De Bruijn verslaat Umeda en Philipoom Coach Oemoemenoe per direct vertrokken Tweede editie Leve de Koers 36 SPORT Aanhaken of afhaken voor TOP Jeugdtoernooi HWP in Sas van Gent Koppeltijdrit voor ID-renners Orion-Delta Sport in tweede ronde Oudere jeugdspelers krijgen een extra mogelijkheid aan het echte werk te snuffelen en zich zo te ontwikkelen. Dwars door de Zwingeul Dertiende editie Abeelenrace ZATERDAG 11 OKTOBER Voor de korfballers van TOP Arnemuiden is het zaterdagmiddag al erop of eronder. Wil de ploeg van trainer Arco Goedkoop nog mee blij ven doen voor het kampioenschap in de over gangsklasse C, dan moet er thuis gewonnen worden van Tjoba uit 's-Heer Hendrikskinde ren. Uitgerekend die ploeg voert de ranglijst aan. Het onderlinge verschil is na zes speelron des al vier punten. Opmerkelijk was dat bij de laatste vier wedstrij den tussen TOP en Tjoba steeds de uitspelende ploeg won. Het duel van zaterdag begint om 16.00 uur. Schaakvereniging Het Witte Paard houdt zater dag voor de negende keer het HWP-jeugd schaaktoernooi. Het toernooi vindt plaats in MFC De Statie in Sas van Gent. Vorig jaar wa ren er liefst 94 deelnemers. Het toernooi maakt deel uit van het Grand Prix Toernooi van de Zeeuwse Schaak Bond. Ieder een die kan schaken en niet ouder is dan twin tig jaar, kan meedoen. Er wordt gespeeld in ver schillende leeftijdsgroepen. Het toernooi begint om 10.00 uur en de prijsuitreiking is rond 16.30 uur. Aanmelden kan via de website van HWP (www.hwpsasvangent.nl) of via jeugdleider Manuel Colsen (m.m.m.colsen@zeelandnet.nl). Sinds vorig jaar is de koppeltijdrit in Terneuzen een exclusieve wedstrijd voor de renners met een lichamelijke beperking, de ID-renners. Me de-organisator Jan de Jonge: „De wedstrijd wordt wel eens gekscherend uniek in de wereld genoemd. Dat geeft aan hoe deze wedstrijd bij de renners en supporters leeft." Op de deelnemerslijst staan meer dan twintig duo's. Onder hen is ook de winnaar van vorig jaar, Kevin Wester uit Alkmaar. Uiteraard zal ook de Nederlandse kampioene Irma van Duijn uit Schoondijke van de partij zijn. Er wordt vanaf 10.31 gestart bij de Margarethaweg in Terneuzen. De afstand bedraagt 20 kilometer. ZONDAG 12 OKTOBER De handballers van Orion debuteerden afgelo pen zondag op voortreffelijke wijze in de hoofd klasse. De ploeg uit Heinkenszand begon aan het seizoen op het vierde niveau van Nederland met een 32-32-gelijkspel bij HWC in Vlaardin- gen. Het opvallendste aan het duel was dat Ron van Dalen tot liefst zestien treffers kwam. Hij scoorde bijna net zo vaak als het Zierikzeese Delta Sport, dat in de eerste speelronde met 19-16 won. Zondag staan de twee Zeeuwse ploegen om 14.00 uur al meteen tegen over elkaar in De Stenge in Heinkenszand. De teams kennen elkaar goed doordat er veel dwarsverbanden zijn tussen Orion en Delta Sport. BRUINISSE - Voetbalvereniging Bru- se Boys brengt het eigen onder 23-team onder in een minicom petitie. Samen met De Jonge Spartaan (Middelharnis), 's-Gra- vendeel en DBGC (Oude-Tonge) wordt vanaf volgende week een doordeweekse competitie gestart. Oefenduels en toernooien waren al gebruikelijk in het Zeeuwse on- CURI - Driebander Jean Paul de Bruijn uit Hulst is tijdens het we reldbekertoernooi in het Zuid-Ko- reaanse Guri (een voorstad van Seoel) overtuigend doorgedron gen tot het hoofdtoernooi. De Zeeuws-Vlaming overleefde de kwalificatieronde gisteren op indrukwekkende wijze. Hij had op papier niet de makkelijkste loting, maar dat zag hij alleen maar als een uitdaging. Zijn eer ste tegenstander, de Japanner Ryuuji Umeda, de wereldkam pioen van 2007, werd met 40-21 in zeventien beurten opzij ge schoven. In de tweede ronde klopte hij in twintig beurten de Belgische oud-wereldkampioen van 1995, Jozef Philipoom, met 40-32. Met een algemeen gemiddelde van 2.162 behoort De Bruijn tot de betere qualifiers in een toer nooi