Melancholieke sfeer is rode draad CULTUUR 41 Shortlist bekend in strijd Zeeuwse Boekenprijs Concert atrium van Ter Reede pp MIDDELBURG - Zes boeken dingen mee naar de titel van de Zeeuwse Boekenprijs 2014. Dat heeft de ju ry bekendgemaakt. Er waren 77 boeken ingezonden. De shortlist ziet er als volgt uit: Eva van Ber ne, Gust Komijn ontdekkingsreizi ger, Paul Brusse et.al, Geschiedenis van Zeeland deel III. (1700-1850); Herman Koch, Geachte heer M.; Ruud Paesie, Geschiedenis van de MCC. Opkomst, bloei en ondergang. Jan Vantoortelboom, Meester Mi- traillette en Paul Verhuyck, Inmid dels op aarde. De boekenprijs is een initiatief van het Zeeuws Tijdschrift in sa menwerking met de Zeeuwse Bi bliotheek, de PZC en de Week van het Zeeuwse Boek. Naast de juryprijs is er nog de PZC-pu- blieksprijs, waarvoor het publiek nu kan stemmen via de site van de PZC. Ook geven de Zeeuwse boekhandel nog een prijs aan een Zeeuwse auteur en worden er ac colades uitgereikt; extra waarde ringen van de jury voor onder an dere het beste debuut, best uitge geven boek en meest originele boek. Zaterdagavond 8 november wordt aan het eind van de Week van het Zeeuwse Boek, bekendgemaakt wie de prijswinnaars zijn. Dat ge beurt in de Zeeuwse Bibliotheek. VLISSINGEN - In Ter Reede aan de Vredehoflaan wordt vandaag een concert gegeven door de Bouw en Infraharmonie Nederland. Het concert begint om 19.00 uur. De harmonie speelt onder leiding van dirigent Dick Teunissen. Er wordt een gevarieerd programma aangeboden. De toegang is gratis. Zie ook: www.wvozorg.nl. Heieen Destuyver van The Girl Who Cried Wolf weet met haar dreigende zang in uitgesponnen melodielij nen een duistere en melancholie ke sfeer op te bouwen. De band met bas, toetsen, gitaar en cello bouwt mee aan die bedwelmende uitstraling en gelaagdheid. Daar door klinkt de muziek als een ei gen variant op het halverwege de jaren negentig opkomende trip hop genre door acts als Por- tishead, Molokko en Massive At tack. „Onze muziek ontstond an derhalf jaar geleden spontaan tij dens een jamsessies. Muzikaal hebben we nogal uiteenlopende muzieksmaken, maar bij allemaal overheerst die hang naar melan cholie. We hebben ook iets met al ternatieve poprock tot de zwaarde re postrock", zegt drummer/ per cussionist Michael-John Joosen uit. De zojuist verschenen single Norway is de voorloper van een al bum dat eind dit jaar verschijnt. I Je ZATERDAG 11 OKTOBER 2014 V. 'kA "O. W\ -- - i I Vissershuisje, Hengstdijk, foto Cees Maas door René de Dreu The Girl Who Cried Wolf treedt zater dag (vandaag) op in De Pit in Terneu- zen, deuren open om 20.00 uur. i The Girl Who Cried Wolf met frontvrouw Heieen Destuyver. Fluence biedt u een breed assortiment aan gietvloeren van de hoogste kwaliteit. Modern, modieus en stijlvol. Laat u verrassen in onze showroom bij BinnenUit in Heinkenszand. Een gietvloer van Fluence: "Zichtbaar anders" Fluence gietvloeren. Schouwersweg 7 Heinkenszand. 0113 621970. binnenuit.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 41