 55; Brian Bakkers-Martin Capel- le 25-23, 46; Rien Bakkers-Daan Weststrate 24-25, 68; Bert Ligtvoet-Paul Bodbijl 20-15, 55. 's Lands Welvaren 2-Team De Ossekop 1-7: Wim Walraven-Ruud Vermeulen 30-30, 53; Peter Smulder-Cees Klijn 18-25, 66; Wytske van Huizen-Dave Hertogs 13-25, 50; Willem Smid-Marcel van Praat 18-20, 63. BV Sprundel 4 - Jacobs Mannenmode 2 6-2: Helmut Sulsters-Marco Kooiman 30-13, 29; Kees Westgeest-Rob Jacobs 25-18, 43; Anton Boeren-Jurgen Bruggeman 12-25, 63; Marijnis- sen-Ron Verbeek 20-18, 77. Kader, 's Lands Welvaren-Honky Tonk 6-2: Danny Walhout (170-57/2)-Dick van Vliet (170-38/2) 170-99, 13; Jan Goudzwaard (150-38/2)-Ton Meeldijk (150-38/2) 79-150, 17; Sjaak Walhout (110-38/2)-Raymond Tim- mers (110-38/2) 110-89, 14; Jan Eickenboom (110-38/2)-Raymond Timmers (130-38/2) 110-55,11. TURNEN Nanning (Chn). WK. Vrouwen, individuele meerkamp, finale: 1. Biles (VSt) 60,321 punten, 2. lordache (Roe) 59,765, 3. Ross (VSt) 58,232, 4. Moestafina (Rus) 57,915, 5. Yao Jinnan (Chn) 57,465, 6. Ferrari (Ita) 57,166. WIELRENNEN Zhangjiakou. Ronde van Peking, UCI World- Tour. Eerste etappe, Chong Li - Zhangjia kou: 1. Mezgec (Slv) 167 km in 4.22.58, 2. Ewan (Aus), 3. Farrar (VSt), 4. Modolo (Ita), 5. Maes (Bel), 6. Hofland (Ned), 8. Boy van Pop- pel (Ned), 72. Kruijswijk, 79. Weening, 82. Leezer, 90. Timmer 0.38, 97. Markus 18.04, 103. Van der Lijke, 104. Danny van Poppel, 111. Van Winden, 112. Kroon, 115. Mouris, 121. Dekker. Algemeen klassement: 1Mezgec 4.22.48, 2. Ewan 0.04, 3. Kern (Dui) 0.05, 10. Hofland, 12. Boy van Poppel, 73. Kruijswijk, 79. Wee ning, 82. Leezer, 90. Timmer 0.48, 97. Markus 18.14,103. Van der Lijke, 104. Danny van Pop pel, 111. Van Winden, 112. Kroon, 115. Mou ris, 121. Dekker.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 46