24 Maanden 50% korting en 50 Over drie weken gaat het zand in de bouwput IWeede prijs voor Dokje van Perry gratis de Samsung Galaxy S4 mini van £357- voor Bestel snel op: www.vodafone.nl/pzc Vlissinger ontkent dat hij wist van kinderporno op zijn computer 34 WALCHEREN De rechtszaak tegen Jacques Damen is aangehouden omdat de van fraude verdachte ex-wethouder afwezig was. Vodafone Voordeel Web MIDDELBURG - Ex-wethouder Jac ques Damen (61) moet lijfelijk voor de rechtbank verschijnen. Of ficier van justitie Yolanda van Set ten kreeg gisteren van de voorzit ter van de rechtbank de opdracht om hem dat te laten weten. Damen verscheen gisteren niet in de rechtbank voor behandeling van zijn strafzaak. Volgens zijn huisarts kan hij een dergelijke zit ting wegens zijn gezondheidspro blemen niet aan, zo zei advocate Nienke Smeets. Damen wordt ver dacht van valsheid in geschrifte. Volgens de aanklacht heeft hij als wethouder vier keer onterecht reiskosten gedeclareerd. En hij heeft officieel gemeld dat hij ver huisd was naar Boulevard Ban- kert 34 in Vlissingen, terwijl hij daar niet woonde. Rechtbankvoorzitter Gerard No- mes stelde dat er mogelijk 'serieu ze strafbare feiten' zijn gepleegd op het moment dat Damen een publieke functie vervulde. De rechtbank vindt dat hij zich pu bliekelijk moet verantwoorden. Volgens de rechters zijn de ge zondheidsproblemen (burn-out en hartproblemen) niet dusdanig dat hij niet kan verschijnen. Smeets pleitte tevergeefs voor be handeling van de strafzaak in af wezigheid van haar cliënt. Vol gens haar was zijn aanwezigheid helemaal niet nodig om klaarheid te krijgen over het (declaratiege drag van Damen. Tot nu toe heeft de verdachte zich maar summier over de verdenkin gen uitgelaten, aldus de voorzit ter. De ex-wethouder is onder vraagd door de rijksrecherche. Tij dens dat verhoor heeft hij een ver klaring overhandigd. Bij aanvul lende vragen beriep hij zich op zijn zwijgrecht. 'Omdat het om Er zijn mogelijk serieuze strafbare feiten gepleegd toen hij publieke functie vervulde Speciale aanbieding van Vodafone voor de lezers van deze krant p/mnd- 120MIN 80SMS 200MB declaraties van enige jaren gele den ging, vind ik het ontverant- woord uit mijn hoofd antwoor den te geven', citeerde Nomes uit het proces-verbaal van de rijksre cherche. Volgens hem wilde Da men eerst kennis nemen van het complete dossier en zou hij daar na met een verklaring komen. „Dat heeft hij nooit gedaan." Ook de officier wil heel graag met Da men spreken, zei ze. „Want er lig gen nog heel wat vragen die opge helderd moeten worden." Smeets kon gisteren nog geen ant woord geven op de vraag of de ex-wethouder gaat voldoen aan het verzoek van de rechtbank. Ze moet nog met hem overleggen. Damen kan dat verzoek om te ver schijnen naast zich neerleggen. Vervolgens kan de rechtbank de opdracht geven dat de politie hem op moet halen en naar de zit tingszaal moet brengen. Raadslid Niek Peters (D66) hoopt niet dat het zover komt. Hij zou dat een vreselijke blamage vinden voor het openbaar bestuur, zei hij na af loop van de zitting. Peters was lid van de raadscommissie die de bonnetjes onderzocht nadat in Vlissingen een bestuurlijke crisis ontstond over het declareren van allerlei kosten door Damen en ex-burgemeester René Roep. Frac tieleden van zijn partij en Groen- Links deden vorig jaar ook offici eel aangifte tegen de voormalige wethouder. De rechtszaak is daar het gevolg van. Dat heeft wethouder Saskia Szara- finski de omwonenden gister avond laten weten in een brief. De omwonenden zijn daarin ook uitgenodigd voor een informatie bijeenkomst op 21 oktober. Buurt bewoners kunnen zich ook aan melden voor een klankbordgroep die met de gemeente gaat praten over hoe de opgevulde put ge bruikt kan worden. Omdat de in richting van die plek geld kost, moet de gemeenteraad het plan dat de buurt bedenkt, uiteindelijk nog wel goedkeuren. De bouwput staat al jaren vol met water omdat de wanden instabiel zijn. De druk van het water moet voorkomen dat de put instort. Het water wordt vervangen door zand, zodat deze ruimte in de stad weer gebruikt kan worden. Uiteindelijk zullen er woningen op gebouwd worden, maar dat duurt nog wel even. Op 23 juni van dit jaar hebben de gemeente en bouwbedrijf Heijmans, eige naar van de bouwput, een con1 tract gesloten om de bouw van woningen uit te stellen. Het vullen van de put met zand zal acht tot tien weken duren, blijkt uit de brief die de omwo nenden gisteravond in de bus von den. 