Gezocht: historische foto's en verhalen Sluis belooft klachten omwonenden motel tegen het licht te houden 30 WALCHEREN PRINSES MAXIMA CENTRUM Zierikzeese Carolijn sterk voor realisatie maakt zich grootste kinderkankercentrum van Europa Bouwharmonie Lezing Willibrord II III III hui in ii niiiii lllllll Horeca op Walcheren Met Middelburg- dronk.nl en de zustersites hopen we een steentje bij te kunnen dra gen aan het beter zichtbaar en vindbaar maken van (gedigitali seerd) cultuur erfgoed uit de re gio. Natuurlijk bestaan er al veel websites waar dat erfgoed is verza meld, maar juist dat grote, versnip perde aanbod zorgt voor een infor matieprobleem. Als je alles wilt weten over de ge schiedenis van een persoon, een pand, een winkel of een horecage legenheid kun je weken zoet zijn met het spitten in bronnen als de Beeld- en Krantenbank Zeeland, Het Geheugen van Nederland, of de Beeldbank van de Rijkdienst voor het Cultureel Erfgoed. Wij putten voor onze websites uit minstens dertig verschillende bronnen. Nu denken veel mensen dat je de inhoud van al die websites een voudig kunt vinden en doorzoe ken met behulp van zoekmachi nes, maar dat is lang niet altijd het geval. Google kan bijvoor beeld niet bij de miljoenen gedigi taliseerde pagina's die in kranten banken zijn opgeslagen. Die moet je ter plekke doorzoeken, en dat niet alleen; je moet ook rekening houden met oude spellingsvarian ten en de goede combinaties van zoektermen. Hetzelfde geldt voor veel online fotocollecties. De in houd van sites als Gahetna.nl kun je doorzoeken met Google, maar als je zoekt op een Zeeuwse straat naam leidt de zoekmachine je maar zelden naar de Beeldbank Zeeland. Google heeft beperkt toe gang tot de database en kan dus ook geen informatie herleiden uit de beschrijvingen bij de afbeeldin gen. Ook aan onze sites valt nog veel te verbeteren, maar ze heb ben als voordeel dat zoekmachi nes er wél raad mee weten. Het is niet voor niets dat we hebben ge kozen voor het platform dat ook wordt gebruikt door Wikipedia, een website die vaak opduikt in zoekresultaten. Die keuze heeft z'n vruchten afgeworpen. Zo zijn alleen al de ruim 22.000 pagina's van Middelburgdronk.nl bijna 7,5 miljoen keer bekeken. Statistie ken mogen dan leugens zijn, maar wij vinden het zelf best in drukwekkend. En bemoedigend. We zijn dankbaar dat we uit al die bronnen - en daarmee uit het goede werk van anderen - kun nen putten, maar dat doet niets af aan het feit dat er nog veel infor matie ontbreekt. Mensen sturen ons regelmatig foto's en verhalen toe, maar wat ons betreft zou dat vaker mogen gebeuren. Daarom een oproep: heb jij historische fo to's van Vlissingen, Middelburg of de gemeente Veere, en wil je die graag delen op internet? Stuur ze dan naar ons op! Als je ze niet digitaal hebt kunnen wij ze ook scannen. Verhalen zijn ook wel kom. Natuurlijk het liefst over de horeca, maar er zijn zoveel dwars verbanden dat dat niet eens nood zakelijk is. We kunnen er bijna al tijd wel iets mee. Aardig om te vermelden in dit kader is dat je ons op zaterdag 1 november kunt ontmoeten in het café van het Zeeuws Archief in Middelburg, tij dens de open dag. Kom gerust langs met die oude schoenendoos vol foto's, we maken maar wat graag kennis met je! ZIERIKZEE - „Het is wel heel fijn dat als je naar het ziekenhuis moet, het daar dan leuk is en niet stom", zegt Carolijn Visser (12) uit Zierikzee. Carolijn kan het we ten. Nadat er in juni 2010 acute lymfatische leukemie bij haar werd geconstateerd, bracht ze twee jaar lang vele uren in het zie kenhuis door. Vorige week deed ze dat weer, maar nu om haar steentje bij te dragen aan de realisatie van het Prinses Maximacentrum: het grootste kinderkankercentrum van Europa. Met andere kinderen die kanker hebben, of hebben ge had, en met beroemdheden als Irene Moors en Richard Krajicek vereeuwigde de Zierikzeese haar handafdrukken in klei. Dat deed ze in het Wilhelmina Kinderzie kenhuis te Utrecht, vlakbij de plek waar de bouw van dat cen trum voor kinderoncologie bin nenkort begint. Daarmee werd de aftrap gegeven voor een grote inzamelingsactie van KiKa: de KiKa Prijzenmara- thon. Het geld wat daarmee wordt opgehaald, wordt geïnves teerd in het researchinstituut van het Prinses Maxima Centrum. Daarvoor zet Carolijn zich vol overtuiging in. „Omdat je toch an dere kinderen wilt helpen. Je hoopt dat ze niet krijgen wat je zelf hebt gehad." Het gevoel inder daad iets terug te kunnen doen, zegt ook haar moeder Leontine. „KiKa faciliteert