Huizenprijzen in eurozone gestegen Sector communicatie en prwil andere baan '?K0 2 WONEN De huizenprijzen in de euro zone zijn in het tweede kwartaal van dit jaar gestegen in vergelijking met een kwartaal eerder. Dat meldde het Europese statistiekbureau Eurostat donder dag. Op jaarbasis stabiliseerden de huizenprijzen. Koopwoningen in de eurolan den waren in het tweede kwar taal van dit jaar 0,9 procent meer waard in vergelijking met het eerste kwartaal. In de hele Euro pese Unie steeg de prijs van een huis in de afgelopen drie maan den met 1,4 procent. De sterkste stijging werd in het tweede kwartaal gemeten in Ier land, waar 6,8 procent meer voor een woning moest worden neer geteld. In Nederland gingen de huizenprijzen in het tweede kwartaal met 0,5 procent om hoog. Het CBS meldde vorige maand nog dat de gemiddelde prijs van een bestaande koopwoning in Nederland ongeveer even hoog was als in mei 2003. Wel is het prijspeil 19 procent lager in ver gelijking met augustus 2008, toen de huizenprijzen piekten. §1 Mensen die nu een baan heb ben in de marketing, com municatie, pr en reclame zijn mas saal en actief op zoek naar ander werk. Binnen deze beroepsgroe pen is een op de zes actief op zoek naar een nieuwe baan, meer dan de helft is latent op zoek en houdt de arbeidsmarkt goed in de gaten. In de hele (werkende) be roepsbevolking zegt slechts een op de twaalf werknemers op zoek te zijn naar een andere baan. Dat blijkt uit de jongste cijfers van het Arbeidsmarkt Gedragson derzoek (AGO) van Intelligence Group. Dat onderzoek loopt nu twaalf jaar en recent zijn de cij fers over de eerste zes maanden van 2014 toegevoegd. Verder zijn ook callcenter-mede- werkers zeer actief op de arbeids: markt: een kwart van hen zoekt een andere baan. De hoge cijfers binnen marketing, communica tie, pr en reclame hangen waar schijnlijk samen met de grote con junctuurgevoeligheid van deze branches. Bij callcenter-medewer- kers is de oorzaak volgens Intelli gence Group het veelal ontbreken van vaste contracten. Wie al winkelend in de Noordstraat in Terneuzen eens de moeite neemt de blik af te wenden van de etalages en naar boven tuurt, krijgt een glimp te zien van het oude Terneu zen. Boven de moderne winkelpuien zijn nog de oude ge vels te zien. Vaak worden deze bovenverdiepingen ge bruikt als opslagruimte van de winkels beneden, slechts een enkeling woont er. Paul van der Meer is een van hen. Paul van der Meer (30) mag zich zo wat bankdirecteur wanen. Hij be woont de bovenverdieping, voor heen de directeurswoning, van de voormalig Terneuzense vestiging van de Amsterdamsche Bank NV. Het pand dateert uit 1936 en is sinds de jaren zestig in handen van de famlie Ver meer. Beneden, waar eens het geld rolde, wordt nu damesmode verkocht. De oude bankkluis met 'dikke deur' is bewaard gebleven. Boven, waar vroeger de bankdirecteur en zijn gezin woonde, is van de zakelijke sfeer niet veel meer te bekennen. De directeur moet een groot gezin gehad hebben, want de bovenwoning had maar liefst vijf slaapkamers. Nu woont Van der Meer er in zijn eentje. Zeeën van ruimte heeft hij, maar om dat zo te krijgen, ging wel een flin ke verbouwing vooraf. Van der Meer werkte na zijn studie bedrijfseconomie een tijd in het bui tenland. Na verblijven in Cyprus, Engeland, Schotland en Zwitserland, keerde hij in 2011 te rug naar het aloude en vertrouwde nest; Ter- neuzen. De verdieping boven de modezaak werd toen verhuurd, maar zou op korte termijn vrijkomen. Van der Meer zag zijn kans schoon. Toen hij voor het eerst een kijkje nam boven, moest hij wel even slikken. „Ik dacht: Oh jon gens, dit wordt een hele klus om het zo te krij gen zoals ik dat wil!" Van der Meer had grootse plannen met de vele kleine kamertjes die samen de directeurswo ning vormden. Uiteindelijk begon de verbou wing in juni 2011 en kon hij vlak voor kerst zijn nieuwe woning betrekken. De transformatie is enorm. De eerste woonlaag is helemaal openge broken, het dichte keukentje, de zondagse ka mer, slaapkamertjes en een badkamer hebben nu plaatsgemaakt voor een open keuken, een enorme woonkamer, wasruimte en een toilet. De originele paneeldeuren met gehamerd glas zijn nog wel gebleven, evenals de oude kozij nen en het jaren dertig hang- en sluitwerk. Helaas had de oude bankdirecteur niet wat leuks verstopt in de oude spanten. „Geen rollle- tjes bankbiljetten. Hoogstens een vijf eurocent van de vorige bewoner." Op de bovenverdieping, te bereiken via een scheluwe strap, zijn nu de master bedroom, lo geerkamer, werkkamer en de badkamer ge maakt. Enorme Veluxramen hebben de oude dakkapellen vervangen. Vanuit zijn werkkamer overziet Van der Meer, naast zijn werk bij Dow ook raadslid voor Top/Gemeentebelangen en penningmeester van Terneuzen FM, de Willi- brordustoren, waar ze nu bezig zijn de top te rug te plaatsen. Hoewel Van der meer een tuin ontbeert, heeft hij plaats genoeg om heerlijk buiten te zitten. Vanaf de eerste verdieping heeft hij de beschik king over een enorm dakterras, deels bekleed met hoogpolig kunstgras. „Je zit hier in de mid dag heerlijk in het zonnetje en je kijkt uit over Oud Terneuzen, dat is echt een bonus." Hoewel hij aan de voorzijde uitkijkt over de Noordstraat, is dat niet Van der Meers officiële adres. Dat is de Kandeelstraat, een zijstraat van de Noordstraat. Buiten en binnen wordt ge scheiden door een massief houten, met metaal versterkte deur. De bankdirecteur en zijn gezin waren goed beschermd tegen eventuele indrin gers. Een steile trap leidt vervolgens naar de wo ning. Wonen in de binnenstad heeft zo zijn voor- en nadelen, stelt Van der Meer. „Het voordeel is na tuurlijk dat je middenin de bedrijvigheid en bij alle faciliteiten zit. Een nadeel is dan weer dat je niet je auto voor de deur kwijt kunt." Van der Meer is voorlopig nog helemaal niet van zins te vertrekken. Er is ruimte genoeg voor een intrekkende liefde en eventuele gezinsuit breiding. „Ik zit hier prima. Het is jammer dat niet meer bovenwoningen in de stad worden bewoond. Zo zonde! Het zou heel goed zijn voor de sociale samenstelling van dit deel van de stad." •r foto HH Wonen op stand boven het winkelend publiek door Sheila van Doorsselaer Paul van der Meer: „Wonen boven winkelpanden in Terneuzen zouden meer mensen moeten doen!" fotografie Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 46