Timmermans: dit had ik niet moeten zeggen ALS neemt stelende topman op de korrel ijskast 'Defensiestudent in aangevallen' Geen tankstationnetjes van Shell meer bij Lego IN HET NIEUWS 3 Een storm van verontwaardiging stak op na de onthulling van Tim mermans in talkshow Pauw: dit is nieuwe informatie! De nabe staanden bleken er ook niet van op de hoogte. In allerijl informeer den familierechercheurs hen gis terochtend. Timmermans ging gisteren na af loop van een debat in de Tweede Kamer diep door het stof: „Ik had het niet moeten zeggen. Het laat ste wat ik wil doen, is mensen la ten schrikken die het al zo ontzet tend moeilijk hebben. En dat heb ik wel gedaan." Hij verklaarde zijn slip of the tongue uit een te grote betrokkenheid bij het onder werp. „De ramp heeft me veran derd." Zo'n beetje de hele zomer was hij druk met de nasleep van de cata strofe met vlucht MH17, reisde de wereld over en hield ook een veel geprezen speech bij de Veilig heidsraad in New York. Die toe spraak werd ook bekritiseerd, bij voorbeeld omdat Timmermans suggereerde dat mensen nog de tijd hadden om afscheid te ne men van elkaar. Toen Jeroen Pauw hem woensdagavond daar naar vroeg, deed Timmermans - in het defensief- de onthulling: „U weet dat er iemand gevonden is met een zuurstofkapje op zijn mond? Die heeft dus de tijd ge had om dat te doen." Je zou het als 'typisch Timmer mans' kunnen omschrijven. De PvdA'er flapt er namelijk wel va ker iets uit. Zo beet hij een D66'er in een debat eens toe 'bullshit' te verkopen en bestempelde hij de afwijzende houding van het CDA als 'opgestoken middelvinger'. Ook toen volgde even later een ruiterlijk mea culpa. Politici op het Binnenhof verba zen zich ook nog wel eens over de lichtgeraakte Timmermans. Tege lijkertijd is zijn emotionele karak ter een belangrijk handelsmerk van de naar Brussel vertrekkende bewindsman. Die eigenschap legt hem overigens geen windeieren; de Limburger behoort tot de po pulairste leden van dit kabinet. Nolet zou bijna een ton van ALS naar zijn eigen rekening hebben overgemaakt. Nadat de stichting daar achter kwam, stortte hij het geld terug. Dat geld lijkt echter af komstig van de stichting Vrien den van de Rudolf Steiner Kli niek, waar Nolet destijds penning meester was. Nolet is negen maanden geleden ontslagen bij ALS, dat zich inzet voor mensen met de dodelijke spierziekte. De organisatie trok dit jaar veel aandacht en donaties met de Ice Bucket Challenge. „ALS heeft de gang van zaken rond de poging van verduistering van de oud-directeur juridisch uit voerig laten onderzoeken. Dit on derzoek heeft zich ook uitgestrekt tot de actuele gebeurtenissen, waaronder de publieke verklarin gen van de ontslagen oud-direc teur", meldde de stichting gistera vond op zijn website. Nolet verklaarde woensdag tegen RTL Nieuws dat hij zelf naar de raad van toezicht is gegaan om de zaak op te biechten. Hij schrijft dat hij het geld heeft terugbetaald en vrijwillig is opgestapt. De dief stal bij de stichting Vrienden van de Rudolf Steiner Kliniek werd in april ontdekt. De organisatie is nu nog steeds bezig het geld terug te vorderen, zei secretaris Herman Masthoff gisteren. De organisaties hebben nauw overleg met elkaar. Nolet was ook interim-directeur bij de stichting Nationale Dieren- zorg Wassenaar, maar volgens Omroep West heeft hij die func tie gisteren neergelegd. Dat ver trek zou 'in goed overleg' tot stand zijn gekomen. De stichting en Nolet waren niet bereikbaar voor commentaar. bouwden er 4974 het ook werke lijk in. De rest heeft geen auto, of kan het apparaat (dat enkele dui zenden euro's kost) niet