ZEEUWS-VLAANDEREN 1[|3 Groot wild Mijlpaal voor nieuwe dijken Koop uw lot vóór 18:00! WhatsApp Goes almanak Ï6 en 27 Leerlinge Reynaert- college veroordeeld voor mishandelen. Rechter: „Media- aandacht riep je over jezelf af" fe enige optie jwantrouwen OP HOOGTE Het nieuwe speeltje-^ van Vladimir Poetin 1 HULST - Een scholiere (16) van het Reynaertcollege in Hulst is veroor deeld tot een jeugdwerkstraf van zestig uur, waarvan twintig voor waardelijk. Op 27 januari mishandelde ze op straat een medescholiere (destijds 14). Beelden daarvan werden door omstanders op het internet gezet. Zo kwamen ze ook terecht op de satirische nieuwssite Geenstijl.nl waarna ze in een mum van tijd nationale bekendheid verwierf als 'het kopschopmeisje'. Ze moest gisterochtend voor kinder rechter Noor Haesen verschijnen. De zitting had plaats achter geslo ten deuren. De uitspraak, 's mid dags, gebeurde in het openbaar. Officier van justitie Gunnar van der Hofstede eiste een werkstraf van veertig uur tegen haar. En twintig uur tegen een andere scholiere (16) die de 'kopschop- ster' zou hebben aangemoedigd en geholpen. Tijdens de uitspraak bleek dat dit meisje dat ontkende. Ze zou zelfs hebben geroepen dat de schopster moest stoppen. De rechter stelde vast dat ze daadwer kelijk haar vriendin zou hebben opgejut noch dat ze had deelgeno men aan de mishandeling. Om die reden sprak ze haar vrij. Volgens de rechter was de hoofd verdachte langer van plan de me descholiere te pakken. „Op vrij dag had je tegenover vrienden al laten weten dat je maandag zou toeslaan." Ze noemde het heel schokkend wat er die dag gebeur de. De rechter stelde ook vast dat de scholiere de media-aandacht over zich heeft afgeroepen door vooraf haar plannen bekend te ma ken. En ze wees haar erop dat ze door die aandacht 'al flink is ge straft' en dat die beelden haar ook 'heel lang zullen achtervolgen'. De eis van de officier van justitie vond ze passend. Maar ze kwam toch tot een wat hogere straf, zes tig uur jeugdwerkstraf waarvan twintig voorwaardelijk, omdat ze nog steeds niet precies weet waar om de schopster die bewuste maandag in januari zo te keer ging tegen een andere scholiere. Als spreekwoordelijke stok achter de deur legde ze daarom ook een voorwaardelijk deel op. „Als school doen wij niets met de ze uitspraak", zegt Piet de Witte, voorzitter van het college van be stuur van de Hulster school. „Het betreft een privékwestie." Vol gens hem gaat het op school nu prima tussen de dader en het slachtoffer. Jackpot Trekking 10 oktober GOES - In navolging van de ge meente Terneuzen beantwoordt nu ook de gemeente Goes vragen van inwoners via de applicatie WhatsApp. WhatsApp is een. applicatie voor smartphones waarmee gratis be richten verstuurd en ontvangen kunnen worden. Terneuzen start te als eerste gemeente in Neder land een proef met deze manier van informatie verschaffen. „Beren, elanden. Je ziet er zoveel dat je op een gegeven moment denkt: doe mij nu maar weer eens een sim pel hertje." Door dit verhaal van zijn collega waren de verwachtin gen van de Middelburger hoogge spannen toen hij zelf op vakantie in Canada was. Die werden nog groter door alle waarschuwingsborden voor overstekend groot wild langs de weg. Een eland, misschien wel een beer zien zou toch heel mooi zijn. Dat viel een beetje tegen. Tot dat hij op een dag in het bos geritsel hoorde. Hij bleef stilstaan en keek in de richting van het geluid. De spanning liep op. Totdat met een luid 'tööök een van de kippen van het naastgelegen vakantiepark haar kop boven het hoge gras uitstak. PHP VRIJDAG 10 oktober 2014 25 Werkstraf voor Hulster schopster door Emile Calon en Sheila van Doorsselaer PERKPOLDER - Met een grote taart feliciteerde de Hulster wethouder Frank van Driessche gistermiddag het team van Aannemer van Oord en Rijkswater staat met het bereiken van het hoogste punt van de nieuwe dijken bij Perkpol- der. De dijken zijn vanaf nu op de juiste hoogte, ze krijgen de tijd in te klin ken, waarna volgend jaar de oorspronkelijke dijk wordt doorgestoken. Dit moet resulteren in een nieuw natuurgebied, foto Ronald den Dekker Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 65