SPECIAAL VOOR U ALS TROUWE LEZER: WIJNPRODUCTEN NU MET 50% KORTING! II gratis gratis gratis BESTELBON BESTEL NOG SNELLER VIA WWW.PZC.NI/WIIN Cadeautje 4 BINNENLAND ZWARTE PIET Winkels willen zich niet branden aan Zwarte Piet. Maar doorgaan op de oude weg is ook een standpunt. 66 Tss, hebben ze helemaal geen zwarte piet figuurtjes bij Albert Heijn 66 'Zwarte Piet' kan niet meer maar plofkip is nog steeds geen probleem €5,99 €4,99 €99,9 Al die aandacht en tegenspraak maakt Wilders tot nu toe alleen maar sterker FERRY MINGELEN aar gaan we weer, dacht ik ge laten toen ik het bericht las dat het Openbaar Mi nisterie P W-leider Wilders waarschijnlijk gaat vervolgen wegens discriminatie van Ma rokkanen. Aanleiding is de vraag die Wilders bij de ge meenteraadsverkiezingen aan zijn achterban stelde: willen jullie meer of minder Marokka nen? De vijftig verzamelde PW-hardliners wisten wat van hen werd verwacht: 'Min der, minder, minder', scandeer den zij in een passend bruin ca fé aan het Haagse Plein. En daarmee begon het voor spelbare circus, bekend sinds Wilders in 2004 de WD ver liet. Hij provoceert, zijn tegen standers schreeuwen moord en brand en de PW stijgt in de peilingen. Om het in de woorden van pre mier Rutte te zeggen: Wilders gooit een stuk rood vlees in de arena en iedereen springt er bo venop. Al die aandacht en te genspraak maakt Wilders tot nu toe alleen maar sterker. In de peilingen is de PW nu, na de WD, de grootste partij. 'Ik word minister-president', voorspelt hij in Een Vandaag. Een tikje voorbarig, maar Rut- te laat dat stuk rood vlees toch liever liggen. Dan bederft het vanzelf wel, hoopt hij. Maar 6400 burgers dachten daar anders over. Enthousiast en vaak groepsgewijs deden zij aangifte tegen de PW-leider. Wilders' aanhangers klaagden op hun beurt PvdA-voorman nen Spekman en Samsom aan, want die hadden ook hele erge dingen over Marokkanen ge- zegd. Samsom: jonge Marokka nen hebben 'een etnisch mono polie op overlast'. Spekman: Marokkanen die niet deugen moet je 'vooral vernederen'. Die uitspraken zijn kennelijk niet erg genoeg, want het Openbaar Ministerie besloot gisteren dat beide PvdA-lei- ders niet worden vervolgd. Juridisch te verdedigen, maar leg dat maar eens uit Zij niet en Wilders wel! De sociale media stonden rood van verontwaardiging. De PW-voorman wordt zo be kwaam in de slachtofferrol ge manoeuvreerd en daar weet hij wel weg mee. „De boodschapper moet kenne lijk politiek worden onthoofd", stelt hij. Een fijnzinnige verwij zing naar de echte onthoofdin gen door IS. De ironie van de geschiedenis is dat Wilders een treurig jubileum beleeft. Precies tien jaar geleden moest hij beveiligd worden. Op inter net stond toen een filmpje waarin hij wegens belediging van de islam zogenaamd ont hoofd werd. De vraag is: had het Openbaar Ministerie het stuk rood vlees niet kunnen negeren? Juridisch kennelijk niet. Maar in een eerder proces wegens haatzaaien en discriminatie ging Wilders vrijuit. De recht bank vond zijn uitspraken in dertijd grof en denigrerend, maar niet strafbaar. Stel je voor dat Wilders nu weer vrijgespro ken wordt Dan is 'minder Ma rokkanen' dus van een legaal stempel voorzien. Maar ook als Wilders veroordeeld wordt, is zijn reactie voorspelbaar: hij zal zich er weinig van aantrek ken. Voor Wilders is dit een win-win situatie. Hij verwijt Justitie dat zij partijdig is en te gen hem. Wat een onzin. Vol gend jaar maart zijn er verkie zingen. De voorbereiding van een proces zal veel aandacht trekken. Justitie bezorgt Wil ders tijdens de campagne een cadeautje, of