betalen. Schultz bekijkt nu samen met mi nister Ivo Opstelten van Justitie of het alcoholslot helemaal bij het strafrecht ondergebracht kan wor den. „Eindelijk", verzucht advo caat Geert jan van Oosten, die veel automobilisten met een alcohol- slot bijstaat. „In het strafrecht kan de rechter tenminste naar de om standigheden van de bestuurder kijken." Voor mensen die al een slot heb- rp ben, gaat Van Oosten vragen of ze het uit mogen bouwen. „Dat is niet meer dan redelijk." baar uniform droeg. Op dezelfde dag, 26 september, werd bekend gemaakt dat studenten niet in uni form mogen reizen, naar aanlei ding van een dreigende video boodschap van een Nederlandse jihadstrijder. Volgens de interne mail zou de da der tegen het slachtoffer hebben gezegd: „Ik ken jou en ik weet wat je doet. Als ik je nog een keer tegenkom, dan steek ik je neer." Ook een tweede incident staat in de mail genoemd. In het Overijs selse Deurningen probeerde een auto in te rijden op studenten in uniform^ Ze sprongen in de berm en bleven ongedeerd. De woordvoerder reageerde daar mee gistermiddag op een screen shot van een interne mail binnen defensie. In de mail wordt de be dreiging, waarbij de student een mes op de keel werd gezet, be schreven. Het is onuidelijk of het incident verband houdt met het feit dat de student een herken- BILLUND - Speelgoedfabrikant Le go stopt na bijna vijftig jaar met het gebruik van het beeldmerk van oliemaatschappij Shell in zijn bouwdozen. Aanleiding is een campagne van milieu-organisatie Greenpeace. In een parodie op The LEGO movie liet de milieuorganisatie een we reld van maagdelijk witte lego blokjes, inclusief ijsberen en eski mo's, verdwijnen onder een laag zwarte olie. Daarmee stelde Greenpeace de olieboringen van Shell op de Noordpool aan de kaak. Lego laat in een verklaring weten Greenpeace niet langer een forum te willen bieden om Shell aan te vallen. Lego zal het bestaande marketingcontract met Shell, dat in 2011 werd afgesloten gewoon uitdienen. Daarin wordt onder meer de productie van promotio nele speelgoedsetjes die bij benzi nestations verkrijgbaar zijn gere geld. Een verlenging zit er 'zoals de zaken er nu voorstaan' niet in, zei bestuursvoorzitter Jorgen Vig Knudstorp. Door de jaren heen sierden de merknaam en het schelplogo van de Nederlands-Britse energiegi gant tientallen benzinestations en brandstoftrucks van Lego. Ook verschenen bouwdozen van een boorplatform en een olieraffinade rij die met de beroemde speel goedsteentjes konden worden ge bouwd. VRIJDAG 10 OKTOBER 2014 Minister Frans Timmermans moest gisteren veel uitleggen. Hij betreurde zijn opmerking over een MH17-slachtoffer die gevonden werd met een zuurstof masker. foto Phil Nijhuis/HH door Niels Klaassen DEN HAAG - Frans Timmermans heeft spijt van zijn uitspraak over het zuurstofmasker dat een van de slachtoffers van de vliegramp MH17 droeg, zo zei hij gisteren. De bewindsman toont zich wel va ker een flapuit. Zijn emotionele karakter is een belangrijk handelsmerk van de naar Brussel vertrekkende bewindsman DEN HAAG - De Stichting ALS doet aangifte tegen voormalig directeur Eric Nolet. De begin dit jaar ontsla gen directeur wordt verdacht van diefstal. Gestolen geld dat ex-direc teur ALS terugbetaalde, was afkomstig uit de kas van een andere stichting RIJSWIJK - Een student van een zo genoemde VeVa-opleiding, een de fensieopleiding, is eind september bedreigd op het station in Boxtel. De politie doet onderzoek naar de bedreiging, toen de student vol gens de woordvoerder in een her kenbaar uniform van de school liep.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 3