Politie vraagt om tips en aangiftes babbelduo Niet alleen Zeeuwind niet verder Nieuwe berekening stikstofuitstoot met directeur Janssens kan voor Zeeland goed uitpakken commentaar ZEELAND 27 studenten ZO VOORKOM JE DIEFSTAL DOOR EEN BABBELTRUC Website VOOf Het is waarschijnlijk dat het babbelduo meer slachtoffers heeft ge maakt dan de zes die nu bij de po litie bekend zijn. Zo meldde een Middelburger via de PZC-website dat ook zijn buren op deze ma nier misleid en bestolen zijn. Een buurman van de oude dame die in Bruinisse beroofd werd, blijkt diezelfde avond ook een onge wenste bezoekster aan de deur te hebben gehad, maar hij weigerde haar toegang te verlenen. De buur man heeft geen aangifte gedaan omdat er verder niets gebeurd is. Toch is ook dit soort informatie voor de politie bruikbaar. Ook al omdat er nog geen goed signale ment van de daders is. Politie woordvoerder Henk Snepvangers dringt erop aan dat mensen aan gifte doen of tips doorgeven als zij met het duo te maken hebben gehad. Zo blijkt het duo gezien te zijn toen ze, duidelijk op verken ningstocht, in Bruinisse rondlie pen. De politie bellen kan naar 0900-8844 (voor doven en slecht horenden: 0900-1844). VLISSINGEN - De gemeente Vlissin- gen, de HZ en mbo-school Scalda zijn een internetpagina begonnen voor studenten die in Vlissingen studeren of gaan studeren: studer- eninvlissingen.nl. Op de site zijn allerlei gegevens te vinden over scholen, studenten verenigingen, kamerverhuurders, uitgaan en bijbaantjes. Wie afgestudeerd is, kan ook in formatie vinden over wonen en werken in Vlissingen. Alle tekst is ook beschikbaar in Duits en En gels. De slachtoffers van de jongste babbel trucs in Zeeland blij ven achter in ont reddering. Wie kun je nog ver trouwen? Hoe ver gaan dieven om je op het verkeerde been te zetten? Kennelijk erg ver. Tot onder de douche toe. Een mis dadiger die zo diep doordringt in het privédomein, is zeer be dreigend. Daarom is het vol strekt onvoldoende om kwets bare ouderen slechts wat tips te geven hoe zij zich weerbaar kunnen opstellen. Zoals extra zorg in veel gevallen afroep- baar is met een druk op de knop, zo moet ook extra veilig heid snel beschikbaar zijn. Het gaat erom dat ouderen als het erop aankomt niet alleen zijn. Dat er in dit soort situaties snel iemand naast hen staat. Tegenwoordig leunen overhe den en instellingen in hun be zuinigingsdrift flink op de ver meende zelfstandigheid van ouderen. Het onthutsende ver haal van de slachtoffers van de babbeltrucs maakt duidelijk dat deze mensen juist extra be scherming nodig hebben. VLISSINGEN - Trees Janssens moet vertrekken bij Zeeuwind. Het be stuur van de windenergiecoöpera tie wil niet met haar verder en heeft haar dienstverband per 1 ja nuari 2015 opgezegd. Janssens is drie jaar directeur geweest. Volgens Marten Wiersma, voorzit ter van Zeeuwind, is er geen spra ke van een conflict. „We gaan niet met ruzie uit elkaar." Het ver trek heeft vooral te maken met de snelle ontwikkelingen op het ge bied van windenergie, die veel vergen van Zeeuwind. „Trees Janssens heeft heel nuttige dingen gedaan, maar de komende jaren moeten flinke stappen wor den gezet." Dat vraagt een andere invulling van de directeursfunc tie. Zeeuwind wil verder professiona liseren en moderniseren en zal de organisatie flink op de schop ne men. Het bestuur wordt omge vormd tot een raad van toezicht en de directie krijgt meer be voegdheden en verantwoordelijk heden. De omvorming moet medio 2015 een feit te zijn. Tot die tijd neemt een interim-directeur de zaken waar. Het bestuur onderhandelt momenteel met een kandidaat. Staatssecretaris Sharon Dijksma (Economische Zaken) heeft dat gisteravond toegezegd in een ge sprek met gedeputeerde Carla Schönknecht. Ze spraken over de gevolgen van de nieuwe regels voor de uitstoot van stikstof. Als die ongewijzigd worden inge voerd, kan straks geen bedrijf in Zeeland nog uitbreiden en wor den boeren, vissers en recreatiebe- drijven aan banden gelegd. Dijks ma heeft zowel de Tweede als de Eerste Kamer beloofd met een op lossing voor Zeeland te komen. Volgens Schönknecht stuurt Dijksma aan op een 'scala van maatregelen'. Waar het op neer komt is dat alle berekeningen die zijn gemaakt overnieuw moeten. Er wordt opnieuw gekeken naar alle projecten van het ministerie van Infrastructuur en Milieu voor de komende tien jaar, zoals de nieuwe zeesluis bij Terneuzen. Ook wordt onderzocht of kunst- mestfabriek Yara juist in de cijfers is opgenomen en moet er (stik stof) ruimte worden geschapen voor de aanleg van containerka des in het havengebied. Wat Zeeland ook in de weg zit is de stikstof die uit het buitenland aanwaait of die tijdelijk vrijkomt bij de aanleg van projecten. „Zee land staat er niet alleen voor als het gaat om stikstof uit het bui tenland", aldus Schönknecht. „Het Rijk neemt ook een deel voor haar rekening." Ook wordt de tijdelijk hoge stik stof-uitstoot bij bijvoorbeeld dijk verzwaringen anders berekend. Binnen een maand zal blijken of het genoeg is. VRIJDAG 10 OKTOBER 2014 Kijk wie er aanbelt voor u open doet. Vraag wie het is en waar de persoon voor komt Bel als u het niet vertrouwt 112. Zorg dat u kunt zien wie er is zon der de deur (helemaal) open te doen. (Kijkgat kierstandhouder.) Vraag naar een legitimatiebewijs. Is dat er niet, maak dan een nieu we afspraak. Bel als u het niet ver trouwt 112. Weet een dief binnen te komen en stelt deze zich agressief op, raak dan niet in paniek. Blijf rustig, probeer hem met te praten en hem buiten te krijgen. Geef uw ogen de kost zodat u een goed sig nalement kunt geven. Gaat hij weg, kijk dan waarheen hij loopt. Bel direct 112. Loop nooit mee naar buiten. Vaak zijn er twee dieven, die samenwer ken. De een maakt een praatje en leidt u af, de ander glipt naar bin nen en steelt spullen. Doe uw achterdeur op slot als u al leen thuis bent. Geloof niet alles wat de mensen tegen u zeggen (zielige verhalen). Medewerkers van banken of thuis zorg komen niet zomaar langs. Ze maken altijd tevoren een afspraak. Vertrouw niet iedereen. Zelfs kin deren of moeders met kinderen kunnen oplichters zijn. Of mannen in nette pakken. www.studerenirivlissingen.nl Ook mensen met een keurig uiterlijk of pasjes die er heel officieel uitzien, kunnen kwade bedoelingen hebben, foto Lex de Meester door Rolf Bosboom door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Er zit schot in het over leg over de gevolgen van de nieu we stikstofregels voor Zeeland. Zo wordt de provincie niet ten volle aangeslagen voor eventuele stik stoftoename uit het buitenland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 53