6 WONEN is, gaat de pret nog door. Want ook de opgeblazen zaaddozen zijn heel decoratief. Er zijn zelfs mensen die ze om die reden drogen. Vroeger deed je dat in een donker schuurtje, maar te genwoordig gebruiken bloemdro- gers de magnetron, zo heb ik me laten vertellen. Nigella is droogtebestendig. Ook dat maakt het een nuttige tuin plant, in een tijd waarin waterge bruik voor de tuin steeds vaker als verspilling wordt ervaren. Lange tijd was Miss Jekyll de enig verkrijgbare tuinselectie, maar tegenwoordig wordt de plant vaker aangeboden in een mengsel van verschillende kleuren: Per sian Jewels. Deze juwelen bloeien roze, licht- en donkerblauw en wit. Persoonlijk vind ik de een kleurig blauwe Miss Jekyll effec- CRISPY WHITE BEZUINIGINGEN MEER BEZOEKERS GROENE VINGERS Romke van de Kaa Het viel me eerder op dat je in Griekenland en Turkije vaak broodjes krijgt die versierd zijn met hoekige, zwarte zaadjes. Maar pas toen ik in olijfboomgaarden en op akkers een plant zag die lijkt op juffertje-in-'t-groen, viel het kwartje. De zaadjes waren af komstig van Nigella sativa, zusje van de bekende tuinplant Nigella jes: in Nederland ben ik op zoek gegaan naar die zwarte zaadjes, want ik vond ze erg smakelijk. Ze blijken te krijgen bij Turkse win kels. Ik heb een potje gekocht en de zaadjes meteen gezaaid, want ik wilde graag zelfvoorzienend in Nigella worden. Maar er kwam niets op. Terwijl het zaaien van het gewone juffertje-in-'t-groen altijd probleemloos verloopt. Bij navraag bleken de zaden geroos terd te zijn. Juffertje-in-'t-groen - Nigella da- mascena - is een leuke, eenjarige tuinplant, die overal ingezet kan worden waar een open plek is in de beplanting. Het is een geweldi ge vuiler. Dit overigens niet alleen in de tuin, maar ook in boeketten. Want juffertje-in-'t-groen is een goede snijbloem, ook al zijn de stengels wat aan de korte kant. damascena; juffertje-in-'t-groen. De Engelsen hebben een treffen de naam voor deze plant: love in a mist; de bloemen lijken inderdaad te zweven in een mist van ragfijn verdeeld blad. In Engeland is Ni gella ook een meisjesnaam. Be roemd van de veelbekeken kook- programma's van keukenprinses Nigella Lawson. Om terug te komen op die brood- Je zaait de plant in het voorjaar di rect in de volle grond, want jonge planten laten zich lastig verplan ten. Als we een zachte winter krij gen, zou je Nigella nu al kunnen zaaien. De plant kan namelijk wel wat vorst verdragen. Maar ja, wat voor een winter we krijgen, weet je nooit van tevoren. Wacht dus liever tot volgend jaar maart Juffertje-in-'t-groen bloeit lang, maar als de bloei eindelijk voorbij Vooral de huizen van de woonma- gazines van Sanoma, eigenaar van Woonbeurs Amsterdam, zorgden voor inspiratie. Opvallend was het crispy white huis van 101 Woon- ideeën, met hier en daar accenten in kleur. Dat stond bol van de zelf- makers uit de historie van het ma gazine. Want een rouwrand aan dit verder lichte en luchtige interi eur was dat het blad ter ziele gaat. Sanoma stopt ermee. Bij het gecombineerde huis van Eigen Huis Interieur en More than Classic - subtiele luxe vol bij zonder kleurgebruik en chique kleden en behang - was er een dubbel gevoel. De bladen hadden nog eenmaal als voltallig team ge werkt aan dit huis, maar vanaf no vember is de redactie wegens be zuinigingen gehalveerd. Bij VT Wonen was wel reden tot feest. Het blad bestaat vijftig jaar en vierde dat in een stand met een circustentdak in zwart en wit. Hoewel de sfeer wat mat was - met weinig nieuws en het opval lend ontbreken van grote namen als Jan des Bouvrie, Piet Boon en Auping - trok Woonbeurs Amster dam dit jaar wel meer bezoekers. De organisatie merkt dat de wo ningmarkt in de lift zit en telde dit jaar 69.000 bezoekers, ten op zichte van 67.000 vorig jaar. En dat waren er weer tweeduizend meer dan in het jaar daarvoor. Juffertje-in-'t-groen. Karwei wist met een hippe stand alle ogen op zich gericht en profileert zich als de bouwmarkt die ook oog heeft voor de dames: zij zijn uiteindelijk toch degenen die thuis de broek aan hebben als het om de inrichting gaat. foto's DesignPress

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 50