Castaignos mist return tegen Jong Portugal SPORT 45 verdient bij Atyrau. Zo langza merhand dient de vraag zich aan hoeveel krediet Martins Indi ei genlijk nog heeft, want de fou- tenlast van de verdediger begint zorgelijk hoog te worden. Het eenrichtingsverkeer leverde Oranje in de eerste helft niet meer op dan twee halve moge lijkheden op voor Van Persie. Hiddink besefte ook al snel na rust dat Oranje een nieuwe im puls nodig had. Met Klaas-Jan Huntelaar voor Nigel de Jong bracht hij na 55 minuten de sloophamer die de muur van Ka- zachstan alsnog omver moest werpen. Vijf minuten later was de opening al gevonden door de Achterhoeker. Huntelaar, die even daardoor tot zijn woede over het hoofd was gezien door Van Persie, kopte een voorzet van Ibrahim Afellay krachtig bin nen: 1-1. Twee minuten later schopte nota bene de enige aan valler van Kazachstan Dzhol- chiyey Afalley bruut van achte ren neer, waardoor de verdedi gingsgordel van de gasten een man minder had in het restant van het duel. Oranje voerde de druk tegen het tiental verder op. Robben raakte met een vrije trap de lat, Van Persie en Huntelaar waren dichtbij de 2-1, maar uit eindelijk was het Afellay die het noodluik alsnog open kreeg. Met een strakke schuiver van afstand sierde de middenvelder zijn ren tree na ruim twee jaar afwezig heid op met een bevrijdende tref fer. Vlak voor tijd benutte Van Per sie nog een strafschop (3-1) waar door Oranje ondanks een akelig moeizame wandeling gewoon weer op koers ligt voor het EK. Over precies een week speelt FC Twente thuis tegen Ajax en dan wil de spits er graag weer bij zijn. Wat hij niet uitsprak maar wat wel in zijn achterhoofd zal heb ben meegespeeld, is de uitzichtlo ze situatie van Jong Oranje. Na de 2-0-nederlaag in Alkmaar houdt niemand nog rekening met plaat sing voor het EK. Wanneer het team dinsdag in Paqos de Ferreira definitief wordt uitgeschakeld komt voor Castaignos en spelers als Marco van Ginkel, Adam Ma- her, Warner Hahn, Ola John en El- vis Manu vroeger dan gedacht een einde aan hun tijd bij Jong Oranje. „Ik baal er enorm van als het in derdaad zo eindigt", aldus Cas taignos. „We begonnen tegen Por tugal nog wel aardig met die bal op de lat van Elvis Manu. Daarna hadden we weinig in te brengen." De centrumspits, die deze kwalifi catiereeks goed was voor zes goals, kreeg nauwelijks bruikbare ballen. „Ik kon weinig uitrichten. We had den al moeite om de bal fatsoen lijk voorin te krijgen. Tegen zo'n ploeg moet het positiespel veel be- ter zijn. Bij onze club doen we het allemaal leuk, maar bij Jong Oran je komt het er niet uit." Adrie Koster verklaarde donder dagavond de hoop op deelname aan het EK nog niet op te geven. De coach zou voor de return in Portugal nog enkele wijzigingen aan kunnen brengen in zijn selec tie, maar riep niet eens een vervan ger op voor de geblesseerde Cas taignos. Jürgen Locadia was ruim een jaar geleden nog tweede keus achter Luuk de Jong en miste het jeugd-EK in Israël door een blessu re. Nu is de spits van PSV fit en speelt hij vrijwel wekelijks. Toch roept Koster hem niet op, waar door hij alleen de onervaren Wout Weghorst nog als enige ech te centrumspits tot zijn beschik king heeft. De kans is groot dat Koster dins dag Feyenoorder Manu in de punt van de aanval posteert, met Ola Jo hn en Anwar El-Ghazi of Terrell Ondaan op de flanken. Jong Oran je vecht voor de laatste kans en dus zal Koster wat meer risico moeten nemen. Ook met twee controlerende middenvelders - Ky le