heel veel onder zoek naar kinderkanker en dat vinden we wel heel belangrijk. Daar kun je resultaat mee boe ken." Het streven van de organisa- Je wilt andere kinderen helpen en je hoopt dat ze niet krijgen wat je zelf hebt gehad tie is om de genezingskans van kinderen met kanker te laten stij gen van 75 procent naar 95 pro cent in 2025 en daar draagt het op één plaats samenbrengen van zorg en onderzoek aan bij. En dan wordt het, voor wie de bouwplannen ziet, ook nog eens een - voor zover mogelijk - best wel heel erg leuk ziekenhuis. „Een ziekenhuis dat er niet uit ziet als een ziekenhuis", be schrijft Carolijn het. Met plekken waar kinderen zich kunnen ver maken, volop mogelijkheden voor ouders om bij hun zieke kinderen in de buurt te blijven én met een meterslange glijbaan naast de trap. „Daar ga ik als het klaar is wel vanaf'. Het centrum opent - als alles volgens planning ver loopt - in 2017 de deuren. Ook een prettige omgeving doet er in die loodzware tijd iets toe, weet de familie Visser uit erva ring. Leontine: „Op de dagbehan deling in Rotterdam was het heel gezellig. Eerst denk je nog: hoezo gezellig? Ik vind hier niets aan. Maar later merk je dat als de sfeer ontspannen is je zelf ook makkelij ker tot rust kunt komen". INZAMELINGSACTIE VOOR KINDEREN MET KANKER VLISSINGEN - De Bouw- en Infra- harmonie Nederland geeft zater dag om 19.30 uur een concert met videobeelden in Ter Reede aan de Vredehoflaan in Vlissingen onder leiding van dirigent Dick Teunis- sen. ZOUTELANDE - Peter Henderikx en Peter Blom vertellen vanavond in de Catharinakerk in Zoutelande om 19.30 uur over Willibrord op Walcheren. De lezingen sluiten aan op het venster Willibrordus- put uit de Canon van Zeeland. Inspreker Ronnie de Wever was na afloop van de vergadering niet direct tevreden met de toezeg ging van de burgemeester. Hij meent dat de gemeente al langer op de hoogte is van overlastklach- ten en de zaak te lang op zijn be loop heeft gelaten. De Wever was ook teleurgesteld dat hij geen ant woord kreeg op een aantal vra gen, liet hij de burgmeester we ten toen hij haar na de vergade ring handtekeningen van omwo nenden aanbood. Zo vragen buren van Motel West zich af waarom zij niet zijn inge licht over de plannen om nog der tig kamers voor buitenlandse werknemers aan te bieden in een voormalig kinderdagverblijf. De omwonenden hebben geen gele genheid gehad om bezwaar aan te tekenen en weten niet of bewo ners die hun intrek in de nieuwe kamers hebben genomen, daar al dan niet rechtmatig zitten. Dat Motel West eind vorige eeuw als asielzoekerscentrum ook voor overlastklachten zorgde, was bur gemeester Jetten niet bekend. Maar tot voor kort kwamen er geen klachten over overlast uit Schoondijke. „Nu die klachten er wel zijn, komen we natuurlijk in actie. We gaan met de bewoners en de Dorpsraad in gesprek." Ook de klagende omwonenden legden al contact met de Dorps raad. Zij zullen de raad binnen kort verder bijpraten, meldde De Wever. Installatie Techniek Niewenhuijse Totaal installateur voor alle installaties in uw woning door Edwin Mijnsbergen Rob van Hese en Edwin Mijnsber gen van www.middelburgdronk.nl duiken elke week in het heden en verleden van de horeca op Walche ren: over alles waar alcohol geschon ken wordt. Carolijn (12) in actie voor zieke kinderen Een overzicht van de belangrijkste bronnen die wij gebruiken is te vinden op http://www.middelburgdronk.nl/ wiki/Bronnen_Middelburg_Dronk. door Esme Soesman Carolijn Visser De KiKa PrijzenMarathon is een sa menwerking van KiKa (stichting Kinderen Kankervrij) met de Vrien denloterij. Tot en met 25 oktober zijn er dag prijzen te winnen die dagelijks be kend worden gemaakt bij RTL4. Op 2 november maakt de Vrien- denLoterij in het RTL-programma Life 4 You de winnaars van de 250.000 prijzen uit de KiKa Prijzen Marathon bekend. KiKa financiert wetenschappelijk onderzoek naar kinderkanker en zal straks één van de grootste fi nanciers zijn van onderzoeken die plaatsvinden in het Prinses Maxi ma Centrum. Zie: www.vriendenloterij.nl/ voor- kika. door René Hoonhorst SLUIS - Sluis onderzoekt snel of klachten van omwonenden over overlast van (Poolse) gasten van motel West in Schoondijke gerecht vaardigd zijn. Burgemeester Anne- miek Jetten beloofde tijdens de ver gadering van de commissie Ruimte dat de gemeente snel controleert of alle regels in acht zijn en wor den genomen. oo<t> Havenweg 48b 4455 TG Nieuwdorp www.itn-nieuwdorp.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 30