nederlaag in eerste play-offduel SPORT 35 Alfellay krijgt meteen basisplaats van Hiddink Spanje verliest in slotfase van Slowakije Oe Jager maakt eerste treffer bij Oranje -18 Ruben de jager heeft woens dagavond zijn eerste doelpunt gemaakt voor het Nederlands elftal onder achttien jaar. In Schijndel maakte de voetballer uit Lewedorp in de 68e minuut de 2-o tegen Servië. Het team van coach Maarten Stekelen burg was in de vijfde minuut al op ï-o gekomen. Bart Nieuwkoop uit Tholen speelde gisteravond mee met Oranje onder negentien. In Polen werd Andorra met 7-0 opgerold. Het was het eerste duel in de EK-kwalifkatie- reeks. James heeft hoogste commerciële waarde Basketballer LeBron James is als merk het meeste waard in de sport. Zijn commerciële waarde bedraagt dit jaar vol gens het Amerikaanse zaken blad Forbes 37 miljoen dollar, omgerekend 29 miljoen euro. De voormalige vedette van Miami Heat is golfer Tiger Woods gepasseerd in de rang lijst. Woods zakte in merkwaar de van 46 naar 36 miljoen dol lar. De veelvoudig Major win naar verloor veel van zijn waar de doordat producent EA Sports is gestopt met het ma ken van de Woods-videogame. Andy Schleck stopt vanwege knieblessure Een onwillige knie dwingt An dy Schleck te stoppen met wiel rennen. De 29-jarige Luxembur ger maakte zijn besluit giste ren officieel bekend. De renner van Trek gaat de boeken in als oud-winnaar van de Ronde van Frankrijk. Hij won de Tour van 2010 nadat Alberto Conta- dor de zege wegens doping was ontnomen. Schleck kwam in juli tijdens de derde etappe van de Tour ten val en onderging in Basel een operatie aan de kruisban den van zijn rechterknie. Een lange, moeizame revalidatie volgde. „De artsen hebben me gezegd dat ze niet veel meer kunnen doen. Ik ben daarom gedwongen mijn carrière te beëindigen", zei een geëmotio neerde Schleck. Raddiffe loopt Montferlandrun Het Britse hardloopfenomeen Paula Radcliffe is zondag 7 de cember te bewonderen in de Montferlandrun. De organisa tie van de wegwedstrijd over 15 kilometer meldde gisteren de komst van de veertigjarige wereldrecordhoudster op de marathon. Het wordt de eerste keer dat ze een wegwedstrijd in Nederland loopt. Radcliffe maakte onlangs in Worchester haar rentree in een wegwedstrijd over tien kilo meter. Ze was bijna twee jaar uit de roulatie door blessure leed. Boomstra als enige zonder puntverlies Roel Boomstra is als enige dam mer nog,zonder puntverlies op het Europees kampioenschap in Tallinn. De grootmeester uit Emmen won gisteren in de hoofdstad van Estland ook zijn derde partij. Dat ging ten koste van landgenoot Ron Heusdens, die het toernooi ook was be gonnen met twee overwinnin gen. Wouter Sipma kwam in de der de ronde remise overeen met de Oekraïner Artem Ivanov. Ze hebben nu beiden vijf punten. Boomstra zit vandaag tegen over Ivanov. Ruiters op koers voor titel in Nations Cup De Nederlandse springruiters hebben na het WK-goud hun rol als favoriet in de finale van de Nations Cup in Barcelona waargemaakt Bondscoach Rob Ehrens noteerde gisteren in het eerste onderdeel drie fout loze rondes. Oranje staat daar door zonder strafjnmten op de eerste plaats. Maikel van der Vleuten, Jur Vrieling en Gerco Schroder stuurden hun rijdieren onberis pelijk over de hindernissen. Zweden (vier strafpunten) is voorlopig de belangrijkste con current. Jeroen Dubbeldam, ook individueel wereldkampi oen, vormde de uitzondering. Hij maakte met zijn succes- paard Zenith twee springfou- ten. De routinier leverde daar mee het schrapresultaat. KATWIJK - Ibrahim Afellay begint vanavond met het Nederlands elf tal aan de thuiswedstrijd tegen Kazachtstan in de EK-kwalifica- tie. „Hij is in vorm en speelt in de Champions League. Hij heeft zich deze week bij ons ook goed gema nifesteerd", zei bondscoach Guus Hiddink gisteren over de speler die hij bij PSV in de eredivisie liet debuteren. De opvolger van Louis van Gaal deed niet geheimzinnig over zijn basisformatie voor het duel met Kazachstan. Afellay vormt een middenveld met Nigel de Jong en Wesley Sneijder. De voorhoede van het Nederlands elftal bestaat uit Arjen Robben, Robin van Per- sie en Jeremain Lens. Doelman Jasper Cillessen krijgt hulp van de verdedigers Gregory van der Wiel, Stefan