waarin op zeer hoog niveau wordt gepresteerd. Zes spelers overschreden de grens van 2.000 gemiddeld. De Bruijn treft nu de Zuid-Kore- aan Jung Han Heo. der 23-voetbal. Een minicompeti tie nog niet. „Voor Bruse Boys is de achterliggende gedachte om ta lentvolle voetballers extra moge lijkheden te bieden zich te ont wikkelen", aldus Ralph van den Ouden, lid van de technische commissie van Bruse Boys. „Het biedt met name voor de oudere jeugdspelers een ideale mogelijkheid aan het echte werk te snuffelen. Voor de oudere spe lers binnen het team die nu in een eerste of tweede elftal spelen, is het belangrijk ook hun leiding gevende kwaliteiten in het veld te kunnen ontwikkelen omdat die taak in hun eigen team vaak door de oudere garde wordt inge vuld." In verband met de uitwijkmoge lijkheid naar kunstgras worden de wedstrijden vóór de winter stop allemaal op het veld van Bru se Boys gespeeld. Komende dins dag worden in Bruinisse vanaf 19.45 uur gespeeld: Bruse Boys-De Jonge Spartaan en 's-Gra- vendeel-DBGC. De andere speel dagen zijn 11 november, 16 decem ber, 10 februari, 10/17 maart en 14 april. WIEL.ERCAFE IN PORGY EN BESS Zondag kunnen de atleten weer aanmodderen en ploeteren op het strand tussen Cadzand-Bad en het Belgische Knokke tijdens Dwars door de Zwingeul. De zware wedstrijd eist iedere keer het nodige van de deelnemers, vooral als het in aanloop naar de race nog regent. Vorig jaar was het een spannende strijd tussen Edwin de la Ruelle en Theo Rabout, die beslist werd in het voordeel van De la Ruelle. Dwars door de Zwingeul start om 10.30 uur na bij strandpaviljoen De Zeemeeuw in Cadzand-Bad en de afstand be draagt 7500 meter. Om 10.15 uur is er een kidsrun over 1000 meter. MIDDELBURG - Op het Kanaal door Walcheren wordt zaterdag voor de dertiende keer de Abeelenrace gevaren. De organisatie is in han den van de Middelburgse roeiver eniging Honte. De start van de wedstrijd over vijf kilometer is in de binnenhaven van Vlissingen, de finish ligt na bij het centrum van Middelburg. Er wordt gevaren in twee blok ken. De eerste begint om 12.00 uur, de tweede om 15.30 uur. MIDDELBURG - De nieuwe hoofd coach van rugbyvereniging Oe moemenoe, de Belg Stijn van Hau- wermeiren, heeft besloten per di rect te vertrekken. Hij heeft slechts vier wedstrijden in de ere klasse, het hoogste niveau van Ne derland, meegemaakt. Van Hauwermeiren stopt niet uit onvrede. Hij is er echter achter ge komen dat zijn werk - hij heeft een eigen bedrijf - en zijn bezighe den bij Oemoemenoe een te zwa re wissel trekken op zijn gezinsle ven. Oemoemenoe betreurt het ver trek van Van Hauwermeiren. De assistent-trainer, de Nieuw-Zeel- ander Ray Blackburn, zal de ko mende tijd zijn taken overnemen. Zaterdag treedt Oemoemenoe thuis aan tegen The Dukes. IkiH iÜ. Kijk voor de volledige agenda op www.pzc.nl/sportagenda De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzc.nl Bru onder 23 in minicompetitie door Rudy Boogert OfSlOrf» TERNEUZEN - Aan de vooravond van de start van het nieuwe wielerseizoen in Vlaanderen wordt op vrijdagavond 20 februari 2015 in Porgy en Bess 'Leve de Koers 2' georganiseerd. Net als in februari van dit jaar het geval was, wordt het weer een avond met en over wielrenners. 'Leve de Koers 1(foto) was een groot succes, in een al maanden van tevoren uitverkocht Porgy en Bess. Gasten waren Jan Janssen, Freddy Maertens, Peter Winnen, Cees Bal, Peter Ouwerkerk en Rik Vanwalleghem. Voor de tweede editie zijn Roger de Vlaeminck, Karsten Kroon en oud-wielrenner, oud-ploeg leider en commentator José de Cauwer vastgelegd. Andere namen volgen nog. De wieleravond wordt gepresenteerd door Rik Vanwalleghem, veelschrijver over het Belgische wielrennen en directeur van het Centrum Ronde van Vlaan deren in Oudenaerde. Verdere info staat op www.porgyenbess.nl/programma. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 36