spuitje en destructor Nabestaanden MH17 willen geen ophef Missie uit Nederland komt aan in Donetsk 3.982,- IN HET NIEUWS 3 Sla, spinazie en bietjes mogen toch elke dag 2.824,- zelf melkkoe worden. Stiertjes gaan naar mesterijen en eindigen als kalfsvlees op het bord. De mesterijen willen niet langer worden opgezadeld met magere kalveren, omdat die sneller ziek worden. En hoe gezonder de aan geleverde dieren zijn, hoe minder antibiotica ze nodig hebben. Per jaar worden in Nederland 2,5 miljoen kalveren geboren. Maxi maal 10 procent zou te mager zijn. Kalfjes simpelweg net zo lang op het melkveebedrijf houden tot ze genoeg wegen, is geen optie. Kal- vermesterijen accepteren name lijk geen dieren die ouder zijn dan 35 dagen. De leeftijd komt vol gens hen nauw, omdat vlees van dieren ouder dan een jaar niet als kalfsvlees mag worden verkocht. De melkveehouders zijn opge lucht dat de 36 kilo-eis van tafel is. „Wij zullen onze verantwoor delijkheid nemen om gezondere kalveren af te leveren", zegt Kees Romijn, voorzitter van de vak groep Melkveehouderij van LTO. Ook dierenartsenorganisatie KN- MvD, die tegen het euthanaseren van gezonde dieren is, reageert verheugd. „Een kalf van 30 kilo kan gezonder zijn dan een kalf van 40 kilo", zegt vleeskalverdie- renarts Eric van der Velden. „Veel belangrijker is dat het geen diar ree of infecties heeft. Daarom moet het genoeg biest krijgen, de eerste moedermelk met antistof fen. Een kalverpaspoort met zulke informatie kan helpen de gezond heid te beoordelen aan de poort." DEN HAAG - Het advies om niet meer dan twee keer per week ni- traatrijke groente als sla, spinazie, bietjes en bleekselderij te eten, is ingetrokken. Ze mogen onbe perkt op het bord. Ook samen met vis. Het gebeurt niet vaak dat het Voe dingscentrum een advies intrekt waar generaties mee zijn opge voed, erkent voedselveiligheids- specialist Stephan Peters. „Toch doen we dat nu, omdat uit uitge breid onderzoek is gebleken dat de risico's voor de gezondheid ver waarloosbaar klein zijn. Die we gen niet op tegen de positieve ef fecten van het eten van groente." Van der Goen vindt dat nabestaan den extra leed is berokkend door de uitspraak van Timmermans de ze week, en stelt de staat aanspra kelijk. Timmermans zei dat één van de slachtoffers is aangetroffen met een zuurstofmasker op. „Het is onethisch dat een minister dit op tv ter sprake brengt", schreef Van der Goen gisteren aan pre mier Rutte. Van der Goen kwam sinds de ramp enkele keren in de publiciteit met een pleidooi voor nader onderzoek in Oekraïne. Hij zei daarbij te spreken namens de Stichting MH17 in oprichting. De ze is volgens Van der Goen giste ren formeel opgericht. Notaris Hans Kielstra uit Den Haag beves tigt dat. Deze krant sprak met fa milieleden van slachtoffers, die aangeven niets te weten van een Stichting MH17. Ze staan ook niet achter de aanklacht van Van der Goen. „Iedereen van onze familie vindt de afhandeling door het ka binet juist goed", laat een nabe staande weten. Het vierkoppige Nederlandse team, bestaand uit technische me dewerkers van defensie en politie, gaat bekijken welke spullen wel en niet uit het rampgebied moe ten worden meegenomen en op geslagen. De Nederlanders zullen daarbij de waarnemingsmissie van de Organisatie voor Veilig heid en Samenwerking in Europa (OVSE) van advies dienen. De teamleden gaan ook hand- en spandiensten verlenen bij vervolg onderzoeken naar het neerstorten van MH17 en ze gaan helpen bij de voorbereiding van de berging van wrakstukken. Dit is van be lang, omdat binnenkort de winter invalt in het gebied en vliegtuig restanten moeten worden veilig gesteld voor onderzoek. De Nederlanders zullen niet zelf afreizen naar rampgebied op 70 ki lometer ten oosten van