i Tegen: 'Onomstotelijk geen draagvlak' Zware Plaatwerkerij definitief verkocht (mm de, (fyst www.kerstaandekust.nl WALCHEREN 29 FR KLANKBORDGROEP Saskia de Water vertegenwoor digt de tegenstanders. „Als bewo- nersgroep hebben we een duide lijk signaal afgegeven: 'nee' tegen de gekozen locatie. Dat vindt een meerderheid in de klankbord groep en dat vinden ook 580 be woners van de wijk Stromenwijk, 't Zand en Griffioen die onze peti tie hebben ondertekend, op pa pier of digitaal. We hebben trou wens de mensen die buiten deze wijken en buiten Middelburg wo nen, niet meegeteld. In totaal wa ren het 658 handtekeningen." Er is dus 'onomstotelijk geen draagvlak' voor een azc in Swerf- Rust, concludeert De Water, maar zij zit met één grote vraag: wat verstaat de gemeente nou eigen lijk onder 'draagvlak'. „Is dat meer dan vijftig procent? Of is dat twee derde, zoals in de klankbord groep? De gemeente laat zich daar niet over uit." En de tegenstan ders vinden dat wel cruciaal, want zij verwijzen naar een uit spraak van wethouder Saskia Sza- rafinski tijdens een bewonersbij eenkomst op 10 juli: 'Indien er een meerderheid tegen de komst van het azc is, dan is het redelijk om het niet te doen.' „Trek je een kleine cirkel rond Swerf-Rust, dan is 89 procent van de mensen tegen; maak je de cirkel groter, met 136 adressen, dan daalt dat tot 59 procent. Szarafinski moet haar verantwoordelijkheid nemen." Elkaar overtuigen was volgens De Water nimmer de bedoeling van de klankbordgroep, wel het venti leren van meningen. „En dat is goed gebeurd. Alle betrokkenen zaten er wel muurvast in. Wet houder Dekker houdt strak vast aan de locatie en het aantal vluch telingen. Hij wilde ook praten over het 'hoe' van de opvang in Swerf-Rust. Vanuit het stand punt: het komt er en hoe regelen we het dan. Dat hebben wij altijd geweigerd. In die zin is het niet zo zorgvuldig gebeurd en is de klankbordgroep niet zo betekenis vol. Er liggen nu twee meningen en zo gaat het naar de raad." Jubileumconcert Sea Sound Singers De Sea Sound Singers vieren hun dertigjarig bestaan za terdag met een gevarieerde show in het Arsenaaltheater in Vlissingen. Het koor zingt onder leiding van Sacha Hokke barbershop-, close harmony- en popnummers. Er zijn gastoptredens van het kampioenskwartet Aqua- draat en de kinderen van Dance Center Dazzle. De show begint om 20.00 uur. Informatie en kaarten: www.seasoundsingers.nl. 'Bibliotheek Souburg sluit' De bibliotheek van Souburg gaat dicht. Of dat op 1 janua ri 2015 gebeurt, zoals PSR- raadslid Alex Achterhuis had vernomen en gistera vond tijdens de raadsverga dering voorlegde, zei wet houder Dick Verboom niet te weten. „Maar in de zomer- nota staat dat er maar eentje over blijft. Dat zal dan in de binnnenstad van Vlissingen zijn, niet in Souburg." Hoogstamfruitdag bij Pitteperk Stichting Landschapsbeheer Zeeland houdt vandaag en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur een Hoogstamfruitdag op het erf van Zorgboerderij Pitteperk. Die is te vinden aan de Breeweg 21 tussen Middelburg en Koudekerke. Er wordt fruit geperst en er zijn rondleidingen en kraam pjes met babbelaars, biologi sche groente en ijs, siera den, boeken, antiek. Taizéviering in Sint Jacobskerk In de stiltekapel van de Sint Jacobskerk te Vlissingen wordt zondag om 19.00 uur een Taizéviering gehouden met zangeres Marjo Schil lings, Judith van Dierendon- ck op dwarsfluit en pianist Jos Vogel. Er zijn lezingen uit de Bijbel en een moment van stilte en bezinning. De zorginstelling, voorheen Stich ting Werkt voor Ouderen gehe ten, heeft behalve de fabriek ook het naastgelegen gebied gekocht. Ze wil er een modern woonzorg complex in bouwen. Wethouder John de Jonge deelde dit gisteravond mee tijdens de raadsvergadering. Hij noemde het een belangrijke mijlpaal en zei te VRIJDAG 12 DECEMBER 2014 ZEELANDHALLEN GOES verwachten dat de ontwikkeling meer beweging in het Schelde- kwartier zal krijgen. In de fabriekshal wordt een klein zorgcentrum, zeg maar een mini- Ter Reede, gebouwd. In het ge bied erbuiten komen veertig tot vijftig zelfstandige appartemen ten voor ouderen. Die zouden ei genlijk voor rekening van Stich ting Philadelphia komen, maar die haakte eerder dit jaar af. Daar om heeft WVO Zorg dat stokje overgenomen. De Walcherse zorg instelling krijgt provinciale subsi die voor het realiseren van een zorgcentrum in de Zware Plaat werkerij. kijk voor onze acties op Facebook VRIJDAG 10 OKTOBER 2014 I In het oude verzorgingshuis Swerf-Rust wonen nu nog enkele mensen tijdelijk als anti-kraak, zodat het gebouw niet ten prooi valt aan vandalen. Deze be woners moeten er vrijwel meteen uit als het complex verbouwd wordt tot asielzoekerscentrum, foto Ruben Oreel De klankbordgroep bestond uit dertig mensen uit de omgeving van Swerf-Rust. De meningen over een asielzoe kerscentrum in het oude verzor gingshuis zijn zeer verdeeld. Negentien mensen zijn voor, tien tegen, één lid heeft niet gestemd. De tegenstanders wonen allemaal in de straten direct rond Swerf- Rust: Michaelsdreef, Voorborch, Laurens Stommesweg. De voorstanders wonen meer ver spreid en verder weg, maar twee van hen wonen ook aan de Micha elsdreef. Zes voorstanders vinden Swerf- Rust wel te klein voor 330 vluchte lingen, vier voorstanders hebben geen moeite met het aantal. VLISSINGEN OOST-SOUBURG KOUDEKERKE VLISSINGEN door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - In de Zware Plaatwer kerij komt definitief een zorgcen trum. De oude fabriekshal op het Vlissingse Scheldeterrein is ver kocht aan WVO Zorg. www.fecebook.com/au toschadeteam team »Öi w Jejune* dat OM ouicdtéaaA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 29