Genieten van de verwondering WERKEN 17 In De Uitdaging vertelt elke week iemand, aan de hand van vijf vragen, over zijn of haar werk. Wat is het voor werk? Wat geeft voldoening en waar ligt de grootste uitdaging? Vandaag: Els van Duiven- dijk, groepsleerkracht en intern begeleider op basis school de Dolfijnenburch. foto Ruben Oreel Waaruit bestaat uw werk? Eén dag in de week ben ik groepsleer- kracht van groep 3 en 2,5 dag intern be geleider (IB'er). Als kinderen een specia le onderwijsbehoefte hebben, word ik als IB'er ingeschakeld. Ik heb contact met de leerlingen, de leerkrachten en de ouders en samen bekijken we hoe we het kind het beste datgene kunnen bieden wat het nodig heeft. Ik denk ook mee over het beleid van de school; over nieuwe methoden of hoe we mate rialen kunnen inzetten voor extra on dersteuning. Ik begeleid daarnaast twee leerlingen met een 'rugzakje'. Twee keer per week komen ze bij mij om extra te oefenen, gesprekjes te voeren of voor preteaching. We bereiden dan bijvoorbeeld een rekenles voor, zodat ze zekerder de les ingaan. DE UITDAGING Hoe bent u in deze baan terechtgekomen? In mijn vorige baan was ik al jarenlang bezig met zorg. Ik werkte onder ande ren met kinderen met een taalachter stand. Toen op de Dolfijnenburch een vacature vrijkwam, zag ik dat na 26 jaar als een nieuwe uitdaging. Waar haalt u de meeste voldoening uit? Als ik zie dat ik écht iets kan bijdragen aan het welbevinden en de ontwikke ling van een kind. Ik vind het ook fijn om een dag in de week voor de groep te staan en volop de werkvloer te ervaren. Door die praktijkervaring hoop ik dat ik adviezen kan geven die uitvoerbaar zijn. Wat is het leukste aspect aan dit werk? De afwisseling! Iedere dag is anders. En de verwondering van kinderen, zeker in groep 3. Om te zien wat een kick het ze geeft dat ze leren lezen, rekenen en schrijven. Wat is de grootste uitdaging in uw werk? Om de talenten van kinderen naar bo ven te halen en kinderen een positieve schoolperiode te bezorgen. Mijn stellige overtuiging is dat als kinderen goed in- hun vel zitten, ze beter tot ontwikke ling komen. brikaat dat al dan niet nog ingesteld kan wor den. „Knieën en voeten hebben richtlijnen ten opzichte van elkaar. De stand van de koker moet exact goed worden gezet, je hebt daarin te maken met een krachtenspel." In het stukje halffabrikaat zijn er onder meer instellingen op het lichaamsgewicht, het skelet en de loopsnel heid. Gardeslen Orthopaedie onderhoudt con tact met de revalidatiecentra en medisch specia listen om tot de juiste keuze van product en af stemming te komen. Na het aanpassen van een prothese volgt na enkele weken een evaluatie met de klant. Het komt voor dat de verwachtin gen van de klant moeten worden bijgesteld. De. zin 'Leer eerst maar eens te blijven staan', zal veel prothesegebruikers vast bekend in de oren klinken. De orthopedisch instrumentenmakers van Gar- deslen Orthopaedie hebben kennis van anato mie, pathologie en een gedegen technische ach tergrond. Ze hebben een intensief en persoon lijk contact met de klanten. Veel gebeurt in de privacy van de paskamers. Meten, passen, instel len, corrigeren. Het kan voorkomen dat een klant het grootste deel van de dag blijft, zodat de instrumentenmakers aanpassingen op maat in de werkplaats kunnen doorvoeren en vervol gens weer gaan passen. Net zo lang totdat het honderd procent goed is. „Als het concept niet goed is dan komt het met een aanpassing ook niet goed." GARDESLEN ORTHOPAEDIE GOES I ZATERDAG 11 OKTOBER 2014 maatwerk Joery Gardeslen: „Wij vinden het hier allemaal een uitdaging om een patiënt zo pijnvrij mogelijk te krijgen." foto's Mechteld Jansen Gardeslen Orthopaedie is opgericht in 1985 in Hoogerheide. Rond eind 1989 kwam het bedrijf door de grote vraag vanuit Zeeland naar Goes. 1 januari 2006 nam Joery Gardeslen de zaak van zijn ouders over. De bedrijfsvorm van Gardeslen Orthopaedie is een BV. Gardeslen Orthopaedie is onderdeel van het samenwerkingsverband Bewegingsvisie. Hier in werken veertien particuliere ondernemin gen in orthopedie samen. Gardeslen Orthopaedie heeft spreekuren in veel Zeeuwse ziekenhuizen en revalidatiecen tra en zal dit uitbreiden. In 2015 wordt het pand in Goes geheel ver bouwd en wordt het aantal behandelruimtes verdubbeld. Gardeslen Orthopaedie heeft zo'n 150 afspra ken per week, waarvan er tien tot vijftien voor prothesen zijn. Gardeslen Orthopaedie biedt werk aan zes tien mensen. Bron: Gardeslen Orthopaedie IS i Maatwerk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 17