38 MENINGEN Cor de Jonge UTMAA& °p! wem b/nnEN brieven w5 KOM&rt Privileges koning Evangelisch Lof voor ADRZ Lilian Janse Skihal Destructie Artikel 12 OPK Parkeerboetes Kalifaat Het moet de politiek toch bekend zijn, dat alle koningshuizen in weelde baden en zich in de jetset bewegen. (Zie de krant van 8 okto ber). Soberheid kennen ze niet. Men moet toch wel naïef zijn om te veronderstellen dat ons ko ningshuis daar een uitzondering op zou zijn. Het is van tweeën één: of je accepteert de erfopvol ging, of je kiest voor de republiek. In het laatste geval kun je de presi dent afrekenen op zijn gedrag. De jaarlijkse discussie over dit thema is voor de bühne: de politiek zal nooit doorpakken. Het artikel over de evangelische gemeenten in de krant van 7 okto ber behoeft correctie. De Pinkster gemeenschap Shalom bestaat sinds jaren. De statuten zijn in 1997 notarieel vastgelegd. De Zuid poort Gemeente is de voortzet ting van het Christelijk Centrum Zeeland en is dus niet van nul be gonnen. In die tijd was er sprake van een richtingenstrijd, waarbij de voormalige Pinkstergemeente door de oudstenraad is geliqui deerd. Zo werden opposanten - onder anderen ondergetekende - op een zijspoor gezet. Verder wordt opnieuw een negatief beeld geschetst van Willem J. Len- tink. Dat is onterecht. Hij is niet veroordeeld voor brandstichting. Lentink heeft jaren na dato een koninklijke onderscheiding ont vangen. Iedereen weet dat je brandschoon moet zijn om gerid derd te worden. In de top honderd van beste zie kenhuizen is het ADRZ gestegen naar de 33e plaats. (Zie de krant van 6 oktober). Hoewel wij het heel jammer vinden dat het zie kenhuis in Vlissingen op termijn gaat verdwijnen, willen wij toch onze complimenten maken over de behandeling die mijn vrouw op de stroke-afdeling in Goes heeft gehad. In de nacht van maandag op dinsdag 16 septem ber is mijn vrouw getroffen door een beroerte. Ondanks de enorme drukte door de mistongelukken die ochtend, werd mijn vrouw goed opgevangen in het zieken huis. Na een kort onderzoek is zij geplaatst op de stroke-afdeling. Daar heeft mijn vrouw een week gelegen. Zij werd er bijzonder goed verzorgd door de specialist en het verplegend personeel. Het Vlissingse SGP-raadslid Li lian Janse is tegen euthanasie en tegen abortus, en in geval van moord of verkrachting vóór de doodstraf. Haar stellige uitspra ken worden in de krant van 6 ok tober aangehaald naaar aanleiding van een interview in het dagblad Trouw. Zelf heb ik al enige keren afscheid moeten nemen van be kenden, bij wie kanker was gecon stateerd in een niet meer behan delbare fase. Onlangs nog bij een goede vriend met keelkanker. Hij was niet meer in staat om te eten of te drinken. Daarbij was de pijn nauwelijks nog te bestrijden. Moet je zo iemand met de bijbel in de hand letterlijk laten stik ken? Het gesteggel over de winkels on der de skihal in Terneuzen lijkt wel een soap. In de krant van 4 ok tober is te lezen dat de rechtszaak over schadevergoeding van pro jectontwikkelaar Olivier Beher- man tegen de gemeente Terneu zen is uitgesteld. D66-raadslid Charles ten Engel pleit voor actie. 'Er moet een spa in de grond'. Daar ben ik het helemaal mee eens. Sinds de opening in 2008 staat het grootste deel van de win kels leeg. Hulst deed moeilijk, de provincie werkte niet mee en in Terneuzen deed men of de neus bloedde. Maar toen enkele jaren geleden de plannen voor invul ling van Kennedylaan West wer den gepresenteerd klonk er in eens een ander geluid. Dat was op het moment dat de enthousiaste nieuwe uitbater Nicky Broos, de hal overnam. Toeval? Nee, het is dwarszitten. Stop nu toch eens met de destruc tie van Nederland. De laatste tijd wordt alles wat in de loop van ve le jaren weldoordacht is opge bouwd is, in hoog tempo afgebro ken. De NS, het postbedrijf,.de zorgverzekeringen. Nu is Delta aan de beurt. Zie onder meer de kranten van 4 en 6 oktober. Over al wordt geroepen dat groei nodig is, maar hier wordt brandhout ge maakt. Dan staat Zeeland open voor Europese invloeden. Hoe goed dat is, hebben we gezien bij- het Fyra-debacle: ons geld weg en onze fabrieken gesloten omdat buitenlandse 'beter' waren. Wat