'De uitvoering kan afhanke lijk van winterweer en wensen uit de omgeving mogelijk wat lan ger duren'. Omdat in de buurt enkele win kels en ondernemers zijn geves tigd, belooft Heijmans rekening te houden met hun belangen in de periode rond de feestdagen. Heijmans geeft de put in bruik leen aan de gemeente. Die mag hem openbaar toegankelijk ma ken, maar moet die onbeschadigd teruggeven op het moment dat er alsnog woningen op gebouwd gaan worden. De tijdelijke inrich ting van de put moet wel worden goedgekeurd door Heijmans. Het bedrijf blijft volgens de afspraken met de gemeente wel verantwoor delijk voor de veiligheid van de constructie. Maar ondanks de aanhoudende ontkenning door een inwoner van Vlissingen tegenover de recht bank is de magistraat ervan over tuigd dat S. R. (30) tussen 2008 en 2012 flink wat kinderporno heeft gedownload. Zelfs porno waarbij kinderen seks hebben met dieren. De politie kwam de kinderporno op het spoor doordat een familie lid van de verdachte de computer naar een reparatiebedrijf bracht. Daar werden in een map 315 be standen gevonden die kinderpor no bevatten; foto's en films. Om dat de computermonteur de map had geopend was het voor de poli tie niet meer mogelijk te kijken wanneer de gebruiker van de com puter die map had geopend. Raadsman Eduard Smit vindt des ondanks dat aanvullend onder zoek nodig is. „Want mijn cliënt ontkent met klem." De verdachte vertelde de rechtbank dat hij, als hij de kinderporno daadwerkelijk had gedownload, dat ook eerlijk zou toegegeven. „Maar ik heb het niet gedaan. Ik heb alleen via Li- mewire muziek gedownload." De officier eiste een werkstraf van tweehonderd uur. De raads man drong aan op aanvullend on derzoek om te bewijzen dat zijn cliënt onschuldig is. Uitspraak over twee weken. De prijs is toegekend tijdens de achtste editie van Nationale Slui- zendag, donderdag in het Gelder se Herwijnen. De viering is geor ganiseerd door de Stichting Histo rische Sluizen en Stuwen in Ne derland, die zich inzet voor be houd van cultureel erfgoed van sluizen en stuwen. De stichting beloont gerestau reerde sluizen en stuwen met een bronzen sculptuur van een sluis deur en een oorkonde. Een jury, bestaande uit deskundigen uit de restauratiewereld, kende dit jaar de tweede prijs toe aan het Dokje van Perry in Vlissingen. Dat ge beurde op basis van de criteria kwaliteit van de restauratie in his torisch perspectief, technische kwaliteit, mate van herstel van het oorspronkelijk gebruik, verbe tering van de ruimtelijke kwali teit en de rol van onderzoek. Het droogdok uit 1705 is in 2010 gerestaureerd en drie jaar later ge opend. Echt in gebruik genomen is het echter nog niet. Rechters: Damen moet echt komen door Emile Calon Rechtbankvoorzitter Nomes €17. MIN SMS INTERNET VAN VOOR 120MIN 80SMS 200MB 180MIN 120SMS 300MB 240MIN 180SMS 400MB €357- €17.S0 €407- €20.- €457- €22.*> Ander toestel of abonnement? Kijk op de website' Voor vragen en meer informatie bel: 0900-0603<e 0.45 per gesprek) •tfoüten voo door Maurits Sep MIDDELBURG - Het is al vaker aange kondigd, maar nu gaat het echt ge beuren: de bouwput voor het thea ter wordt gevuld met zand. In de laatste week van oktober - tussen de 27e en 31e - begint bouwbedrijf Heijmans daarmee. Bewoners mogen meepra ten over de tijdelijke inrich ting van de bouwput voor het theater in Middelburg. MIDDELBURG - Ik snap dat het moei lijk is om tegenover je vriendin toe te geven dat je kinderporno kijkt, zo zei gisteren officier van justitie Jo Valente. door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - Het Dokje van Perry in Vlissingen heeft de tweede prijs behaald, als op-een-na meest waar devol gerestaureerde sluis in de af gelopen jaren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 34