Donetsk. Ook gaan ze geen overleg voeren met de leiders van de zelfverklaar de Volksrepubliek Donetsk. De in terim-missie is evenmin bedoeld om te verkennen of de veiligheids situatie een terugkeer van Neder landse experts toelaat. Zo'n terugkeer is momenteel 'on verantwoord', zei premier Mark Rutte gisteren tijdens zijn weke lijkse persconferentie. Rutte noemde de veiligheidssituatie rond Donetsk 'onoverzichtelijk en fragiel'. De kans op hervatting van het on derzoek wordt steeds kleiner, me de doordat de winter in aantocht is in het gebied. paraat is levensgevaarlijk, vindt ze sinds ze samen met haar zoon in de berm belandde. Afgeleid door het piepende apparaat. „Raar. Een telefoon mag je niet vasthouden in de auto, maar dit mag wel." Sindsdien maakt Beekhof er ook een sport van om het apparaat te manipuleren. Door bijvoorbeeld met een kruimeldief lucht door het pijpje te zuigen. Of door er een stekkertje uit te trekken. Het apparaat is ook storingsgevoelig. Wie net fruit heeft gegeten, of rui- tenwisservloeistof heeft ge sproeid, kan bij de test positief be vonden worden. Rekening hou den met die aspecten is moeilijk. Het apparaat eist op willekeurige momenten dat je binnen tien mi nuten blaast. Haar zoon heeft zijn twee jaar alcoholslot er inmiddels op zitten, maar de strijd gaat door. „Dat slot had meteen in de ijskast gemoeten, niet nu pas. Je wordt behandeld als een crimi neel, terwijl je vaak een eenmali ge vergissing hebt begaan." Ramin Rahini uit Rotterdam is sinds een maand van het slot af. Achteraf gezien had hij er niet aan moeten beginnen, denkt hij Raar. Een telefoon mag je niet vasthouden in de auto, maar dit apparaat wel nu. „Begin dit jaar is mijn rijbe wijs gestolen. Sindsdien rij ik zon der rond. Nooit ben ik gecontro leerd. Ik had dus ongemerkt zon der alcoholslot kunnen rijden." De tegenstanders balen dat ze worden neergezet als alcoholist. Terwijl de grotere drinkers, met promillages van meer dan 1,8, geen slot krijgen maar het rijbe wijs kwijtraken. Soms hebben ze het roze papiertje sneller terug dan de mensen die een alcohol slot opgelegd krijgen. Minister Schultz kent de verhalen, liet ze donderdag in de Tweede Kamer weten. Ze ziet het als smoesjes. „Iedereen heeft z'n eigen excuus. Maar het slot wordt opgelegd bij hoeveelheden alcohol waarbij echt geen sprake is van een vergis sing-" Wel wordt het effect van eten op de test onderzocht. ZATERDAG 11 OKTOBER 2014 SOEST - Nabestaanden van slachtof fers van rampvlucht MH17 hebben er veelal geen behoefte aan om mi nister Frans Timmermans aan te klagen. Zij herkennen zich niet in de aanklacht die advocaat Bob van der Goen uit Soest tegen de Staat indient. door onze correspondent Joost Bosman DONETSK - De Nederlandse inte rim-missie die onder meer de repa triëring van eigendommen van slachtoffers van de neergeschoten vlucht MH17 mogelijk moet ma ken, is gisteravond aangekomen in de Oekraïense stad Donetsk. Omdat binnenkort de win ter invalt, moeten vliegtuig restanten worden veiligge steld voor onderzoek KOSTEN ALCOHOLSLOT door alcoholslot Claudia Beekhof Wie een alcoholslot krijgt opgelegd, draait zelf op voor de kosten. Je kunt een advocaat inschakelen, maar die betaal je dan ook zelf. totaal Naast deze kosten kan justitie ook nog een boete of een straf opleggen. Prijs varieert per gemeente infographic JD/DPd I bron CBR/Drager Opleggen maatregel door CBR (ook verplicht als je geen slot inbouwt en de <2 41 Q auto laat staan) «j 1 Oj11 Uitvoeren van het alcoholslot- programma door CBR Leasen van een alcoholslot (goedkoopste pakket) A Aanvraag nieuw rijbewijs met code 103 (alcoholslot)* ^rUfm Na einde maatregel aanvraag nieuw rijbewijs zonder code 103 ^rUf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 3