Ebecilio en Nathan Aké - kreeg zijn ploeg geen moment grip op de beweeglijke, snelle middenvel ders van Portugal. Die gaven voet balles aan de spelers van Jong Oranje, die dat zelf iets anders had den ervaren. Adam Maher vond zijn ploeg don derdag qua positiespel de bovenlig gende partij. Sven van Beek ver klaarde na afloop dat Jong Oranje ook zulke getalenteerde spelers heeft als Jong Portugal. Het waren vreemde, misplaatste opmerkin gen, na een duel dat voor Jong Oranje nog in een veel dikkere ne derlaag had kunnen eindigen. Cas taignos had het wat dat betreft een stuk beter gezien. „Iedereen van ons moet eens goed in de spie gel kijken", zei de spits. „Want wat wij lieten zien, had weinig ni veau." Van Goethem vijfde in Zwevezele Brian van Goethem is vijf de geworden in een prof- koers in het Belgische Zwe vezele. De wielrenner uit Sluiskil had na 153 kilome ter zes seconden achter stand op de winnaar, de Belg Yves Lampaert van Topsport Vlaanderen. Van Goethem reed een van zijn laatste wedstrijden voor de Metec-ploeg. Vol gend jaar komt hij uit voor het Roompot Cycling Team. Voorwaardelijke schorsing voor Enoh Eyong Enoh heeft slechts een voorwaardelijke schor sing overgehouden aan de rode kaart die hij zondag bij zijn debuut voor Standard Luik kreeg. De Kameroener kreeg in eerste instantie een schorsing van één wed strijd, maar die is in hoger beroep teruggebracht tot één duel voorwaardelijk. Wel moet de middenvelder een boete van 400 euro beta len. Spaanse arbiter fluit Oranje in Reykjavik De EK-kwalifïcatiewed- strijd van het Nederlands elf tal tegen IJsland staat onder leiding van de Spaanse scheidsrechter Carlos Velas- co Carballo. De Uefa heeft de 43-jarige Madrileen aan gewezen voor het duel van maandag in Reykjavik. De ervaren Spanjaard was afge lopen zomer actief op het WK in Brazilië. Hij floot on der meer de kwartfinale tus sen Brazilië en Colombia.. WK-loting op 25 juli in Sint-Petersburg Het Konstantinovski Paleis in Sint-Petersburg is op 25 juli volgend jaar het decor van de loting voor de kwali ficatie van het WK voetbal in 2018. In het paleis, ge bouwd als zomerverblijf voor tsaar Peter de Grote, wordt voor alle zes continen ten geloot voor de kwalifica tiereeks. Aan het WK van 2018 in Rusland doen 32 lan den mee, het gastland is al automatisch geplaatst. Diego Costa houdt vertrouwen coach In de Premier League scoort hij heel gemakkelijk, maar in het Spaanse elftal wil het maar niet lukken bij Diego Costa. De spits van Chelsea bleef donderdag ook in zijn zesde interland, de EK-kwa- lifïcatiewedstrijd tegen Slo wakije, droog staan. Bonds coach Vicente Del Bosque houdt echter vertrouwen in de geboren Braziliaan. Diego Costa mag het morgen op be zoek bij Luxemburg op nieuw proberen. ZATERDAG 11 OKTOBER 2014 door Barry van der Hooft NIJMEGEN - Het nieuws dat Luc Cas taignos de return in en tegen Portu gal noodgedwongen aan zich voor bij moet laten gaan, kwam gisteren niet als een verrassing. De spits (22) van FC Twente greep donder dagavond in de slotfase van het heenduel naar zijn hamstring en wil geen risico nemen. „Het voelt net als een paar weken geleden te gen NAC", zei Castaignos. „Toen kon ik na een paar dagen rust wel weer trainen." 6 Luc Castaignos heeft in de kwalificatiereeks voor het EK al zes keer doel getroffen voor Jong Oranje ZWEVEZELE LUIK NYON ZÜRICH LUXEMBURG Wesley Sneijder is dolblij met de gelijkmaker van Klaas-Jan Huntelaar. foto VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 45