ze het nu leuk vindt of niet Justitie doet niet aan politiek. Dat is hiermee wel bewezen. ZAANDAM - Er zijn heus nog wel producten met Zwarte Piet in de Albert Heijn. Chocolaatjes bijvoor beeld in de vorm van het hulpje van Sinterklaas, noemt de woord voerster van de supermarkt. Een veilig voorbeeld: chocolaatjes zijn toch al donker. De communicatie-afdeling van Al- bert Heijn loopt op eieren in de Zwarte Piet-discussie. Deson danks verdween gisteren al snel el ke nuance in de reacties op het ini tiatief van AH om Zwarte Piet niet meer te gebruiken in recla me. 'AH doet Zwarte Piet in de ban', heette het in de berichtge ving. De hashtag #boycotAH was trending op Twitter en 'Dag Al- bert Heijn, Hallo Jumbo' werd een gevleugelde uitspraak. Want Jumbo houdt Zwarte Piet wel in haar communicatiepakket. Tegelijkertijd stelt de keten het volgende: 'Wij volgen de discus sie rondom Zwarte Piet, maar mengen ons hier niet in'. Maar ook alles bij het oude laten is een standpunt. De keten schreeuwt het alleen niet van de daken. „Jumbo hoopt dat de dis cussie overwaait, maar die waait niet over", stelt marketingdeskun dige en psycholoog Pieter Paul Verheggen van onderzoeksbureau Motivaction. Hij kan wel waarde ring opbrengen voor de actie van Albert Heijn. „Albert Heijn zegt er voor iedereen te zijn. Hiermee geeft AH aan er ook te zijn voor andersdenkenden." Retailorganisaties móeten vol gens hem een standpunt inne men. „Je klanten in het ongewisse laten, is het domste dat je kan doen. Dan gaan consumenten zelf gissen." Merkenexpert Paul Moers: „AH is aan het polderen geslagen. Dit is een laffe keuze. Slechts een klein deel van de bevolking heeft pro blemen met Zwarte Piet." Volgens hem doen bedrijven er echter wel goed aan een duidelij ke keuze te maken. „De meesten zeggen dat ze geen onderdeel zijn van de maatschappelijke discus sie, maar het is moeilijk je daar aan te onttrekken." Sommige twitteraars zeggen Al- bert Heijn nu links te laten lig gen. Een loze kreet of een serieus dreigement? „Een aantal klanten zal zich niet meer thuis voelen bij de Albert Heijn. Maar een grote groep zal het waarderen dat die supermarkt helder is over waar ze voor staat", zegt Verheggen. „Con sumenten vragen om transparan tie. Uiteindelijk zal ook de trouwe klant van Jumbo willen dat die duidelijk positie kiest." «IK AMENDING! GUIS ^MENDING! ëH GUIS k VER2ENDING! Geldig t/m 31 oktober 2014 - D Niets zeggen, zegt ook iets door Freke Remmers @josselinedb op Twitter @Lonnepon747 I foto Getty Images Pierre Baptiste Reserve £44798" Een Franse Cuvée met een lange, frisse afdronk met veel fruitigheid. Sec - Pierre Baptiste Sauvigon Blanc - Viogniet-€-938 Een Franse Sauvignon Blanc met een frisse en fruitige smaak en een lange afdronk. Wijnkoeling £499^5 Houdt wijnen op de juiste temperatuur. I Wijnproducten met een topkorting! Hierbij bestel ik: x 6 flessen Pierre Baptiste Reserve a €5,99 per nes x 6 flessen Pierre Baptiste Sauvigon Viognier €4,99 per ties x Wijnkoeling a €99,95 Ik machtig Buckaroo Payment Services in opdracht van Wegener Media eenmalig het verschuldigde bedrag 2,50 administratiekosten* te incasseren van: Handtekening: Voornaam: Achternaam: Straat I nr.: Postcode: Plaats: Telefoon: Email: Stuur deze bon in een envelop naar: Webwinkel. Postbus 1090, 5004 BB Tilburg Vragen? Bel0900- 2021352 (€0,45 p.g.j %OC\ Q Let op: vei werking Van een bon order duurt tot 5 werkdagen. Nj I (J (S "Bij een online bestelling betaalt u geen administratiekosten MET WOKEN NVETORtNKTN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 4