de Vrij, Bru no Martins Indi en Daley Blind. Voor Klaas-Jan Huntelaar, die net als Arjen Robben terug is bij Oran je, lonkt tegen Kazachstan ook een rol. Als dat nodig is of de sco re dat toelaat, komt de spits als in valler in het veld. „In principe wil len we het graag snel beslist heb ben, dan kunnen we al naar de tweede wedstrijd tegen IJsland gaan kijken", aldus Hiddink. „Het is goed om Klaas- Jan achter de hand te hebben. Dat is luxe." het krachtsverschil iets minder groot was. Veltman had niet mis staan op de plek van Sven van Beek, de Feyenoorder die een vre selijke avond beleefde. Na een kwartier werd hij kinderlijk een voudig gepasseerd door de snelle, wendbare Ivan Cavaleiro. Van Beek herstelde zijn misstap met een tackle, maar ging op slag van rust opnieuw in de fout De handi ge Bernardo Silva ging gewillig over het been van de verdediger, de strafschop werd benut door Sergio Oliveira: 0-1. De Portugezen waren technisch vaardiger, slimmer en harder in de duels en vooral over de hele lijn een paar klassen beter. War ner Hahn hield Jong Oranje met een paar fraaie reddingen op de been, maar was in de slotfase kansloos. Invaller Carlos Mané schudde Van Beek en de invallers Joshua Brenet en Daley Sinkgra- ven van zich af en schoot de bal in de verre hoek binnen (0-2). De aanvaller van Sporting Portugal bleek geen verzwakking, zoals de Portugezen eigenlijk geen enkele zwakke plek hadden. Dat had Adrie Koster ook al gecon stateerd na het analyseren van de tegenstander. „Je hoopt dan dat je ploeg zich op kan trekken aan een tegenstander", zei de coach, die wel eindelijk de juiste teamgeest had gezien bij Jong Oranje. „We hebben geprobeerd tegengas te ge ven, maar niet genoeg. De te leurstelling is heel groot. Iedereen wil zich graag kwalificeren, maar dat wordt nu wel heel erg moei lijk." Jong Oranje staat dinsdag in Pagos de Ferreira voor een onmo gelijke opgave. De ploeg die in drie duels onder de leiding van Koster nog geen doelpunt maak te, moet minimaal twee keer sco ren om in leven te blijven. Daar gelooft niemand meer in, al wilde Koster anders doen geloven. „We geven de hoop niet op", beweerde de coach. Bij een nieuwe nederlaag zal het naar alle waarschijnlijkheid met een ook zijn laatste wedstrijd als coach van Jong Oranje zijn. De KNVB kan dan niet anders dan met een schone lei en een nieuwe trainer aan de volgende EK-kwali- ficatie beginnen. EK-KWAL1FICATIE ZILINA - Het Spaanse elftal heeft na het teleurstellende WK het juis te pad nog niet teruggevonden. In de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Slowakije leed de ploeg van bonds coach Vicente del Bosque gistera vond een pijnlijke nederlaag: 2-1. Miroslav Stoch (ex-FC Twente) maakte drie minuten voor tijd de winnende treffer. Vlak daarvoor leken de Spanjaar den nog met een punt weg te ko men uit Zilina dankzij Franciso Al cacer. De aanvaller van Valencia, net ingevallen, zorgde voor de 1-1. De Slowaken waren na ruim een kwartier op voorsprong gekomen door Juraj Kucka. VRIJDAG 10 OKTOBER 2014 SCHIJNDEl NEW YORK LUXEMBURG 'S-HEERENBERG TALLINN BARCELONA nu twee keer na Gregory van der Wiel groeide als voetballer in Parijs en werd er een wijzer mens. foto Soenar Chamid/VI Images Croep C. Wit-Rusland-Oekraïne 0-2 (0-0). 82. Marty- novich 0-1, 90+3. Sydorchuk 0-2. Macedonië-Luxemburg 3-2 (1-2). 20. Trajko- vski 1-0, 39. Bensi 1-1, 44. Turpel 1-2, 66. Ja- hovic 2-2 (strafschop), 90+2. Abdurahimi 3-2. Slowakije-Spanje 2-1 (1-0). 17. Kucka 1-0, 82. Alcacer 1-1, 87. Stoch 2-1. Groep E. Engeland-San Marino 5-0 (2-0). 24. Jagielka 1 -0, 43. Rooney 2-0 (strafschop), 49. Welbeck 3-0, 72. Townsend 4-0, 77. Rooney 5-0. Litouwen-Estland 1-0 (0-0). 76. Mikoliunas 1-0. Slovenië-Zwitserland 1-0 (0-0). 77. Novako- vic 1-0. Groep G. Liechtenstein-Montenegro 0-0. Moldavië-Oostemïjk 1-2 (1-1). 12. Alaba 0-1, 27. Dedov 1-1 (strafschop), 51, Janko 1-2. Zweden-Rusland 1-1 (0-1). 10. Kokorin 0-1, 49. Toivonen 1 -1 Programma vrijdag. Groep A: Letland-IJsland, Nederland-Ka- zachstan, Turkije-Tsjechië. Groep B: België-Andorra, Cyprus-lsraël, Wa- les-Bosnië-Herzegovina. Groep H: Bulgarije-Kroatië, Italië-Azerbeidzjan, Malta-Noorwegen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 35