PZC 18 19 afrika Safari per spoor mmmmmt mxi b ztwmm :::maa*m t-mwwm HALLOWEEN OVER DE GRENS Nederlands kampioen griezelen in pretparkland is al sinds jaar en dag Walibi Holland in Biddinghui zen. Vergeet die grappige, quasi enge pompoentjes (jack o'-lan- terns) of een om het hoekje wachtend, boe-fluisterend spook je; Walibi pakt Halloween groots aan. Alsof je mag figureren in de laatste horrorfilm van Wes Cra ven, James Wan en George A. Ro mero samen. Het halloweenpersbericht dat Walibi de wereld in heeft geslin gerd, laat niets aan de verbeel ding over. Op een inktzwarte ach tergrond staat een foto van een bloeddorstige vampierclown met twee punttanden en bloeddoorlo pen ogen, een die zelfs zijn enge vakbroeder uit Stephen Kings It tot watje degradeert. Insiders we ten dan vast al wie wordt be doeld: Eddie de Clown. Met zijn volgelingen - een bont leger van hongerige zombies, sadistische dokters en andere freaks - heeft hij het tijdens de Halloween Fright Nights maar op één ding gemunt: 'jouw leven!'. Het speciale halloweenafïiche van Toverland doet qua schrik-impact iets vriendelijker aan. Hoewel: het pompoenfiguur met zijn scherpe mond en 'litte kens' kijkt je met zijn vurige ogen wel heel doordringend aan. Ook tijdens de Halloween Nights in Sevenum moet je dus op je tel len passen. Heel handig is dat el ke bezoeker zijn eigen angstlevel kan bepalen. Als het je te veel wordt, steek je je halloweentover- staf aan. Alle zombies en mum mies druipen dan af en gaan op zoek naar een nieuw 'slachtoffer'. Een fractie minder eng is Heksen- doorn, de halloweenvariant van Avonturenpark Heliendoorn 'Dit jaar meer dan ooit een leuk uitje voor het hele gezin', vat het pret park de schrikfactor samen. Soft-horror dus. Voor de aller kleinsten is een oppasservice be dacht (elke dag van 15 tot 16 uur). Heel praktisch, want dan kunnen pa en ma samen met het oudere kroost het spookhuis checken. Minimaal één keer flink schrik ken gegarandeerd, zo leert de er varing. Wie creeps met bijlen, zwaarden en motorzagen wil ontmoeten, hoeft niet af te reizen naar Fami liepark Drievliet in Den Haag. Daar vind je overdag tijdens Hap py Halloween alleen vrolijke hek sen. Monsterproof, en daardoor heel geschikt voor de jongste be zoekers. Aan het eind van de dag moet je de kleine weer veilig in zijn autostoeltje hebben zitten. Dan komen skeletten, trollen en spoken tot leven. Officieel is het pas op 31 oktober Halloween. Maar waarom tot na de herfstvakantie wachten, vragen attractieparken zich al jaren af. Dus trekken ze die dag naar voren. Commercieel interessant en een 'spannend tussendoortje' voor vrije schoolkinderen. mrrsi Het ruikt hiernaar zenuwen hebben keuze uit The Labyrinth of Evil en House of Phobia. Als die net zo scary zijn als ze klinken, moet de pot Prozac in de binnenzak. Disneyland Parijs (www.disneylandpa- rijs.nl) rept over 'gieche lende pompoenmannen, jankende geesten en ram melende geraamtes'. Op 31 oktober is er een spe- op te lossen mysterie en een bouwwedstrijd met Legosteentjes - het zal wel een spook of pom poen moeten worden. Halloween op z'n Duits? Zou dat ook 'eklig' zijn? Europa-Park in Rust (www.europapark.de) en Movie Park Cermany in Bottrop (www.movie- park.de) hebben beide een vol programma. angstzweet Niet alleen de Nederland se attractieparken pak ken rond Halloween flink uit. In Bobbejaanland in het Belgische Lichtaart (www.bobbejaanland.be) wordt maatwerk gele verd. De jongsten spelen trick or treat in het dool hof, mensen met stalen ciale Halloween Party (limited entree, zie web site), 'een griezelig uniek feest op de engste dag van het jaaa-Aaah!rrr'. Sowieso een prijs voor de leukste taalvondst. Ook in Legoland (www.le- goland.dk) in het Deense Billund wordt Halloween gevierd. Hoe? Met spin nen, monsters, heksen, een spokenparade, een Voor echte diehards zijn de Horror Nights van Europa-Park, met dit jaar vijf nieuwe haunted hou ses en de eerste Europa- Park-musical Spook me. Movie Park Cermany wil gasten lokken met het Halloween Horror Fest Sweet 16. Als Billy - 'Sweet 16' - Idol er zelf bij is, zal menigeen het al eng genoeg vinden. Walibi Holland - Halloween Fright Nights. Met Scare Zone, horrorshows en het nieuwe Haunted House 'Jeffer son Manor'. Open: elke vrijdag, zater dag en zondag tot en met 31 okto ber, van 18 tot 23 uur. www.frightnights.nl door Jan van Mullem Toverland - Halloween Nights. Met nieuwe scarezones Labyrinth of Hell en Zombie Zone. Open: 17,18, 24, 25, 31 oktober en 1 november, van 19 tot 23 uur. Voor kleintjes is er Happy Halloween (17 oktober tot en met 2 november). www.toverland.nl/halloween Avonturenpark Hellendoorn - Hek- sendoorn. Met spookhuis en verschij ningen van engerds. Open: 11 tot en met 26 oktober, van 10 tot 17 uur. Griezelavonden op 11,18 en 25 ok tober, open tot 21 uur. www.avonturenpark.nl Familiepark Drievliet - Happy Hal loween. Met schminken, heksenme- nu's, spookmuseum en halloween- show. Open: 18 tot en met 26 okto ber, van 10 tot 17 uur. www.drievliet.nl Eddie de Clown (boven), de grootste creep tijdens de Halloween Fright Nights in Walibi Holland, foto's PR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 105