wij nodig hebben, is een bestuur dat niet wil sturen ten koste van de burgers, maar wil besturen met maximaal het beschikbare geld, zoals iedere brave huisvader niet meer uitgeeft dan hij heeft. Op de analyse over de Vlissingese financiën in de krant van 3 okto ber valt wel wat af te dingen. De auteur stelt dat de Vlissingse ge meenteraad geheel verantwoorde lijk is voor de mogelijke status als artikel 12-gemeente. Zeker is, dat een raad goed moet controleren. Maar een voltijdscollege van wet houders, dat niet anders doet dan zich met politieke en financiële zaken bezighouden, en dat boven dien wordt gesteund door honder den ambtenaren, neemt natuur lijk de gemeenteraad, die bestaat uit amateurs, bij de hand. Moet dat ook doen. Uiteindelijk blijft de raad verantwoordelijk. Maar schuldig? Schuldig zijn opeenvol gende colleges van partijen die in de oude bestuurscultuur patriar chaal te veel geld uitgaven en met kennis van zaken de raad op dit valse pad leidden. Nu mogen voor al lokale partijen de rotzooi oprui men. Als de raad steeds op crucia le momenten het wijze advies van colleges in de wind had gesla gen, dan zou de analyse juist zijn. Nu slaat de schrijver de plank mis. Volgende maand begint in Vlissin gen het project Aan de Buurt. (Zie de krant van 4 oktober). Zo'n bezoek aan ouderen van 75 plus is positief, maar ontoereikend. Het kan ook anders. In 2015 verandert veel in de zorg. Dat zorgt voor veel onbehagen. Voor kwetsbare ouderen die zelfstandig wonen wordt het er niet makkelijker op. Daarom is passende zorg nodig. Hoe? Net als de periodieke keu ring bij auto's moet de OPK voor ouderen de gewoonste zaak van de wereld worden. Vroegtijdig ge zondheidsrisico's opsporen, dat le vert geld op. Het wordt hoog tijd voor een ouderenconsultatiebu- reau waar zij voor hun welbevin den én voor hun gezondheidstoe stand terecht kunnen. Geen bete re zorg dan voorzorg. In de krant van 7/10 las ik, dat het innen van parkeerboetes van bui tenlanders problemen oplevert. Mogelijk is het wegslepen naar een parkeerterrein een oplossing. Na het betalen van de boete plus sleepkosten zou de toerist dan zijn auto terugkrijgen. Deze maat regel is toeristonvriendelijk. Dat moet dan maar. Want parkeerboe tes van buitenlanders niet innen en die van ingezeten wél is zeer onredelijk. Nederland besloot ooit op basis van onjuiste informatie van de VS mee te doen aan het verjagen van Saddam Hussein. Uit deze oorlog is de IS voortgekomen. Afschuwe lijk, dat Kalifaat, zie onder meer de krant van 25 september. Maar drone-aanvallen van de VS zijn dat ook. Geweld met geweld be antwoorden lijdt tot onthoofdin gen en andere gruwelijkheden door de IS. Inmiddels bombar deert Nederland mee en voert in feite de doodstraf uit op mensen die niets tegen ons misdaan heb- ,ben. En bij de bombardementen worden ook burgers getroffen. On dertussen verneem ik niets over diplomatie. Waarom durft Neder land alleen maar mee te lopen in het spoor van de VS? Zo wordt de geweldsspiraal nooit doorbroken. In deze rubriek geeft de redactie haar lezers een podium. Daarvoor gelden de volgende voorwaarden: De brief moet duidelijk ingaan op nieuws uit de PZC en daarbij de datum van publicatie noemen. De brief mag maximaal 150 woorden lang zijn. Elke brief wordt geredi geerd. De redactie bekort brieven zo nodig om ze passend te maken. Als er te veel brieven zijn voor de beschikbare ruimte maakt de re dactie een selectie. De redactie zal onsamenhangende bijdragen niet publiceren. Ook brieven met een grove, beledigende of anderszins onbetamelijke inhoud worden ge weigerd. U kunt uw brief richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 0118-434005 Jaap den Hollander Deltaweg 17, Haamstede Zaky Verner van der Spil Roompot 51-e, Hansweert B.Freericks Boulevard Bankert 316, Vlissingen Ton Overbeek Churchilllaan 1060, Terneuzen Piet Kentin Steenarend 13, Terneuzen L. Jacobs Populierenstr. 23, 's-Gravenpolder Piet Kraan Noordsingel 60, Middelburg Willem Cornells Murre Irislaan 16, Vlissingen Kees Baan Wijdauplantsoen 29, Middelburg W.N. Osterman De Kempenaerst 2, Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 38